Wpis powstał dzięki współpracy z:

Właściwe rzeczy: dokument towarzyszący od Nat Geo po niewidoczne materiały z programu kosmicznego

W zeszłym tygodniu Disney + wypuścił nową serię The Right Stuff, opartą na bestsellerowej książce i nagradzanym filmie o tym samym tytule. Seria Right Stuff dramatyzuje doświadczenia pilotów testowych wybranych na pierwszych Amerykanów, którzy polecą w kosmos. Wiele serii poświęconych jest astronomicznej prasie

W zeszłym tygodniu Disney + wypuścił nową serię „The Right Stuff”, opartą na bestsellerowej książce i nagradzanym filmie o tym samym tytule. Seria Right Stuff dramatyzuje doświadczenia pilotów testowych wybranych na pierwszych Amerykanów, którzy polecą w kosmos. Duża część serii koncentruje się na publikacjach w prasie astronomicznej, które otrzymali pierwsi astronauci, oraz na trudnościach związanych z towarzyszącą jej sławą. Ta relacja medialna jest podstawą do stworzenia filmu dokumentalnego The Real Right Stuff, dwugodzinnego programu National Geographic, który zawiera rzadkie materiały filmowe i wywiady. Film zostanie wyemitowany w piątek, 20 listopada, tego samego dnia co ostatni odcinek serialu.

National Geographic zapewniło Den of Geek ekskluzywne pierwsze spojrzenie.

Prawdziwe właściwe rzeczy zapewniają odpowiedniemu „traktowanie Jenningsa”. Wielokrotnie nagradzany twórca filmowy Tom Jennings ma za sobą długą historię tworzenia rzadkich materiałów filmowych, aby stworzyć filmy dokumentalne bez narratora, złożone z fascynujących i nigdy wcześniej nie widzianych audio i wideo z tamtej epoki. Jennings powiedział Den of Geek, że celem tego stylu filmowania jest to, że jego widzowie „mogą doświadczyć tego tak blisko tego, jak to było być w tym czasie”.

National Geographic współpracował z Jenningsem przy podobnych projektach, Apollo: Missions to the Moon i Challenger Disaster: Lost Tapes.

Wśród skarbów odkrytych dla The Real Right Stuff znajdują się nigdy wcześniej nie widziane materiały filmowe i reakcje dotyczące niektórych z bardziej trzymających w napięciu i kontrowersyjnych momentów wczesnego programu kosmicznego, osobiste nagrania rodzinne Johna Glenna, pierwszego Amerykanina, który okrążył Ziemię oraz rzadkie niepublikowane zdjęcia ze słynnego wydania Life Magazine z 1959 roku, które znalazły się w najnowszym odcinku serii, która pomogła w rozbudzeniu sławy astronautów Mercury 7.

Według National Geographic dokument zawiera również materiał badawczy wykorzystany przez autora książki „The Right Stuff” Toma Wolfe. Widzowie zobaczą odręczne notatki Wolfe’a i będą mogli porozmawiać z żoną astronauty Mercury, Scotta Carpentera, Rene.

Wyjątkowość stylu Jenningsa polega na tym, że nie ma narratora, który przeprowadziłby publiczność przez historię. Fabuła jest w całości oparta na materiałach archiwalnych, dzięki czemu widzowie mogą zanurzyć się w chwili. Dramat i napięcie zapewnia relacja z czasu, co pozwala na lepsze zrozumienie obaw i niuansów czasu.

Jednak we współczesnym dokumencie dokumentalnym jest jeden centralny element – muzyka. A nagranie partytury The Real Right Stuff było wyjątkowe w sposób szczególny dla roku 2020.

„Partytura orkiestrowa filmu została nagrana zdalnie przez oddaloną społecznie 44-osobową orkiestrę w maju 2020 r.” – wynika z komunikatu prasowego dostarczonego przez Disneya. „Każdy muzyk samodzielnie nagrywał z domu, który następnie został bezproblemowo spleciony ze sobą, aby stworzyć zapierającą dech w piersiach partyturę, która doskonale oddaje ducha czasu Ameryki z połowy wieku”.

Dramaty historyczne często powracają do ważnych momentów w historii, aby zmienić ten moment ze współczesnego punktu widzenia. W The Right Stuff serial przedstawia życie pierwszych amerykańskich astronautów z nowoczesnego, bardziej surowego ujęcia, poszukując autentyczności, przedstawiając bardziej realistyczny obraz czasu.

Zaletą stylu tworzenia filmów dokumentalnych Jenningsa jest to, że obiektyw, którego używamy do oglądania epoki, jest obiektywem ówczesnych mediów. Jednak doświadczenie jest w wysokiej rozdzielczości. Ale kiedy ludzie oglądający wiadomości są zaniepokojeni współczesnymi zagrożeniami egzystencjalnymi, jeszcze bardziej wzruszające wydaje się doświadczenie wiadomości z minionej epoki, w której początek programu kosmicznego USA przeplatał się z innym zestawem egzystencjalnych zagrożeń na szczycie ludzkich umysłów. . Zapewnia bardziej holistyczne spojrzenie na nadzieje i lęki, które odegrały rolę w erze, w której ludzie po raz pierwszy odkryli niebiosa.

The Real Right Stuff będzie miał swoją premierę w aplikacji streamingowej Disney + w piątek 20 listopada wraz z ostatnim odcinkiem serialu The Right Stuff.

Tytuł oryginalny: The Right Stuff: Companion Documentary From Nat Geo To Feature Unseen Space Program Footage
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: