Wpis powstał dzięki współpracy z:

New Disney+ Disclaimer Warns of Racial Stereotypes in Peter Pan, Dumbo & More

Disney + zajmuje się stereotypami rasowymi w nowych zastrzeżeniach, które pojawiają się przed niektórymi klasycznymi tytułami Disneya.

Disney + dostarczył Dumbo, Piotrusiemu Panu i innym klasycznym filmom porady dotyczące treści dotyczących negatywnych przedstawień i / lub złego traktowania ludzi lub kultur. Platforma do przesyłania strumieniowego pierwotnie ostrzegała przed kilkoma starszymi filmami, ale po raz pierwszy dodano rzeczywistą zawartość, co zajmuje 12 sekund. Jest to podobne do podejścia, które HBO Max przyjęło podczas streamowania Gone with the Wind w lecie. Możesz przeczytać zrzeczenie odpowiedzialności Disney + poniżej.

Disney + nie poprzestaje na wspomnianym powyżej poradniku dotyczącym treści takich filmów jak Dumbo i Piotruś Pan. W zależności od tego, jaki film wybiorą widzowie, pojawi się niestandardowe ostrzeżenie dotyczące treści, szczegółowo opisujące, co jest uważane za problematyczne w filmie. Na przykład The Aristocats (1970) ostrzega przed azjatyckimi stereotypami. Kot jest przedstawiany jako rasistowska karykatura ludów Azji Wschodniej z przesadnymi stereotypowymi cechami, takimi jak skośne oczy i wystające zęby, ostrzega platforma przesyłania strumieniowego. Śpiewa słabo akcentowanym angielskim głosem białego aktora i gra na pianinie pałeczkami. Ostrzeżenie kończy się stwierdzeniem: Ten portret wzmacnia stereotyp „wiecznego obcokrajowca”, podczas gdy w filmie pojawiają się teksty kpiące z języka i kultury chińskiej, takie jak „Szanghaj, Hongkong, Egg Foo Young”. Ciastko z wróżbą zawsze się myli. ”,

Piotruś Pan od dziesięcioleci znajduje się pod ostrzałem z powodu przedstawiania ludów tubylczych, a Dumbo jest nazywany stereotypami rasowymi, głównie obracającymi się wokół grupy animowanych wron. Niektórzy zastanawiali się nawet, czy Dumbo w ogóle trafi do Disney +, kiedy zadebiutował pod koniec zeszłego roku. Załączono zrzeczenie się odpowiedzialności, ale teraz zawiera zestawienie tego, co jest problematyczne w filmie i dlaczego jest tak uważane, podobnie jak The Aristocats. Swiss Family Robinson to kolejny klasyk, który zawiera nowe porady dotyczące treści z usługi przesyłania strumieniowego.

Warner Bros. podjął podobne podejście w swoich kreskówkach Looney Tunes i Merrie Melodies. Przyznają, że stereotypy są rasistowskie, ale podają też powody, by nie cenzurować materiału, tak jak robił to Disney w przeszłości, zauważając, że zaprzeczanie istnieniu tych portretów byłoby równie szkodliwe. W przypadku HBO Max i Disney + ponowne przejrzenie starszych katalogów wiązało się z dodatkową pracą w przygotowaniu ich do widzów w 2020 roku.

Od czasu debiutu Disney + znajduje się pod ostrzałem cenzury. Komedia romantyczna Toma Hanksa Splash zawiera nowy montaż, dzięki któremu pośladki Daryl Hannah pozostają poza zasięgiem wzroku. Żart castingowy z Toy Story 2 został usunięty, aw kultowych klasycznych przygodach z lat 80-tych wprowadzono szereg zmian językowych. To tylko kilka z wprowadzonych zmian, ale spowodowały one niewielką wrzawę, a po dodaniu tych nowych porad dotyczących treści należy się zastanowić, czy mogą wrócić i wprowadzić więcej zmian w późniejszym terminie. The Wrap był pierwszą osobą, która zgłosiła poradę dotyczącą treści Disney +.

Tytuł oryginalny: New Disney+ Disclaimer Warns of Racial Stereotypes in Peter Pan, Dumbo & More
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: