Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ridley Scott i Joaquin Phoenix Reteam w filmie o Napoleonie „Kitbag”

Ridley Scott i Joaquin Phoenix wydają się zdeterminowani, by spotkać się ze swoim Waterloo… lub przynajmniej sfilmować to z parą przygotowującą nowy historyczny epos wojenny o francuskim cesarzu Napoleonie Bonaparte. Wiadomość została złamana przez Deadline, który złożył historię ostatniego dnia kręcenia produkcji do aktualnego historycznego eposu Scotta, The Last

Ridley Scott i Joaquin Phoenix po ponad 20 latach od Gladiatora pracują nad nowym filmem o Napoleonie Bonaparte pt. Kitbag.

Ridley Scott i Joaquin Phoenix wydają się zdeterminowani, by spełnić Waterloo… a przynajmniej sfilmuj to z parą przygotowującą nowy historyczny epos wojenny o francuskim cesarzu Napoleonie Bonaparte. Wiadomość została złamana przez Deadline, który złożył historię ostatniego dnia kręcenia aktualnej historycznej epopei Scotta, The Last Duel.

Nazwa filmu Scotta o Napoleonie to Kitbag, najwyraźniej zaczerpnięta z powiedzenia , „W torbie każdego żołnierza ukryty jest sztab generała”. A film szybko się przygotowuje dla Scotta, który już pracuje nad tym filmem ze scenarzystą Davidem Scarpą, scenarzystą poprzedniego dramatu Scotta o porwaniu, All the Money in the World. Celem jest zbadanie szybkiego przejścia Napoleona z żołnierza na generała do cesarza Francji. Rzeczywiście, samozwańczy imperium zobaczył koniec chaosu wywołanego przez rewolucję francuską, a następnie sprowadził chaos na resztę Europy, wywołując lata wojny, która spustoszyła kontynent niczym zapowiedź XX wieku.

Zgodnie z logiką, film zostanie opowiedziany przez „pryzmat jego uzależniającej i często niestabilnej relacji z żoną i jedną prawdziwą miłością, Josephine”. Mimo to, ponieważ jest to epos Scotta, możesz mieć pewność, że odbędą się poważne bitwy. Rzeczywiście, Kitbag to swego rodzaju ponowne spotkanie Phoenix i Scotta, który ostatnio współpracował przy nagrodzonym Oscarem Gladiatorem. Ten film przyniósł Phoenixowi pierwszą nominację do Oscara jako nikczemny rzymski cesarz Kommodus. Od tamtej pory w końcu zdobył dla Jokera małego złotego człowieka, ale najwyraźniej chce zagrać więcej niż jednego dyktatora w filmie Scotta.

Kitbag nie jest kolejnym filmem Scotta. Najpierw musi ukończyć swoją średniowieczną epicką opowieść The Last Duel, w której opowiada o słynnym XIV-wiecznym pojedynku francuskich rycerzy Jean de Carrouges i Jacques Le Gris. Przyjaźń kończy się, gdy Carrouges oskarża Le Grisa o zgwałcenie jego żony. Film, którego współautorem są Matt Damon, Ben Affleck i Nicole Holofcener, w którym występują Damon jako Carrouges, Adam Driver jako Le Gris i Jodie Foster jako Marguerite de Carrouges. Przedstawia także Afflecka jako króla Karola VI.

Następnie Scott natychmiast montuje swój następny film, Gucci, w którym Lady Gaga zagra morderczą Patrizię Reggiani, a także Driver, Robert De Niro, Al Pacino i Jared Leto.

Wielki hollywoodzki epos o życiu Napoleona był przez dziesięciolecia trochę podobny do białego wieloryba. Stanley Kubrick uznał to za jeden ze swoich wspaniałych niezrealizowanych filmów. W latach 70. był bardzo blisko nakręcenia filmu o francuskim cesarzu, w którym prawdopodobnie zagrałby Jacka Nicholsona jako Napoleona, ale ten się rozpadł. Być może podobnie jak Wellington, Scott w końcu będzie miał swój dzień z francuskim taktykiem.

Tytuł oryginalny: Ridley Scott and Joaquin Phoenix Reteam for Napoleon Movie ‘Kitbag’
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: