Wpis powstał dzięki współpracy z:

Dyrektor Spider-Verse jest zdziwiony przez Doktora Strange Being New Mentor Spider-Mana

Reżyser Spider-Verse, Peter Ramsey, krytykuje sposób traktowania Spider-Mana przez MCU.

Reżyser Spider-Verse, Peter Ramsey, krytykuje sposób traktowania Spider-Mana przez MCU.

Spider-Man i Batman mają z łatwością najbardziej udane kariery filmowe spośród wszystkich superbohaterów. Oznacza to, że przez dziesięciolecia wielu reżyserów nadało tym dwóm bohaterom własny charakter. Ostatnio współreżyser Spider-Man: Into the Spider-Verse, Peter Ramsey, miał problem z kierunkiem obranym przez webbed wall-crawler w MCU, gdzie ogłoszono, że Doctor Strange pojawi się w nadchodzącym Spider -Man 3 jako mentor Petera Parkera. Ramsey udał się na Twittera, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego pomysłu.

Prawdą jest, że wersja Spider-Mana MCU nie wydaje się być w stanie funkcjonować w serii bez obecności mentora lub ojca. postać. Podczas swojego pierwszego występu w Captain America: Civil War, Tony Stark szybko objął rolę lidera w stosunku do Petera Parkera, prezentując mu kultowy kostium Spidey i wprowadzając nastoletniego superbohatera do swojej pierwszej bijatyki z supermocarstwami przeciwko innym superbohaterom.

Pierwszy solowy film MCU Spider-Mana Homecoming kontynuował ten temat, a Peter zmagał się z odpowiedzialnością bycia superbohaterem szkolącym się pod okiem Iron Mana. Ich związek ewoluował aż do Avengers: Endgame. Po śmierci Tony’ego postacie Nicka Fury i Mysterio przejęły rolę tymczasowych mentorów Petera w Far From Home. Teraz sugeruje się, że Doctor Strange będzie najnowszym z długiej linii bohaterów opowiadających Spider-Manowi, jak zostać bohaterem.

Jak na ironię, Spider-Man: Into the Spider-Verse 2, własność Ramseya zawierał właśnie taki trop, w którym Miles Morales nauczył się bycia Spider-Manem od wielu Spider-Manów i Kobiet z różnych rzeczywistości, w tym dorosłego Petera Parkera. Ale, jak podkreśla filmowiec, Spider-Man w komiksach był tradycyjnie definiowany przez swój status outsidera, nawet w społeczności superbohaterów. Ta cała sprawa różnych superbohaterów, którzy ciągle biorą Petera pod swoje skrzydła, jest całkiem nowym zjawiskiem.

Prawda jest taka, że ​​potrzeba zjednoczenia Spidey z innymi bohaterami na ekranie jest bardziej dla nich niż dla niego korzystna. Spider-Man to prawdopodobnie najpopularniejszy superbohater na świecie. Z wielką popularnością wiąże się wielka odpowiedzialność. Na przykład włączenie go do filmu o wojnie secesyjnej nastąpiło w wyniku tego, że studio potrzebowało sposobu, aby wynieść film na wyższy poziom popularności pod względem popularności ponad Batman v. Superman, który został wydany mniej więcej w tym samym czasie.

Strategia zadziałała, a Spider-Man Toma Hollanda szybko stał się ulubieńcem ogromnej publiczności. Taka popularność postaci polega na tym, że ma on swój własny filmowy wszechświat pod kierownictwem Sony, a Disney stara się wycisnąć z niego jak najwięcej przebojów, współpracując z Doktorem Strange.

Teraz okaże się, w jakim charakterze dwaj superbohaterowie połączą się w Spider-Man 3. Biorąc pod uwagę los poprzednich mentorów Spideya, kiedy Tony umiera, Mysterio okazuje się oszustem, a Nick Fury jest przez cały czas obcym, Dziwne lepiej powiedz swojej magicznej pelerynie, aby cały czas strzegła jego pleców.

Tytuł oryginalny: Spider-Verse Director Is Puzzled by Doctor Strange Being Spider-Man’s New Mentor
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: