Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nowy film Buck Rogers z potencjałem franczyzy dzieje się w Legendary

Klasyczna postać science-fiction Buck Rogers otrzymuje nowoczesną aktualizację dzięki uprzejmości ludzi z Legendary Pictures.

Buck Rogers powraca w XXI wieku. Legendary Pictures finalizuje umowę o prawa do klasycznej serii science-fiction, planując przeniesienie bohatera na duży ekran dla współczesnej widowni. Co więcej, studio postrzega to jako możliwą grę franczyzową. Jeśli wszystko się ułoży, będą także produkować programy telewizyjne, anime i inne projekty na podstawie materiału źródłowego. Ale nie wyprzedzajmy się jeszcze zbytnio.

Według wielu raportów Legendary albo zbliża się do umowy o prawa Buck Rogers, albo już ją sfinalizowała. Don Murphy i Susan Montford, którzy są producentami serii Transformers, są na pokładzie, aby wyprodukować projekt za pośrednictwem swojej firmy Angry Films. Nie ma jeszcze informacji o tym, kogo można dotknąć, by napisać scenariusz do filmu, ani nie ma żadnych wskazówek, kto mógłby skończyć na krześle reżysera. Wygląda na to, że sytuacja jest na bardzo wczesnym etapie, ponieważ umowa dopiero się układa. W związku z tym nie ma również informacji o tym, kto zagrałby tytułowego bohatera.

Film i wszelkie kolejne projekty, które mogą się pojawić, będą oparte na noweli Armageddon 2419 AD Napisana przez Philipa Francisa Nowlana, pierwotnie opublikowany w 1928 roku. W opowiadaniu została przedstawiona postać Bucka Rogersa. Był górnikiem, który budzi się po 500 latach wstrzymanego snu, aby znaleźć świat ogarnięty wojną, daleki od tego, który zostawił. Postać stała się następnie tematem komiksu, który zyskał na popularności, prowadząc do zabawek, słuchowisk radiowych i nie tylko. To była naprawdę jedna z pierwszych multimedialnych serii science-fiction. Gil Gerard zagrał Buck Rogers w krótkotrwałym, ale dobrze zapamiętanym programie telewizyjnym w NBC od 1979 do 1981. Pilot był pełnometrażowym filmem, który został wydany w kinach przed emisją serialu.

Legendary próbuje obecnie zrobić coś podobnego z Dune. Film wyreżyserowany przez Denisa Villeneuve, oparty na klasycznej powieści Franka Herberta, ukaże się w październiku przyszłego roku. W planach są także sequele i program telewizyjny. W efekcie studia próbują stworzyć kinowe uniwersa w oparciu o popularne IP, które można przenieść na różne platformy. Pierwotnie The Dark Tower miała podążać podobną drogą, ale filmowa adaptacja serii książek Stephena Kinga nie przyjęła się w kasie. Mary Parent i Cale Boyter nadzorują projekt Legendary. Studio ma już swego rodzaju kinowy wszechświat związany z MonsterVerse, który obejmuje Godzilla, Kong: Skull Island, Godizila: King of the Mosnters i nadchodzącą grę Godzilla vs. Kong. Chociaż ten wszechświat jeszcze nie pojawił się w telewizji, w większości wypadł dobrze w kasie. Niektóre z innych znanych filmów Legendary to trylogia Mroczny rycerz, Detective Pikachu i Jurassic World. Z pewnością będziemy Cię informować o udostępnieniu dalszych szczegółów. Ta wiadomość była wcześniej podawana przez The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: New Buck Rogers Movie with Franchise Potential Is Happening at Legendary
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: