Wpis powstał dzięki współpracy z:

Czy Doctor Strange 2 właśnie obsadził America Chaveza?

W piątek rozeszła się wieść, że Xochitl Gomez (z Netflixs Babysitters Club) dołączył do Doctor Strange w Multiverse of Madness, kontynuacji najfajniejszego filmu Marvels przed Endgame. A z takim tytułem i obecnością czołowego łamacza rzeczywistości Marvels (Elizabeth Olsens Scarlet Witch, świeżo po wyjściu z potencjalnie niszczącej osi czasu WandaVision),

W piątek rozeszła się wieść, że Xochitl Gomez (z Netflix’s Babysitter’s Club) dołączy do Doctor Strange w Multiverse of Madness, kontynuacji najdziwniejszego filmu Marvela przed grą Endgame. A z takim tytułem i obecnością największego głupca rzeczywistości Marvela (Scarlet Witch Elizabeth Olsen, świeżo z potencjalnie niszczącej osi czasu WandaVision), internet wzdychał „AMERICA CHAVEZ!” razem. Ale kim ona jest? I dlaczego jest tak oczywistym dodatkiem do obsady Doctor Strange 2?

„Pani Ameryka ”Chavez to stosunkowo nowy dodatek do kanonu Marvela. Przedstawili ją Joe Casey i Nick Dragotta w Vengeance z 2011 roku. Została wychowana przez swoje dwie matki w utopijnym, kieszonkowym wymiarze. Jej matki wydawały się umrzeć, zamykając czarne dziury, które zagrażały jej miastu, i zainspirowana ich bohaterstwem porzuciła swoją rzeczywistość dla multiwersu.

Kiedy przybyła na główną Ziemię Marvela, dołączyła do Teen Brigade i walczyła między innymi z nastoletnim Lokim. Ten konflikt ostatecznie doprowadził ją do dołączenia do Young Avengers, wraz z Kate Bishop (jako Hawkeye), Marvel Boy Noh-Varr, Prodigy, Wiccan i Hulkling. Loki próbował uniemożliwić Wiccanowi zostanie Demiurgą, twórcą wszechświatów, w ramach umowy, którą zawarł z Matką, międzywymiarowym pasożytem. Ostatecznie odnieśli sukces, w dużej mierze dzięki potęgom Ameryki.

Ma standardowy zestaw mocy superbohaterów – lot, super prędkość, super wytrzymałość, siła. Ale może także tworzyć portale gwiazd, które pozwalają jej i jej kolegom z drużyny przeskakiwać między rzeczywistościami. Może również przemieszczać się w czasie za pomocą swoich portali, ale nie ma najlepszej kontroli nad tą mocą. Jest również w stanie zobaczyć multiwers, coś, co pojawiło się w jej pierwszym zespole po Secret Wars, The Ultimates, i można by sobie wyobrazić, że może odegrać rolę w jej pojawieniu się w Doktorze Strange w Multiverse of Madness. To może być mały skok. Kto wie.

Vengeance (2011) – niecodzienna miniserial Casey i Dragotty, w której Chavez przedstawiła Chaveza, da ci dobre pojęcie o tym, kim była na początku.

Young Avengers (2013) – Jamie McKelvie i Kieron Gillen wykorzystują modną magię i prowadzą Amerykę i jej przyjaciół przez jeden z najlepiej wyglądających i najbardziej zabawnych komiksów swoich czasów. Wiccan i Hulkling są tutaj naprawdę w centrum uwagi, ale Ameryka ma kilka miłych chwil.

The Ultimates / Ultimates 2 (2015) – Al Ewing (i ostatecznie Christian Ward) zabiera jedną z najbardziej fascynujących drużyn postaci – Black Panther, Spectrum, Blue Marvel, Captain Marvel, America i Galactus – i odkryj odtworzone multiwersum, odtworzone po zniszczeniu starego podczas Secret Wars. Te książki są fenomenalnie dziwne. Miejmy nadzieję, że jej postać na ekranie wiele stąd czerpie.

America (2017) – napisany przez Gabby Rivera i narysowany przez Joe Quinones, Ameryka ma mnóstwo historii w tej serii. Uderza też Hitlera. Więc to dobrze.

Aby dowiedzieć się więcej o Doktorze Strange w Multiverse of Madness lub więcej o postaciach uderzających Hitlera lub innych nazistów, trzymaj się Den of Geek!

Tytuł oryginalny: Did Doctor Strange 2 Just Cast America Chavez?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: