Wpis powstał dzięki współpracy z:

Bruce Campbell świętuje rocznicę Martwego Zła dzięki niesamowitej odpowiedzi na Twitterze

Internauci uwielbiają epicką odpowiedź Bruce'a Campbella na rocznicę The Evil Dead.

Netizens uwielbiają epicką odpowiedź Bruce’a Campbella na rocznicę The Evil Dead.

15 października 2020 fani horroru świętowali 39. rocznicę premiery kultowego hitu Sama Raimiego Martwe zło. Mrożący krew w żyłach film wprowadził świat w horror Księgi Umarłych, jej armii Umarłych i pewnego śmiałego łotra, który jest ostatnią nadzieją ludzkości przeciwko nim: Ash Williams grał z kultowym talentem Bruce’a Campbella. W odpowiedzi na tweeta upamiętniającego rocznicę premiery The Evil Dead Campbell miał doskonałą odpowiedź:

Pomimo tego, że jest to jeden z największych przypadków typowania w kinie, w przypadku których aktor może ocierać się o jarzmo i zdesperowany, by spróbować czegoś nowego, Campbell całym sercem przyjął swoją rolę bohatera / szczęśliwej maskotki serii Martwe zło. Nawet gdy współczesny restart oryginalnego filmu Sama Raimiego z nową obsadą nie wyszedł zbyt dobrze, Bruce Campbell powrócił do świata Deadites z serialem Ash Vs. Evil Dead w 2015 roku i po raz kolejny udało mu się umieścić serię na mapie horroru.

Oryginalne The Evil Dead było pierwszą próbą Raimiego na zrobienie pełnometrażowego horroru. Aby zebrać pieniądze na projekt, filmowiec początkowo nakręcił krótki film zatytułowany Within the Woods, zatytułowany Within the Woods, z udziałem Campbell i Ellen Sandweiss, z budżetem 1600 dolarów. Raimi pokazał film w miejscowym kinie, gdzie wzbudził zainteresowanie wśród widzów testowych.

Zdobycie finansowania filmu wciąż było trudne, ale z wielkim trudem Raimi zdołał zgromadzić 90 000 z 150 000 dolarów, których potrzebował. nakręć film pełnometrażowy. Niezrażony filmowiec ponownie połączył siły ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Campbellem. Razem postanowili nakręcić film, który na nowo zdefiniuje gatunek horroru i zapoczątkuje ich karierę w Hollywood.

Martwe zło opowiedziało historię grupy przyjaciół ze studiów, którzy wychodzą do domku w lasy w wiejskim stanie Tennesse na wakacje. Sprawy szybko potoczyły się na bok, gdy grupa odkryła legendarny Necronomicon, Księgę Umarłych, która zawiera zaklęcia pozwalające uwolnić potwory na naszym świecie. Ash, który był jednym z ludzi, którzy utknęli w chacie, znalazł się w obliczu demonów z innego świata, a także swoich przyjaciół po tym, jak zostali zepsuci przez moc Księgi.

Niespodziewany sukces of The Evil Dead wkrótce skłoniło Raimiego do kontynuowania fabuły Deadites. W dwóch sequelach Ash wracał do domku w lesie i podróżował do innych światów, by stawić czoła zagrożeniu ze strony Necronomiconu. Miękki restart z 2013 r. I program telewizyjny nadal utrzymywały serię przy życiu.

Ostatnio Raimi ogłosił, że reżyser Lee Cronin wykona kolejną część serii, zatytułowaną Evil Dead Rise. Chociaż Campbell nie powróci w roli Asha, jest związany z projektem jako producent obok Raimiego.

Tytuł oryginalny: Bruce Campbell Celebrates Evil Dead Anniversary with an Epic Twitter Response
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: