Wpis powstał dzięki współpracy z:

W kinach AMC prawdopodobnie skończą się pieniądze do końca 2020 roku

Z powodu załamania się sprzedaży biletów i wypuszczenia kilku dużych filmów AMC Theatres jest w poważnym niebezpieczeństwie finansowym.

AMC Theaters, największa sieć kin w USA, znajduje się w tragicznej sytuacji. Firma potwierdziła, że ​​prawdopodobnie skończą się im pieniądze do początku 2021 roku. Potwierdza to to, co przewidywali analitycy i, jeśli nie dojdzie do nieprzewidzianych zmian w kasie, sieć może w nadchodzących miesiącach znaleźć się w kryzysie finansowym.

Według niedawnego filmowania SEC, AMC twierdzi, że spodziewa się przepalić całą swoją gotówkę w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Winę obarczono brakiem nowych dużych filmów, które pojawią się w przygotowaniu, w połączeniu z przedłużonym przestojem na początku roku. Film po części brzmi następująco.

Tenet nie rozpalił sprzedaży kasowej w sposób, na jaki liczyło wielu ludzi z branży filmowej. Co ciekawe, AMC traci więcej pieniędzy, otwierając wiele swoich kin niż zamykając je. Sieć otworzyła 494 ze swoich 598 lokalizacji. Ale dzieje się tak przy znacznie ograniczonej pojemności, a kina w Nowym Jorku i Los Angeles, dwóch największych rynkach kinowych, są nadal zamknięte. Firma rozważa dalsze możliwości uzyskania pewnej płynności, takie jak sprzedaż aktywów lub ewentualne wspólne przedsięwzięcia. Jednak AMC ostrzegła, że ​​środki te mogą nie wystarczyć.

Gwałtowny spadek wartości sprzedaży biletów w 2020 r. Zrujnował branżę wystawienniczą. Cineworld, który jest właścicielem Regal w USA, niedawno ponownie zamknął wszystkie swoje kina na czas nieokreślony. W międzyczasie prominentni filmowcy lobbują za rządem federalnym, aby uzyskać pomoc finansową dla kin. Podczas kręcenia AMC wyjaśniło, co przyczynia się do obecnego tempa spalania gotówki.

Jedynymi ważnymi filmami, które pozostały w kalendarzu na 2020 rok, są The Croods 2, Free Guy, Death on the Nile i Wonder Woman 1984. Paramount niedawno sprzedał Coming 2 America firmie Amazon, która wysłała kolejne duże wydanie prosto do streamingu. Z pewnością będziemy Cię informować o rozwoju sytuacji. Ta wiadomość była wcześniej podawana przez Deadline.

Tytuł oryginalny: AMC Theatres Will Probably Run Out of Money by the End of 2020
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: