Wpis powstał dzięki współpracy z:

Rey prawie miał śmieszne imię w Przebudzeniu mocy, a winę za to ponosi George Lucas

J.J. Abrams najprawdopodobniej dostrzegłby o wiele większy sprzeciw, gdyby zachował imię Reya jako Winkie w Przebudzeniu mocy.

J.J. Abrams najprawdopodobniej dostrzegłby dużo więcej sprzeciwu, gdyby zachował imię Reya jako Winkie w Przebudzeniu Mocy.

Rey prawie nazywał się Winkie w Przebudzeniu mocy. We wszechświecie Gwiezdnych Wojen zawsze istniały nazwiska po dziwniejszej stronie spektrum, ale młody Rycerz Jedi na treningu, który jest gwiazdą kontynuacji trylogii, o imieniu Winkie, wydaje się trochę śmieszny. Na szczęście J.J. Abrams i załoga sprzeciwiły się temu pomysłowi. Te informacje pochodzą z nowej książki Pablo Hidalgo Gwiezdne wojny: fascynujące fakty. Możesz przeczytać fragment poniżej.

Nazwanie Rey Winkie prawdopodobnie zmieniłoby bieg całej trylogii kontynuacji Gwiezdnych Wojen. Podczas gdy wszystkie trzy filmy były szalenie podzielone, sama nazwa mogła wywołać ogromne kontrowersje wśród fanów hardcore. Cokolwiek by to nie było, wygląda na to, że historia Reya została zakończona. Aktorka Daisy Ridley nie spodziewa się powrotu, chociaż to wszystko może się zmienić w najbliższej przyszłości, zwłaszcza po sukcesie The Mandalorian na Disney +, który jest liderem dla kolejnych Gwiezdnych wojen na małym ekranie.

Historia Reya było czymś, nad czym fani Gwiezdnych Wojen zastanawiali się od samego początku Przebudzenia Mocy. Kim była ta tajemnicza młoda kobieta wrażliwa na Moc? Plotki i spekulacje zaczęły się natychmiast, a wielu twierdziło, że będzie córką Obi-Wana Kenobiego, a nawet Luke’a Skywalkera i Hana Solo. Jak się okazuje, nawet Lucasfilm tak naprawdę nie wiedział, co się stanie, dopóki J.J. Abrams podpisał kontrakt z The Rise of Skywalker.

Fani byli zszokowani, gdy dowiedzieli się, że Rey jest w rzeczywistości wnuczką cesarza Palpatine’a, który w magiczny sposób był w stanie kontrolować Najwyższy Zakon zza kulis po pozornej śmierci w Powrocie Jedi. To, w jaki sposób mógł zmartwychwstać, nigdy nie zostało wyjaśnione na dużym ekranie i pozostawiało wiele pytań, jak naprawdę był spokrewniony z Reyem. Niektórym fanom spodobał się zwrot akcji, podczas gdy innym w ogóle się to nie podobało.

Przyszłość Gwiezdnych Wojen jest obecnie na małym ekranie z Mandalorianinem na czele. Hitowy program ma premierę drugiego sezonu 30 października, a szum jest poza listami przebojów. Stamtąd mają się rozpocząć prace nad długo oczekiwaną serią Obi-Wana Kenobi, wraz z serią Rogue One Prequel. Możesz udać się do Simona i Schustera, aby uzyskać więcej informacji na temat Gwiezdnych wojen: fascynujące fakty.

Tytuł oryginalny: Rey Almost Had a Ridiculous Name in The Force Awakens, and George Lucas Was to Blame
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: