Wpis powstał dzięki współpracy z:

Filmy Disneya nadal będą pojawiać się w kinach pomimo przejścia na transmisję strumieniową

Przesyłanie strumieniowe jest nowym głównym celem dla Disneya po sukcesie Disney +, ale premiery kinowe nadal będą częścią równania.

Streaming jest nowym głównym celem dla Disneya po sukcesie Disney +, ale premiery kinowe nadal będą częścią równania.

Disney niedawno ujawnił, że robią ogromną przejście w kierunku przesyłania strumieniowego. Firma całkowicie zreorganizowała się, aby nadać priorytet swoim ofertom skierowanym bezpośrednio do konsumentów, w tym Disney + Hulu i ESPN +. Chociaż z pewnością będzie to miało ogromny wpływ na przyszłość kinowych wydań, firma nadal planuje w przyszłości wypuszczać filmy w kinach.

Prezes Disneya Bob Chapek udzielił wywiadu wkrótce po ogłoszeniu wiadomości. Zapytany, czy premiery kinowe nadal będą częścią równania, Chapek wyjaśnił, że nadal zamierzają dać konsumentom taką możliwość w przyszłości. Oto, co miał do powiedzenia na ten temat.

Bob Chapek uniknął następnie pytania o to, jak wpłynie to na dystrybucję kinową w przyszłości, czy to z krótszymi ekskluzywnymi oknami kinowymi w wydaniach dziennych, gdzie film trafia do kin i cyfrowo tego samego dnia. Termin „najpierw konsument” był często używany. Chodzi o to, że grupa ludzi w firmie przyjrzy się generowanej treści, a następnie zdecyduje, jak najlepiej ją wykorzystać, czy to za pośrednictwem transmisji strumieniowej, czy bardziej tradycyjnego wydania.

Wygląda na to, że Disney będzie produkować treści w całkowicie kreatywny sposób, a po ukończeniu produktu zostanie podjęta decyzja, czy trafi on do usługi przesyłania strumieniowego, takiej jak Disney +, czy do kin, aby przynieść trochę pieniędzy ze sprzedaży biletów. Najprawdopodobniej filmy Marvela, wpisy z Gwiezdnych Wojen i przeróbki na żywo nadal będą korzystać z kin, gdy świat trochę się unormuje. Mówiąc dalej, Bob Chapek podkreślił, że chodzi o to, aby konsumenci podejmowali decyzje.

Disney + zgromadził ponad 60 milionów subskrybentów od czasu premiery w listopadzie ubiegłego roku, a firma ma ponad 100 milionów subskrybentów na różnych platformach streamingowych. Ponieważ teatry stoją przed niepewną przyszłością, a sprzedaż biletów słabnie, zmiana ma sens z finansowego punktu widzenia. Bob Chapek obiecał również, że wszyscy dowiedzą się więcej w grudniu, kiedy Disney będzie miał kolejną konferencję dla inwestorów. Ta wiadomość dociera do nas za pośrednictwem CNBC.

Tytuł oryginalny: Disney Movies Will Still Get Released in Theaters Despite Shift to Streaming
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: