Wpis powstał dzięki współpracy z:

Recenzja odcinka 3 sezonu 2 wojownika: Nie jak prowadzimy interesy

Ta recenzja Warrior zawiera spoilery. Warrior Season 2 Odcinek 3 „Not How We Do Business” podsumowuje najnowszy odcinek Warrior na dwa sposoby. Po pierwsze, to kwestia, którą Zing (Dustin Nguyen) nakłada na O’Hara (Kieran Biew), kiedy w końcu zrywa z windykacją dla Fung Hai. „Nie jak prowadzimy działalność”

Ta recenzja Warrior zawiera spoilery.

„Not How We Do Business” podsumowuje najnowszy odcinek Warrior na dwa sposoby. Po pierwsze, to kwestia, którą Zing (Dustin Nguyen) nakłada na O’Hara (Kieran Biew), kiedy w końcu zrywa z windykacją dla Fung Hai. „Nie jak prowadzimy biznes” działa również na poziomie meta, ten odcinek ma tylko jedną walkę Kung Fu. To słabe jak na serial inspirowany Bruce’em Lee. Są jeszcze dwie inne sceny walki, ale są to okrutne bójki, które można znaleźć w każdym dramacie akcji.

Fani Bruce’a Lee chcą Kung Fu, a nie byle jakiego Kung Fu. Jako część dziedzictwa Małego Smoka musi to być świetne Kung Fu. Samotna scena Kung Fu w tym odcinku jest dobra i służy do wprowadzenia nowej, kluczowej postaci, ale to nie wystarczy. To nie jest sposób, w jaki prowadzimy interesy.

Ten odcinek zaczyna się od straconej okazji, kiedy Ah Sahm (Anthony Koji) jest w Barbary Coast Fight Pit, walcząc z innym rywalem. Byłoby świetnie, ale walka już się skończyła. Pierwszy strzał koncentruje się na jego krzepkim napastniku, ale został już znokautowany i po prostu stoi oszołomiony, potem jest strzał Ah Sahm, a następnie pretendent upada.

Poważnie? Nie ma Kung Fu? Rozpoczęcie w Fight Pit jest dramatycznie w porządku, ale wyprowadzanie publiczności z walki nie jest właściwą drogą do tego show. To duży, dojrzały kawałek nisko wiszącego owocu, który gnije. Fani Bruce’a Lee pragną darmowego Kung Fu. Ilekroć Warrior idzie do Fight Pit, lepiej żeby była walka.

Następnie menedżer walki Ah Sahma, Vega (Maria-Elena Laas), drażni go obietnicą większej torebki na innej arenie międzynarodowej, do miejsca, do którego, mam nadzieję, trafi Warrior w którymś momencie tego sezonu, ale nie w tym odcinku . Chao (Hoon Lee) odciąga Ah Sahma na bok i sugeruje, że wie o spisku na melasę, który on i Young Jun (Jason Tobin) przygotowują, i że jest zaniepokojony rywalizacją Ah Sahm z Mai Ling (Dianne Doan). Chao komentuje „Nie widzę żadnej wersji tego zakończenia dobrze”, co nikogo nie dziwi. Jeśli to wszystko się dobrze skończy, nie będzie scen walki.

Centralnym punktem odcinka jest wprowadzenie nowej postaci, Honga (Chen Tang). Chen Tang właśnie wcielił się w postać Yao w nowej Mulan. W oryginalnym filmie animowanym Disneya Yao był twardym towarzyszem Mulana, a dla kontrastu jest najkrótszą postacią (chyba że liczyć Mushu i Cri-Kee). Akcja na żywo Mulan bardzo się zmieniła – Yao wciąż był twardym tyłkiem, ale teraz ma sześć stóp wzrostu i mniej znaczącą rolę. Niemniej jednak Chen jest wspaniałym dodatkiem do Wojownika, emanującym południowym urokiem, ponieważ wychował się w Memphis i ma naturalny południowy akcent w prawdziwym życiu, ale ukrywa to przed Wojownikiem.

Hong przybywa „świeżo z łodzi” z partią nowych rekrutów, toporników zamówionych z Chin przez ojca Jun (Perry Yung). Ich pojawienie się denerwuje młodego Jun, że ojciec Jun może być zaangażowany w jego nie-chiński plan melasy. Jest także podejrzliwy wobec prób Honga, by się z nimi dogadać. Niemniej jednak Young Jun i Ah Sahm zgadzają się zabrać Honga do burdelu. Ah Sahm odkrywa, że ​​Hong jest gejem, ale ze współczuciem zachowuje ten sekret.

Potem trójka napotyka na ulicach kilku gangsterów Fung Hai, a Hong, chętny do zaimponowania lub po prostu spragniony skopania komuś tyłka, sam ich wyprowadza. To dobre wprowadzenie i ujawnia jego wiedzę na temat łańcucha z biczem. Łańcuch z biczem to tradycyjna chińska broń, którą można łatwo ukryć jako zaufany codzienny nośnik dla mężczyzny Tong. Chen Tong zapewnia przyzwoitą scenę pierwszej walki. W miarę używania broni łańcuch bicza wymaga więcej umiejętności niż nunchaku. Hong sprawnie stosuje zarówno metody uderzania, jak i oplatania łańcucha bicza, chociaż scena rozgrywa się w ciemnej uliczce, a cienie mogą skrywać wiele grzechów. Chen Tong wymienia umiejętności w walce scenicznej, karate, kung fu i tai chi w swoim życiorysie i twierdzi, że przygotowywał się do roli Honga uczącego się chińskiego łańcucha batów i japońskiego odpowiednika manriki-gusari.

Jedną z najlepszych rzeczy w Warrior jest relacja między Ah Sahm i Young Jun. Mają szczerą chemię, gdy dwóch gangsterów jest gangsterami, którzy dostarczają pobicia, rzucają melasą i gonią za lepkością. To koleżeństwo jest powszechne w filmach z kumplami i partnerach telewizyjnych, ale niezmiernie rzadkie i cudownie odświeżające jest zobaczenie tego dla dwóch Azjatów w zachodniej produkcji. Zarówno Ah Sahm, jak i Young Jun mają wiele do udowodnienia, a ich związek jest namacalny. Hong wprowadza nowy, lżejszy ton jako trzecie koło do ich partnerstwa. Wydaje się, że już są związani jako trójkąt, który obiecuje na resztę sezonu.

Mai Ling (Dianne Doan) i Li Yong (Joe Taslim) składają wizytę w legowisku Fung Hai, aby mogła skarcić Zinga (Dustin Nguyen). Wejście Mai Ling do pokoju Zing to odważne posunięcie, ale z Li Yong u boku jest nieustraszona. Zing zgadza się na warunki Mai Ling, ale najpierw podzieli się z nim rytualnym napojem klaczy mleka. Mleko klaczy, czyli Kumis, to wyjątkowy napój fermentowany, ponieważ niewiele napojów alkoholowych pochodzi z mleka. Zwykle nie jest tak silny, ani nie jest to obrzydliwa, gruba zupa z Wojownika, ale Mongołowie są stereotypami barbarzyńców, tak jak w Mulan, więc jest przedstawiany jako odrażający. Mongołowie są słabo reprezentowani w filmie i telewizji. Projektuj swoje media na temat jakiejkolwiek innej rasy, a generalnie pogardliwy ton jest ewidentny.

Wychodząc, bandyta z Fung Hai wstaje przed twarzą Li Yonga i dostaje uderzenie w gardło za kłopoty. Nie zadzieraj z witjj Li Yongiem. Wiedząc, że Li Yong może zniszczyć jego załogę, Zing odwołuje swojego mężczyznę mówiąc „Bądź wdzięczny za swój ból. To znaczy, że wciąż żyjesz. ”,

Ku konsternacji Li Yonga Mai Ling powtarza tę kwestię pod koniec odcinka, przez co zastanawia się, czy jego szef nie zmierza złą ścieżką jak Zing. Podczas gdy wszyscy w Warrior mają swoją ciemną stronę, Zing wyłonił się jako czarny charakter bez cech, które można odkupić. Taslim przynosi Li Yongowi strzeżoną szlachtę jako najgorszego wojownika Wojownika. Jest lojalny wobec Mai Ling, swojej kochanki i szefa, ale nie na ślepo. To, wraz z wiedzą wojenną Taslim, sprawia, że ​​Li Yong jest jedną z bardziej intrygujących postaci. Mai Ling, podobnie jak większość pozostałych aktorów, to kolejna postać, która ma wiele do udowodnienia.

Później Zing, będąc barbarzyńskim mongolskim złoczyńcą, grozi Chao (Hoon Lee) z powodu dostarczania broni. Chao, zawsze manipulator, omawia Zing z Mai Ling. Później Chao spotyka się sam na sam z Li Yongiem. Nad miskami makaronu Chao proponuje sposób na uniknięcie wojny, drażniąc nadchodzącą intrygę, by pokonać Zinga. Wszyscy walczą przeciwko Zingowi, a oczekiwanie na tę nieuniknioną rozgrywkę jest obiecujące.

Sophie (Celine Buckens) zakrada się na zaplecze Leary’ego (Dean Jagger) w Banshee i znajduje jego mapę fabryk, w których pracują kuliszy. Chociaż jest na tyle sprytna, by zdać sobie sprawę, że Leary stoi za fabryką bombardujących, w jakiś sposób nie zauważa, że ​​Mercer Steel również musi znaleźć się wśród osób zaznaczonych na tej mapie. Najwyraźniej firma jej siostry znajduje się na liście hitów irlandzkich pracowników, ponieważ bili kulisów zmierzających do Mercera, dopóki Penny (Joanna Vanderham) nie wynajęła Hop Wei do ochrony przed nimi. Sophie i Leary w końcu się spotykają, a Leary nieświadomie powtarza Chao, mówiąc: „To się nie skończy dobrze”. W tej chwili publiczność doskonale zdaje sobie sprawę, że to nie skończy się dobrze i wspólnie trzymają kciuki, że zakończy się to przynajmniej wielką walką Kung Fu.

Podczas przechadzki po stosunku Sophie sugeruje Leary’emu, aby zajął się polityką i skinął głową Hamiltonowi, sugerując, że powinien „być w pokoju, w którym to się dzieje”. Leary dzwoni do Sophie, kiedy mówi, że „wie”. Jest uprawnioną kobietą z wyższej klasy i nie widziała tragedii, jaką miał Leary. Opowiada Sophie o niektórych okropnościach, których jest świadkiem, o głodnych przyjaciołach i rodzinie, i zaczyna się od niej odsuwać, aż go odciąga. Daje Leary’emu więcej kontekstu.

Biorąc pod uwagę epokę, Leary prawdopodobnie uniknął Wielkiego Głodu w Irlandii (1945-1849). Ponad ćwierć miliona Irlandczyków wyemigrowało do Nowego Świata, a Leary byłby częścią tego pokolenia. Irlandczycy też walczą. W tym okresie irlandzcy imigranci stanowili większość klasy robotniczej San Francisco i około jedną trzecią populacji miasta. To kolejny sposób, w jaki Warrior rzuca światło na mroczny okres historii.

Pozostałe dwie sceny walki pochodzą od gliniarzy. Pierwsza jest krótka. Lee (Tom Weston-Jones) wraca do tawerny Nory (Gaosi Raditholo), gdzie został przetoczony w ostatnim odcinku, aby dokonać zemsty. Robi się pełny miedzi, nocuje i strzela skręta, dopóki nie odzyska gotówki. Wraz z Lee Weston-Jones powtarza swoją rolę Kevina „Corky” Corcorana w swoim poprzednim programie telewizyjnym Copper. Corky był irlandzkim detektywem w dramacie z epoki rozgrywającym się pod koniec XVIII wieku, z tej samej epoki co Warrior. To nie tyle walka w barze, ile gliniarz zabijający kilka nieuzbrojonych muchówek.

Kiedy żona dłużnika błyszczy nieuzasadnionym cyckiem w O’Hara, oferując mu seks, by opłacić rachunki swojego męża Fung Hai, to ostatnia kropla, a on w końcu opuszcza Fung Hai. Mimo że O’Hara spłacił swój dług, Zing dokonuje zemsty, wysyłając ludzi Tongów, aby zaatakowali jego dom i grozili jego rodzinie. Dzieje się to zaraz po obiedzie, gdzie Lee był ich gościem. Lee przybywa na ratunek z płonącym rewolwerem i następuje okrutna przemoc, w której syn i żona O’Hary również muszą się bronić. To brutalna, krwawa scena, w której wszyscy są martwi lub spryskani krwią, kończąc ten odcinek krwawym bałaganem.

Drugi sezon Warrior można zobaczyć wyłącznie w CINEMAX.

Tytuł oryginalny: Warrior Season 2 Episode 3 Review: Not How We Do Business
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: