Wpis powstał dzięki współpracy z:

Piękno opowiadania historii w multiwersie polega na nieskończonej możliwości, jaką oferują nieskończone miejsca i nieskończone czasy, aby osadzić te historie. Objęcie ich multiwersem przez DC było historycznie jedną z jego najsilniejszych cech, ale Crisis on Infinite Ziemia wyciszyła tę zdolność przez dziesięciolecia później, a dopiero niedawno twórcy komiksów zaczęli ponownie entuzjastycznie zagłębiać się w tę koncepcję. A gdy Dark Nights: Death Metal zawodzi, zbliżając się do końca, wygląda na to, że DC znów ma zamiar wejść na pierwszy ogień w Bleed.

Future State to kolejne duże wydarzenie DC Comics. Po zakończeniu gwałtownego ponownego wprowadzenia przez Scotta Snydera i Grega Capullo nieskończonej wieloświatowej rozmyślania o tym, co mogłoby się stać, gdybyśmy pozwolili złu zdobyć kilka głośnych zwycięstw (ojej, żaden prawdziwy świat nie jest analogiczny do tej historii), cała linia DC zostanie wstrzymana na dwa miesiące, podczas gdy różne zespoły kreatywne przeskakują do przodu na osi czasu DC Universe, aby opowiedzieć historie o tym, jak może wyglądać ta przyszłość.

Tytuły The Future State: Justice League obejmują trzy miniatury z dwoma historiami w każdym numerze i pięć pojedynczych ujęć lub seriali skupiających się na postaci. Mają mieszankę długoletnich twórców DC i kilka nowych twarzy, wszyscy próbują zrobić coś nowego. Tytuły to:,

Mieliśmy okazję porozmawiać z redaktorem grupy Justice League, Alexem Carrem, o tej przyszłości: zepsutej prędkości, wyczerpanej centralnej baterii, zbieraniu magii i… Czerwonym X!

Ten wywiad został lekko zredagowany dla jasności.

Den of Geek: poprowadź nas przez książki Future State i Justice League. Jakie były Twoje rozkazy marszu dla zespołów kreatywnych? Co cię ekscytowało na początku tego wydarzenia?

Alex Carr: Cóż, nie chcę niczego zepsuć dla death metalu. Mogę powiedzieć, że wydarzenia Death Metal pozostawiają otwarte drzwi dla wielu naprawdę fajnych historii, które możemy opowiedzieć nam w 2021 roku. Future State jest jedną z nich.

Kiedy myślimy o Future State, jedną z rzeczy, które naprawdę mnie ekscytowały, było to, że spojrzałem na listę tytułów Justice League i naszą listę bohaterów, a kiedy myślimy o Justice League, zajmujemy się tak szerokim wachlarz bohaterów, scenerii, złoczyńców, zestawów mocy, kiedy zacząłem się zastanawiać, co oznacza przyszłość dla wszystkich tych postaci? Po prostu się otworzyło, ponieważ pomyślałem: „Możemy opowiadać historie w najbliższej przyszłości, możemy opowiadać historie w środkowej przyszłości, a potem możemy opowiadać historie w dalekiej, dalekiej przyszłości”, ponieważ mamy postacie, które grają dla wszystkich tych okresów i wszystkich tych możliwości.

Nie tylko czas jako element ekscytujący, ale potem pomyślałem: „Jesteśmy w dalekiej przyszłości, gdzie wszystko może się zdarzyć, gdzie możliwości opowiadania historii są nieograniczone”. To również oznacza podejście do naszych bohaterów. Chociaż nie mamy centralnego ośrodka jako miejsca, ani nawet centralnego okresu, w którym toczą się wszystkie nasze historie, to, co chcieliśmy przekazać, przez wszystkich redaktorów w naszej grupie, było nićm zmian. Ten wątek przenosi nie tylko naszych bohaterów, ale także ich zestawy mocy, sposób, w jaki podchodzą do złoczyńców, złoczyńców, z którymi wchodzą w interakcje.

Jeśli mówimy o nowych bohaterach, to ogromna zmiana. W takim razie, jeśli mówimy o klasycznych bohaterach, jaką nową misję możemy dać bohaterowi? Jakie nowe ustawienie możemy umieścić tego bohatera? Jaką nową perspektywę może mieć ten bohater, która naprawdę da czytelnikom powód do otwarcia tych książek, a po drugie, do ekscytacji historiami, które się w nich rozwijają?

Death Metal jest na swój sposób mroczny i odzwierciedla czasy, w których żyjemy. Z perspektywy 30000 stóp jest to opowieść o niepokoju związanym z życiem w świecie, w którym obecnie żyjemy. Czy Future State zamierza przenieść niektóre z tych tematów do przodu, czy też będzie bardziej wykorzystywać wrodzoną nadzieję DC Universe i postaci DC, aby spróbować odzwierciedlić coś z powrotem na świecie?

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że chociaż zgadzam się z twoją oceną Death Metalu, jaką czytamy teraz podczas naszej rozmowy, chcę się upewnić, że nie wkładamy go zbyt ciasno do pudełka, ponieważ Myślę, że będziesz naprawdę zaskoczony tym, dokąd zmierza Death Metal i jak może zmienić się jego perspektywa. Zgadzam się ze sposobem, w jaki oceniasz to tutaj i teraz. Ale myślę, że zanim dojdziemy do końca, będziesz naprawdę zaskoczony. Future State spełnia oba te warunki. Tak, daję ci tutaj łatwą odpowiedź, ponieważ możesz się założyć, że kiedy patrzymy w przyszłość, łatwo jest przejść na dystopię, a także jest to naprawdę zabawne.

Na przykład w grze Justice League Dark trwa futurystyczne polowanie na czarownice, w którym ściga się drużynę Justice League Dark, ponieważ magia stała się towarem, który można zbierać. Kto lepiej zbiera plony niż niektórzy z największych użytkowników magii w DCU? W związku z tym tak, widzimy tam mroczną przyszłość dla naszych bohaterów, ale jest też wiele historii w Future State, w Lidze Sprawiedliwości, w supergrupie, w tylnej grupie, które będą odzwierciedlać różne podejścia do przyszłych możliwości.

Na przykład Aquaman dla naszej grupy, naprawdę zabawny pisarz, Brandon Thomas i redaktor Andrea Shea, podeszli do tego specjalnie po to, aby nie była to historia dystopijna. Widzimy Jacksona Hyde’a, który wychodzi z dwuskładnikowego wątku w Aquaman pisarza Jordana Clarka, naprawdę w centrum uwagi wraz z Andym Curry, córką Arthura i Mery. Tutaj też radzi sobie sama. Ponownie opieramy się na czymś, co Kelly Sue DeConnick założyła w swoim fantastycznym biegu Aquaman, narodzinach Andy, który jest naprawdę jednym z pierwszych dzieci urodzonych w DCU w Nie wiem jak długo.

Wzięliśmy ten element historii, który wszyscy kochaliśmy, i tutaj postarzamy Andy w Future State, i znowu możesz zobaczyć jej przygodę z Jacksonem Hyde, wspaniałą postacią, której nie możemy się doczekać. Ich historia jest pełna dramatyzmu i na pewno niebezpieczeństw, ale ma też naprawdę świeżą perspektywę, pozytywne spojrzenie na futurystyczną narrację.

Masz interesującą mieszankę starych rąk z DC, takich jak Josh Williamson i Javier Fernandez, masz kilka świeżych twarzy, takich jak Geoff Thorne i Josie Campbell. Jakie były wyzwania związane z zebraniem zespołu z różnych środowisk z DC, aby wbił ich w takie wydarzenie?

Cóż, na szczęście nie musiałem zbyt mocno uderzać. Gdy tylko rozmawialiśmy o tym: „Hej, czy chciałbyś opowiedzieć historię osadzoną w przyszłości z niektórymi z twoich ulubionych bohaterów?” Ludzie byli bardzo, bardzo podekscytowani i od razu zacząłem otrzymywać propozycje.

Tam, gdzie były wyzwania, pisarze musieli bardzo swobodnie myśleć. Myślę, że zbyt często martwimy się o ciągłość, ale jedną z zalet futurystycznej narracji jest to, że możemy tu zaszaleć. Od tego momentu do 5000 roku wszystko może się wydarzyć, więc najpierw znajdźmy najlepszą historię do opowiedzenia, a potem ustalimy, gdzie pasuje ona do osi czasu i możemy przejść od tego momentu. Ale nie przejmujmy się zbytnio, jakie będą kolory butów [a] postaci w roku 2400. Zamiast tego zastanówmy się, jakie są wielkie wyzwania i jakie są cele? Czego chcemy od tych historii i jak mamy zamiar zagwarantować, że czytelnicy poczują, że wyciągnęli z tego swoje pieniądze, zanim zagłębimy się w szczegóły? ”,

Ale znowu, to naprawdę nie było trudne. Ludzie byli bardzo podekscytowani, że wskoczyli od razu, szczególnie ktoś taki jak Ram V, kiedy rozmawialiśmy o Swamp Thing, on i ja naprawdę złapaliśmy się w Swamp Thing i Swamp Thing przeszłości, i jakie są rzeczy, które chcemy omówić z Swamp Thing .

Ale potem cofnęliśmy się o krok i pomyśleliśmy: „Jaka jest naprawdę wspaniała historia science fiction, którą chcemy opowiedzieć, a która dotyczy Swamp Thing?” Kiedy uwolniliśmy się od wszystkich innych pułapek, wtedy historia po prostu wróciła na swoje miejsce i wtedy musimy się dobrze bawić: „Ale kogo chcemy, aby z przeszłości Swamp Thing pasował do tej szalonej historii? Ok spoko. Możemy go tutaj zmieścić ”, a potem wszystko ułożyło się na swoim miejscu. Myślę, że kiedy już przyjęliśmy podejście do pisarzy i artystów, że możesz być naprawdę tak wolny, jak chcesz, widzieliśmy najlepsze wyniki.

To naprawdę świetna kolejka, ponieważ następne pytanie, które zadałem, brzmiało: „Poświęćmy obojgu trzy minuty, żeby po prostu pochłonąć Ram V-,

Tak, Ram V!

Ponieważ przejmując Justice League Dark, znalazł nowy sprzęt. Jako redaktor grupy jesteś facetem, który utrzymuje punktualną jazdę pociągów, ale jesteś także ich trenerem, prawda? Czy to Ty starasz się jak najlepiej wykorzystać swoich graczy?

Dokładnie. Naprawdę mam szczęście, że mogę pracować nad dwiema książkami z Ramem, Justice League Dark i Swamp Thing in Future State. Do obu książek podeszliśmy bardzo różnie. Opowiadanie Ram naprawdę jest… Jeśli jesteś jego fanem, przygotuj się, ponieważ Justice League Dark kontra Swamp Thing, sposób, w jaki podszedł do historii, był zupełnie inny. Justice League Dark, że drugi scenariusz właśnie przyszedł dzisiaj i go przeczytałem, złamie ci serce. Ale znowu da ci to nadzieję. Swamp Thing jednak przenosi koncepcję do jej najdalszych zakątków. Praca z nim nad obydwoma nie była wyzwaniem, była to dla mnie tylko okazja, aby kibicować Ramowi, żeby się rozciągnął i kontynuował wspaniałą pracę, którą wykonał w Justice League Dark.

Myślę, że niektóre z jego najlepszych prac dotyczą najnowszych numerów. Są tak zabawne. Po prostu kontynuowaliśmy ten duch przez Justice League Dark. To będzie bezproblemowe doświadczenie, nawet jeśli mamy skok w czasie. Podczas gdy w przypadku Swamp Thing, jest to zupełnie nowy Ram V. Dostajesz jego element w Legend of Swamp Thing Halloween Spectacular, który właśnie się pojawił. Ma tam dwie historie i masz przedsmak tego, co nadejdzie w Swamp Thing Future State. Jeśli lubisz historie o duchach, przygotuj się.

Jaką postać wyjdziemy z drugiej strony tego wydarzenia, kochając ją bardziej niż kiedykolwiek wcześniej? Jak myślisz, kogo w końcu znienawidzimy?

Trudno jest mi wybrać ulubioną tutaj, ale nie chcę za dużo mówić o Swamp Thing, ale znowu, to, co robimy z Swamp Thing jest tak szalone, naprawdę myślę, że perspektywa ludzi będzie zmiana pod względem tego, czym jest Swamp Thing, kiedy zostanie uwolniona od Alec Holland? Jak to wygląda? Co to oznacza dla postaci? Możliwości naprawdę się otwierają, więc nie mogę się doczekać.

Fani Johna Stewarta, słyszeliśmy was. Książka Future State Green Lantern, która jest zbyt duża, więc będzie miała około 44 stron. Dostajesz się na około 20, 22 stronach Johna Stewarta w opowiadaniu zatytułowanym „Last Lanterns”. Tak się dzieje, gdy wyczerpie się bateria. Pomyśl o tym jak o The Magnificent Seven. Co się stanie z tymi wszystkimi zielonymi latarniami, jeśli wyczerpie się bateria? John Stewart i jego obskurna grupa byłych Green Lanternów udowadniają, że bez pierścieni nadal można robić dobrze.

W tej przyszłości, w której bateria zasilania jest wyczerpana, John Stewart i to, co pozostało z Korpusu Zielonych Latarni, przybywają na planetę, a ta planeta ma zostać opanowana przez galaktyczny kult religijny. To ich ostatnia walka z tą grupą. W jaki sposób grupa bohaterów, którzy kiedyś dysponowali mocami, może teraz zmierzyć się z galaktycznym zagrożeniem i próbować ocalić planetę? To super, jak oni to robią.

Następnie pozostałe 22 strony będą wypełnione opowieściami z całego Korpusu. Co dzieje się ze wszystkimi innymi Latarniami? Co się dzieje z Jessicą Cruz? Co się dzieje z Guy Gardener? Co się stanie z Teen Lantern i Mogo, jeśli razem biorą udział w misji i bateria się rozładuje? Zamierzamy uzyskać szeroką gamę dźwięków, przyjęć i grafik do tych historii, które zawierają historię Green Lantern Corps. Myślę, że John Stewart znajdzie się w centrum uwagi.

Teen Titans wprowadza naprawdę fajną koncepcję, w której sugerujemy, że kiedyś w przyszłości powstała Akademia Teen Titans, w której bardziej klasyczni Tytani, Nightwing, Starfire, Cyborg, byli mentorami postaci, które widziałeś w nowych Teen Titans, takich jak Roundhouse, Crush, i tak dalej. Ale ci klasyczni Tytani byli odpowiedzialni za ochronę i mentoring uczniów, którzy jutro staną się bohaterami, ale mieli do czynienia z uczniami, których nie mogli nauczać.

To jest pokłosie tej zdrady. Widzimy, że Akademia Młodych Tytanów upadła, większość jej studentów nie żyje, mamy tę tajemniczą zdradę, a potem po raz pierwszy pojawia się Czerwony X w DCU. Ta postać pojawi się w Teen Titans Future State. To naprawdę fajne.

Coś, za co naprawdę uważam starszego redaktora, Mike’a Cotton’a, za zrobienie tutaj i jego kreatywne zespoły, polegało na tym, że istnieje bezpośredni wątek fabularny łączący Future State Flash, Future State Teen Titans, a następnie Future State Shazam. Tam masz ciągłą historię. Nie oznacza to, że musisz przeczytać jeden, aby przeczytać drugi, ale jeśli przeczytasz wszystkie trzy, zobaczysz kilka naprawdę interesujących elementów, które dotyczą Barry’ego, kiedy on i inni speedstery są związani z Speed ​​Force, ty zdobądź Wally, to masz Teen Titans.

Masz także interesującą fabułę, która płynie, szczególnie od Teen Titans do Shazam, obejmującej Rock of Eternity i podział Shazama i Billy’ego, co jest naprawdę zabawnym pomysłem, który pisarz Tim Sheridan przenosi w mroczne miejsce. Zilustrował go Eduardo Pansica w niesamowity sposób.

Który kreatywny zespół najbardziej Cię zaskoczył?

Justice League napisane przez Josha Williamsona i Robsona Rocha. To było dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ Josh i ja dużo rozmawialiśmy o tej historii, wraz z naszym zastępcą redaktorem, Andreą Sheą. Początkowo historia miała być jedną rzeczą i wszyscy byliśmy podekscytowani tą historią, było fajnie, miało być trochę ukłonów w stronę niektórych klasycznych historii, które pokochaliby fani, ale potem Josh zadzwonił do mnie pewnego dnia i powiedział: „Niszczę tę historię i stawiam ją na głowie”. To, czego Josh nie chciał zrobić, to: „Oto zupełnie nowy zespół Justice League i czy nie wiesz o tym, są dysfunkcjonalni i nie dogadują się i na tym polega dramat.”,

Zamiast tego Joshua naprawdę postawił to na głowie. Oto zespół, który był razem od jakiegoś czasu, od jakiegoś czasu walczą z przestępczością. Mają kilku nowych tajnych członków, ale są to bohaterowie, którzy są dobrzy w swojej pracy. Skrętem jest to, że ich tożsamości są tajemnicą, nawet przed sobą. Świetnie wykonują swoją pracę, ale nie radzą sobie tak dobrze z rodzinnym aspektem Justice League. Dzieje się tak, gdy pojawia się wyewoluowany odwieczny wróg i wykorzystuje te tajne tożsamości przeciwko nim w spisku, by oczywiście przejąć świat.

Pracujemy nad tą naprawdę wielką fabułą, ale Josh wniósł do niej element osobisty i bawimy się tutaj tematem syndromu oszusta. Myślę, że to naprawdę zmieni sposób, w jaki ludzie patrzą na Justice League. Dla mnie to była największa niespodzianka, która się otworzyła. Po prostu będzie niezła zabawa.

Grafika Robsona Rochy jest znakomita. Poczekaj, aż zobaczysz, jak ilustruje nowego Wonder Woman, którego mamy, nowego Batmana, nowego Supermana, nowego Green Lanterna, Aquawoman i nowego Flasha. Wszystkie świeże spojrzenia na kostiumy, moce, emocje, występująca tam postać jest potężna.

Zanim czytelnicy dotrą do Future State, zobaczą, jak kończy się jego występ na Justice League Doom Metal, powiązanie z Death Metalem, a Robson też był tego częścią, razem z Xermanico. Zobaczymy, jak ewolucja dzikiego opowiadania historii, przejście od death metalu do stanu przyszłości z tym samym zespołem pisarza i artystów, była naprawdę satysfakcjonująca. Popchnęliśmy ich obu i obaj popychali się nawzajem. To takie fajne. Jestem z tego naprawdę zadowolony.

I drużyna samobójców! W przyszłym roku wychodzi film! Najbardziej ekscytujące w tym jest to, że wracamy do podstaw gry Suicide Squad. Jeśli chcesz zobaczyć drużynę samobójców, w której nie masz pewności, kto będzie żył, a kto umrze, książka „Stan przyszłości” jest dla Ciebie. Ponieważ mamy złoczyńców Earth-One, ale na ich czele stoi Conner Ken T. To, co widzimy, jest ostateczną ewolucją planu Amandy Waller, ponieważ teraz są na Ziemi-Three, a Amanda Waller jest niezadowolona ze swojej roli w DC Universe, więc mówi: „Po prostu zerwę z moim zespół ”, ale jakim kosztem, zwłaszcza Connerowi. Jaki jest jej ostateczny cel?

Zobaczymy. Mamy tutaj dziką grupę kolegów z drużyny, po pierwsze, dam tutaj małą niespodziankę, to Clayface przekształca się w Martian Manhunter, a postać, którą zobaczysz w Stanie przyszłości Teen Titans, pojawia się tutaj, wraz z kilka innych niespodzianek. Czarny Adam, oczywiście, stan przyszły. Jeśli jesteś fanem DC One Million Granta Morrisona, proszę bardzo. To jest Czarny Adam w 853 wieku. To naprawdę szalona opowieść.

Future State ukazuje całą linię komiksów DC w styczniu i lutym 2021 roku. Aby dowiedzieć się więcej o Future State, końcu Dark Nights: Death Metal lub przyszłości multiwersu DC, trzymaj się Den of Geek!

Tytuł oryginalny: Looking to The Future of the DC Universe
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: