Wpis powstał dzięki współpracy z:

Warner Bros. & Universal Have No Plans to Buy Struggling Movie Theaters

Pomimo walk AMC, Regal i innych sieci teatralnych, Warner Bros. i Universal nie planują ich wykupić.

Przyszłość kin pozostaje w tej chwili bardzo zmienna, ponieważ większość dużych sieci, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, boryka się z dużą niepewnością. Ale przynajmniej kilka scenariuszy zostało na razie usuniętych ze stołu, ponieważ szefowie Warner Bros. i Universal zadeklarowali, że nie mają planów kupowania kin w trudnej sytuacji. Ale to nie znaczy, że ktoś inny tego nie zrobi.

Donna Langley, prezes Universal Filmed Entertainment Group i Ann Sarnoff, prezes i dyrektor generalny Warner Bros., niedawno uczestniczyli w Milken Institute Panel wirtualny Global Conference. Podczas panelu, który skupiał się na wpływie 2020 roku na Hollywood, pojawił się temat wytwórni, które prawdopodobnie kupują kina mające problemy. Langley szybko zestrzelił ten pomysł, mówiąc co następuje.

Ann Sarnoff powtórzyła to zdanie, mówiąc: My też nie mamy planów. W ostatnich miesiącach pojawił się pomysł, by wytwórnie mogły kupować kina. Po pierwsze dlatego, że stare prawo, które zabraniało studiom posiadania własnych kin, zostało zniesione. Po drugie, ponieważ teatry prawdopodobnie upadną, chyba że dotrze pomoc finansowa od rządu. Obecnie wydaje się to mało prawdopodobne. A jeśli studia nadal chcą mieć kina na swoim miejscu, gdy opadnie kurz i życie wróci do normy, lub cokolwiek stanie się nowa norma, być może będą musiały odegrać aktywną rolę.

Jednak wszystko wydaje się być przechodzę do przesyłania strumieniowego. Wielkie filmy odchodzą z kin, a Pixar’s Sould trafia prosto do Disney +. Do tego momentu Disney niedawno całkowicie zreorganizował się, aby nadać priorytet tworzeniu treści dla usług przesyłania strumieniowego. Tak czy inaczej, wszystkie studia przynajmniej oświadczyły, że pozostają oddane doświadczeniu teatralnemu, nawet jeśli to doświadczenie jest przypadkowe. Ann Sarnoff, mówiąc dalej, powtórzyła to, mówiąc, że kibicują łańcuchom teatralnym, aby mogły się przedrzeć.

Niestety, sprawy nie wyglądają dobrze. AMC traci pieniądze i oczekuje się, że na początku 2021 r. Zabraknie im pieniędzy. Cineworld, który prowadzi Regal w USA, niedawno ponownie zamknął wszystkie swoje kina na czas nieokreślony. A ponieważ w kalendarzu na 2020 rok nie pozostały prawie żadne duże filmy, z wyjątkiem Free Guy, Death on the Nile, The Croods 2 i Wonder Woman 1984, zakładając, że aktualna data pozostanie bez zmian, na horyzoncie nie ma nadziei. p> Mając to na uwadze, łatwo wyobrazić sobie co najmniej jedną dużą sieć prowadzącą do bankructwa. Na początku tego roku krążyły plotki, że Amazon chce kupić AMC. Zostało to wówczas obalone, ale nie wydaje się to niemożliwe lub zupełnie nierealne w tym momencie. Być może jeden z głównych producentów treści kupi upadającą sieć kin. Po prostu nie będzie to Warner Bros. ani Universal. Ta wiadomość była wcześniej podawana przez Deadline.

Tytuł oryginalny: Warner Bros. & Universal Have No Plans to Buy Struggling Movie Theaters
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: