Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nowy film Shia LaBeouf zostaje oskarżony o „Brownfacing”, odpowiada David Ayer Responds

David Ayer odpowiada na krytykę dotyczącą postaci Shii LaBeouf w The Tax Collector.

David Ayer odpowiada na krytykę dotyczącą postaci Shii LaBeouf w poborcy podatkowym. >

Shia LaBeouf gra „białego chłopca”, który dorastał „w masce” w swoim nowym thriller kryminalny Poborca ​​podatkowy. Ale nie powstrzymało to wielu krytyków od oskarżania filmu o „Brownfacing”. Reżyser David Ayer wykorzystał media społecznościowe, aby odpowiedzieć na te zarzuty. Niektórzy sprzeciwiający się filmowi nie zgadzają się z oświadczeniami Ayera.

Zwiastun poboru podatków pojawił się w zeszłym tygodniu. Od tego czasu zyskał wiele kontrowersji. Historia opowiada o dwóch „poborcach podatków” granych przez Shię i Bobby’ego Soto. Są zatrudnieni pod groźnym lordem przestępczym o imieniu Wizard. Wielu jest zdenerwowanych rzekomym użyciem przez Shia LaBeouf „brownface”, co jest tym samym co „blackface” w przedstawieniu kogoś, kto nie jest rasą wykonawcy. W tym przypadku Shia LaBeouf wydaje się wielu zawłaszczać latynoską osobowość. I znalazł się pod ostrzałem za użycie akcentu cholo.

Cholo to termin używany do opisania mężczyzny lub chłopca meksykańskiego pochodzenia. Jest to często postrzegane jako uwłaczające słowo, a osoby o mieszanej krwi są oznaczane jako takie. Często kojarzy się z młodymi mężczyznami w gangach ulicznych. Termin „brązowe twarze” zaczął zyskiwać na popularności, gdy pojawiły się obrazy Shia LaBeouf, pokazujące go jako jego postać „Creeper”. Reżyser David Ayer poświęcił sporo czasu na obronę swojej pracy w Suicide Squad, więc jest przyzwyczajony do opinii klientów i luzu. Musiał wielokrotnie odpowiadać za wygląd Harleya Quinna w tym filmie. Teraz musi wyjaśnić „Creeper”, postać, która nie została w pełni ujawniona publiczności, a jedynie w zwiastunie zwiastuna Podatek. Wiele osób uważa, że ​​poborca ​​podatków to kolejny film policyjny Davida Ayera, byłego członka wojska, który kiedyś został osadzony w policji, zanim został filmowcem. Wyjaśnił, że to wcale nie jest film gliniarza. Wielu chce, by Shia LaBeouf odpowiedziała za jego postać. Ale w tej chwili nie skomentował sytuacji. David Ayer potwierdza, że ​​Shia jest jedynym białym aktorem w filmie, który ma bardzo zróżnicowaną obsadę. Oficjalne streszczenie filmu: Dwóch egzekutorów lorda zbrodni czeka niepewna przyszłość, gdy pojawi się stary rywal. David Ayer jest chyba najbardziej znany z nagrodzonego Oscarem filmu „Dzień szkolenia”. Oszalał swój debiut reżyserski w 2005 roku w filmie Harsh Times, który dotyczy także życia ulicznego w Los Angeles. Oprócz dostarczonych tweetów Davida Ayrera, po raz pierwszy pojawił się dodatkowy raport na Buzzfeed.

Tytuł oryginalny: New Shia LaBeouf Movie Gets Accused of ‚Brownfacing’, Director David Ayer Responds
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: