Wpis powstał dzięki współpracy z:

Buck Rogers, aby powrócić na nowym dużym ekranie

Według The Wrap, bohater klasycznej opery kosmicznej Buck Rogers powraca. Legendary Entertainment (Godzilla: King of the Monsters) przejęło prawa filmowe do 92-letniej postaci, a producenci Don Murphy (Transformers) i Susan Montford mają kierować projektem za pośrednictwem firmy produkcyjnej Murphy’s Angry Films. Buck Rogers przyniósł takie elementy jak science fiction

Według The Wrap, bohater klasycznej opery kosmicznej Buck Rogers wraca. Legendary Entertainment (.) Godzilla: King of the Monsters) przejęła prawa filmowe do 92-letniej postaci, z producentami Donem Murphym (.) Transformers) i Susan Montford, którzy mają kierować projektem przez firmę Murphy’s Angry Films.

Buck Rogers wprowadził elementy science fiction, takie jak działa promieniowe, statki rakietowe, lasery i plecaki odrzutowe, do kultury popularnej, a wizja przyszłości i nacisk na akcję i przygodę mają wpływ na wszystko, od atrakcyjności Disneya Tomorrowland po oryginalny koncept George’a Lucasa dla Gwiezdnych Wojen.

Film sprowadzi Bucka z powrotem do jego korzeni, dostosowując Armageddon 2419 AD, nowelę z 1928 roku, w której zadebiutował postać. Napisana przez Philipa Francisa Nowlana i opublikowana w kultowym magazynie Pulp Fiction Amazing Stories, opowieść opowiada o przygodach Anthony’ego Rogersa, weterana I wojny światowej, który bada dziwne zjawiska w opuszczonej kopalni węgla w Pensylwanii dla swojej firmy, American Radioactive Gas Corporation. , kiedy jest uwięziony przez zawał.

Rogers, wystawiony na działanie radioaktywnego gazu, wpada w zawieszoną animację i budzi się ponownie 492 lata później, w 25 wieku. To, co kiedyś było Stanami Zjednoczonymi, jest obecnie rządzone przez Hansa (czyli Chińczyków), który podbił Stany Zjednoczone prawie 400 lat wcześniej za pomocą flot sterowców uzbrojonych w promienie dezintegracyjne. Rogers dołącza do lokalnego „gangu” i wykorzystując strategie, których nauczył się podczas Wielkiej Wojny, udaje mu się pomóc w zwycięstwie nad Hansem i utorować drogę do przyszłego odzyskania Ameryki.

Kontynuacja oryginalnej historii, The Airlords of Han, pojawiła się w Amazing Stories z marca 1929 roku, ale postać, której nazwa została zmieniona na Buck, naprawdę wystartowała wraz z debiutem w styczniu tego roku codziennego syndykowanego komiksu. Taśma znalazła się w szczytowym momencie w około 287 amerykańskich gazetach, a także w 160 międzynarodowych wydawnictwach.

Dopiero rok po premierze komiksu, w styczniu 1930 roku, Rogers po raz pierwszy wyruszył w kosmos w opowieści zatytułowanej „Tygrysi ludzie z Marsa”. To z kolei utorowało drogę do zwrotu franczyzy w kierunku opery kosmicznej, nawet gdy w 1932 r. Rozwinęła się w radio (co czyni go pierwszym programem science fiction, jaki kiedykolwiek nadano w radiu), 12-częściowy serial filmowy z 1939 r., A później , więcej komiksów, książek, zabawek i gier wideo.

Chociaż w sezonie 1950-51 istniał krótkotrwały serial telewizyjny Buck Rogers, został on wznowiony w 1979 roku przez NBC po tym, jak pilot został wypuszczony w kinach. Występujący Gil Gerard jako Buck i wyprodukowany przez Glena A. Larsona (.) Battlestar Galactica), Buck Rogers w XXI wieku działał przez dwa sezony i wprowadził nowe pokolenie czcigodnego bohatera, tym razem jako pilot NASA, który lata swoim statkiem przez anomalię w kosmosie i dryfuje w próżni przez 500 lat, aż obudzi się, by bronić Ziemi przed siłami planety Draconia i innymi zagrożeniami.

Chociaż film został zapowiedziany już w 2008 roku, a jego scenariuszem i reżyserem był Frank Miller, kwestie prawne sprawiły, że seria pozostawała w zawieszeniu przez większą część następnej dekady. Ponieważ Legendary uzyskało teraz prawa, planujemy uruchomić serię filmów, serial telewizyjny i część animowaną.

Tytuł oryginalny: Buck Rogers To Return in New Big Screen Reboot
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: