Wpis powstał dzięki współpracy z:

„Chłopiec poznaje światowy odcinek Slasher” był straszniejszy niż miał prawo być

Mrożące krew w żyłach krzyki. Szydercze telefony od psycho-mordercy. Przerażająca, złowieszcza muzyka z tekstem takim jak „Herezje nóż. Oto pistolet. Dobra zabawa dla każdego. Śmierć jest dziś w menu! ” Elementy zapomnianego klasycznego slashera z lat 90. Nie. Oto kilka najważniejszych fragmentów z najbardziej pamiętnego odcinka serialu familijnego ABC Boy Meets World.

Mrożące krew w żyłach krzyki. Szydercze telefony od psycho-mordercy. Przerażająca, złowieszcza muzyka z tekstami takimi jak „Oto nóż. Oto broń. Wszyscy będą się dobrze bawić. Śmierć jest dziś w menu! ” Elementy zapomnianego klasycznego slashera z lat 90. Nie. Oto kilka najważniejszych fragmentów z najbardziej pamiętnego odcinka rodzinnego serialu telewizyjnego ABC Boy Meets World.

Wraz z uruchomieniem Disney + i dużą ilością czasu na nostalgię i powrót do starych filmów i programów telewizyjnych z powodu pandemii, wielu starszych pokoleń wraca do Boy Meets World, który trwał przez siedem sezonów od 1993 do 2000 roku jako podstawowy element Skład ABC TGIF. Program

W Boy Meets World nie brakowało wyjątkowych momentów i odcinków, takich jak zapaśnik WWE Vader występujący jako ojciec niezrozumianego szkolnego łobuza, młoda Linda Cardellini będąca dziewczyną, która prawie zniszczyła historię miłosną Cory i Topanga na dobre, a Peter Tork (który krótko grał ojca Topangi), Micky Dolenz i Davy Jones inscenizują zaimprowizowane spotkanie Monkees. A kto mógłby zapomnieć, kiedy słynny brat Bena Savage’a, Fred, wystąpił gościnnie jako przerażający profesor college’u i został wepchnięty przez szklane drzwi?

Ale chyba żaden inny odcinek Boy Meets World nie wywarł większego wpływu na podatne na wpływy młode umysły niż odcinek piątego sezonu „And Then There Was Shawn”, hołd dla popularnych slasherów w tym momencie, jak Scream i ja Know What You Did Last Summer (to ostatnie trafiło do kin zaledwie cztery miesiące wcześniej). Jako metafora strachu i niepewności, które Shawn odczuwa z powodu niedawnego zerwania Cory’ego i Topangi, odcinek jest mini-horrorem, który operuje logiką snów i zawiera szokujące zgony obsady, żartobliwe dowcipy i epizodyczny idol z lat 90. . Wielu młodych fanów było naprawdę przestraszonych przerażeniem wyczarowanym w odcinku, podczas gdy starsi fani uwielbiali kampowy, mrugające odniesienia i zmianę tempa opowiadania historii.

Pisarz „And Then Was Shawn” Jeff Menell był zazwyczaj szczęśliwy, mogąc zrobić to, o co go poproszono w serialu, ale skorzystał z okazji, by napisać epizod inspirowany horrorem. „Jestem zagorzałym fanem filmów. Byłem całym swoim życiem. Ale jako scenarzysta na planie robiłem wszystko, co mi powiedziano ”- powiedział Menell w rozmowie telefonicznej z Den of Geek. „Nigdy niczego nie szukałem. Ale błagałem o napisanie tego, ponieważ po prostu wiedziałem, że mogę to zrobić. ”,

W odcinku widzimy, że członkowie obsady w wieku licealnym odbywający karę z panem Feeny’m po kłótni spowodowanej niedawnym zerwaniem Cory’ego i Topangi zakłócają lekcje. Sprawy szybko się zmieniają, gdy dzieci widzą zakrwawioną wiadomość na tablicy z napisem „Nikt nie wyjdzie żywy!” i usłyszeć niewygodny brzęk z groźnymi tekstami odtwarzanymi przez system nagłośnienia szkoły średniej. Początkowo dzieci uważają, że pan Feeny robi im psikusa, ale sytuacja zmienia się w poważnym – i przerażającym – kiedy kolega z klasy Kenny zostaje zamordowany w ciemności przez zamaskowanego zabójcę dzierżącego ołówek (skłaniając do bardzo aktualnego „Ty Zabito Kenny’ego! ”). Nikt inny, jak sam pan Feeny wkrótce potem gryzie pył nożyczkami w plecy.

„Wiesz, zwykle wychodzisz na dwa tygodnie i idziesz napisać ten szkic, przynosisz go z powrotem, a potem pokój przepisuje go. Taki zawsze był proces. Napisałem ten jak w dwa dni i musiałem udawać, że trwało to dłużej, ponieważ jeśli napisałeś scenariusz w dwa dni, zakładają, że jest do bani lub że tak naprawdę nie obchodziło Cię to lub nie wysilałeś się ”- Menell mówi.

Jednak kiedy Menell przyniósł wstępną wersję roboczą do pokoju scenarzysty, wprowadzono minimalne zmiany w jego scenariuszu. Reżyser odcinka, Jeff McCracken, był pod wrażeniem.

„Jeff (Menell) wyszedł i napisał swój odcinek, a kiedy nadszedł, był doskonały. To był absolutnie doskonały przepływ scenariusza. Po prostu go przybił. ”,

Naśladując klasyczne elementy slasherów, McCracken musiał podejść do kręcenia „And Then Was Shawn” inaczej niż do typowego odcinka.

„To była świetna zabawa” – mówi McCracken. „Ponieważ zawierał wszystkie te specjalne sekwencje, naprawdę musieliśmy nakręcić go jak film. Ćwiczyliśmy przez dwa dni, potem kręciliśmy przez trzy, a potem pokazaliśmy przed publicznością na żywo. Styl filmu to generalnie jeden styl lub dwa aparaty, ale nakręciłem go często trzema lub czterema kamerami, więc nie musielibyśmy robić wielu powtórek. Nie mogłeś zrobić wszystkiego przed publicznością na żywo, ponieważ ustawienie wszystkiego i przeprowadzenie pokazu z publicznością siedzącą na miejscu zajęłoby zbyt dużo czasu. ”,

Zabójstwo ołówkiem jest najbardziej pamiętnym momentem z odcinka, ale McCracken ani Menell nie mogą się pochwalić tym. „Pamiętam, że jedynym gagiem, którego nie było w scenariuszu, jedynym gagiem, który wymyślił Michael Jacobs (twórca / producent wykonawczy), który był genialny, była dynamika ołówka” – wspomina McCracken. Po tym, jak kolega z klasy Kenny jest przebity przez głowę ołówkiem, jego ciało osuwa się po ścianie, pozostawiając za sobą ołówkowy ślad. Cory żartuje: „Zawsze będziemy pamiętać, że był taki wysoki”,

Śmierć Kenny’ego i Feeny’ego jest bezkrwawa, ale pozostawia ogromne wrażenie na serialu przeznaczonym dla całej rodziny. Zarówno scenarzysta, jak i reżyser wiedzieli, że będą musieli postępować lekko, jeśli chcą być wierni gatunkowi slasherów („Jestem zaskoczony, że pozwolili nam mieć Feeny’ego z nożyczkami w plecach, mówiąc prawdę”, Menell mówi), ale obaj wspólnie starali się otoczyć zabójstwa humorem.

„Musieliśmy zrobić to zabawnie” – mówi McCracken ”. Chodzi mi o to, że wkładasz komuś (nożyczki) w plecy, może to być bardzo niepokojące dla młodej publiczności. Nie możesz ich traumatyzować. Zrobiliśmy to z pewnym poczuciem humoru i nie było to takie drastyczne ”,

Część humoru wywodzi się z bardzo konkretnych odniesień w odcinku. Podobnie jak Randy, wyróżniająca się postać Krzyku, Shawn odwołuje się w meta do reguł gatunku horroru, mówiąc swoim przyjaciołom, że tylko dziewice są bezpieczne. Eric mówi: „Jestem martwy”, Jack mówi, „Nie żyję”, a Shawn mówi: „Będę zachorował tak, jak tylko potrafisz, nie umierając”.

Ten nieco skandaliczny żart nie był niczym nowym w serialu, ale brutalny charakter odcinka doprowadził do tego, że „And Then There Was Shawn” otrzymał pierwszą ocenę programu TV-PG-V. Według Menella, Michael Jacobs miał sposób na przesuwanie granic z dyrektorami sieci. „Udało mu się zdobyć o wiele więcej rzeczy niż większości ludzi, ponieważ czasami potrafił naprawdę zastraszyć niektórych kierowników sieci, aby uzyskać to, czego chciał”.

Jeden ważny dodatek do obsady „And Then Was Shawn” prawdopodobnie pomógł Jacobsowi złapać sieć w odpowiednim nastroju. Jennifer Love Hewitt, schodząca z Party of Five i u szczytu swoich mocy królowej krzyku, gościnnie występuje jako nowa uczennica Johna Adamsa Jennifer Love Fefferman. Hewitt w tym czasie spotykał się z Willem Friedle’em i uważa się, że ich związek zainspirował jej występ.

„Może poprosiliśmy go, żeby ją o to zapytał, ponieważ najwyraźniej była w programie Wiem, co zrobiłeś zeszłego lata, więc obecność jej tam tylko dodaje wiarygodności filmowi grozy” – mówi Menell. „Była świetna. Była świetnym sportem i fajnie było ją mieć na sobie. ”,

McCracken zgadza się: „To była taka przyjemność. To była jedna z tych rzeczy, których nie wiesz, jaka będzie główna gwiazda wkraczająca na twój plan, jak będą wyglądać, jakie będą ich wymagania, jaka będzie ich osobowość, jakie będą ich usposobienie. bo scenariusz będzie taki, a ona właśnie przyszła z pełną bronią płonącą i po prostu świetnie się bawiła i to sprawiło, że wszystko było po prostu wspaniałe. Lubiła wszystko. ”,

Jedną z rzeczy, o które grał Hewitt, była wielka scena z metamorfozą z Friedle’s Eric, która mogła być improwizowana lub nie. „Nie sądzę, żebyśmy to napisali, myślę, że po prostu chcieli to zrobić, a my na to pozwoliliśmy” – śmieje się Menell.

Pośród całej zabawy z horroru, odcinek kończy się, gdy Shawn zdejmuje maskę zabójcy, aby znaleźć się w roli głównej. To filozoficzne zakończenie programu skierowanego głównie do nastolatków.

„Kiedy pod koniec sytuacja z Shawnem stała się poważna, było to bardziej przejmujące niż przerażające, a także świetnym objawieniem, że to on” – mówi McCracken. „To było metaforyczne w tym sensie, że ten składnik Shawna jest w każdym z nas i zawsze się czai i zawsze tam jest. Dlatego bądź czujny. ”,

Jeffowie wiedzieli, że mają w swoich rękach specjalny odcinek z „And Then There Was Shawn”, ale kto mógł przypuszczać, że odcinek będzie miał taką długowieczność 22 lata później?

„Dostaliśmy kilka listów od ludzi, którzy byli tak przestraszeni, że nie mogli uwierzyć, że możemy zabić Feeny’ego. Mamy też ludzi, którzy byli zdenerwowani ”- mówi Menell. „Ale nie mieliśmy pojęcia, aż po latach, kiedy pojawił się internet, jak popularny stał się ten odcinek. Zrobiliśmy kilka crossoverów, trochę retrospekcji i kilka innych naprawdę fajnych odcinków, ale to był program, który nie przypominał żadnego innego odcinka, który wyemitowaliśmy lub wyemitowaliśmy. To była chyba najzabawniejsza… z pewnością najbardziej przerażająca ”.

Tytuł oryginalny: Boy Meets World’s Slasher Episode Was Scarier Than it Had Any Right To Be
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: