Wpis powstał dzięki współpracy z:

Dune ma 1 miliard dolarów potencjału box office przewiduje analityk kinowy

Warner Bros. opóźnił Dune prawie o cały rok, ale jeśli kina nadal są w pobliżu, jest to ryzyko, które może się bardzo opłacić.

Warner Bros. opóźnił Dune prawie o rok, ale jeśli kina nadal są w pobliżu, jest to ryzyko, które może się bardzo opłacić.

Przez większość 2020 roku, pomimo wszystko, co stało się z biznesem filmowym, kinomani skupili się na Dune. Reżyser Denis Villeneuve wznawia na duży ekran klasyczną powieść science fiction Franka Herberta jako potencjalną franczyzę dla Warner Bros. analityk kasowy, to był dobry ruch. Zakładając, że infrastruktura jest gotowa do osiągnięcia tego celu, uważa, że ​​studio ma potencjalny wpływ na miliard dolarów.

Paul Dergarabedian, starszy analityk ds. Mediów w firmie Comscore, niedawno zajął się tą sprawą. Comscore to standard branżowy, jeśli chodzi o raportowanie kas, więc Dergarabedian wie co najmniej kilka rzeczy na tej arenie. Podczas niedawnego wywiadu ujawnił, że Dune może mieć taki sam poziom globalnej popularności na rynku kinowym jak film o Jamesie Bondzie. Oto, co miał do powiedzenia na ten temat.

Dune ma szaloną liczbę rzeczy na papierze. Jest to adaptacja naprawdę ukochanego dzieła fikcyjnego, które ma bogactwo materiałów do wykorzystania na potrzeby franczyzy. Ma śmiesznie ułożoną obsadę, w skład której wchodzą Timothee Chalamet, Oscar Isaac, Josh Brolin, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Zendaya i Javier Bardem. Na czele stoi Denis Villeneuve, jeden z najbardziej szanowanych współczesnych filmowców. Ma gigantyczne robaki piaskowe. Wydaje się, że to wszystko. Paul Dergarabedian uważa, że ​​opóźnianie filmu takiego jak ten nie świadczy o braku zaufania ze strony Warner Bros. Jest dokładnie odwrotnie.

Ta prognoza o wartości 1 miliarda dolarów ma sens na papierze. W pewnym sensie może to być następny Władca Pierścieni. Ale są pewne główne zastrzeżenia. Aby zarobić takie pieniądze w kasie, światowy biznes filmowy musi strzelać do wszystkich cylindrów. Teraz działa bardziej jak samochód, który ktoś znalazł na tym złomowisku, w którym zdarzyło się mieć kluczyki i trochę benzyny.

Największym znakiem zapytania w tej chwili jest to, czy w pobliżu będą teatry, czy nie. w Stanach Zjednoczonych i na innych głównych rynkach przyszedł czas, aby ten film i inne opóźnione hity trafiły do ​​kin. Oczekuje się, że AMC wkrótce zabraknie pieniędzy. Regal niedawno ponownie zamknął swoje drzwi. Nie wygląda dobrze. Ale zakładając, że kina znajdą drogę do przodu, ten film jest dobrze przygotowany do rozpoczęcia serii. Dune ma pojawić się w kinach 1 października 2021 roku. Ta wiadomość dociera do nas za pośrednictwem Observer.

Tytuł oryginalny: Dune Has $1B Box Office Potential Predicts Cinema Analyst
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: