Wpis powstał dzięki współpracy z:

Lovecraft Country: Czy będzie sezon 2?

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące finału Lovecraft Country. Lovecraft Country to jednoznaczny hit dla HBO. Nadprzyrodzona adaptacja horroru książki Matta Ruffa o tym samym tytule pomogła wzmocnić HBO w psie letnie dni, gdy krajobraz telewizyjny był niezwykle suchy po pandemii koronawirusa. W normalnych okolicznościach Lovecraft

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące finału Lovecraft Country.

Lovecraft Country to jednoznaczny hit dla HBO. Nadprzyrodzona adaptacja horroru książki Matta Ruffa pod tym samym tytułem pomogła w utrzymaniu HBO w psie letnie dni, gdy krajobraz telewizyjny był niezwykle suchy po pandemii koronawirusa.

W normalnych okolicznościach sezon 2 Lovecrafta Country byłby pewny, a HBO już publicznie ogłosiłoby swoje zlecenie. Ale jak ujawnia finał pierwszego sezonu Lovecraft Country, może to nie być normalne okoliczności, a serial naprawdę mógł być pomyślany jako przedsięwzięcie na jeden sezon.

Finał sezonu Lovecraft Country (a może serialu) przynosi wybitny finał. Na początek, nasz główny bohater Atticus „Tic” Freeman (Jonathan Majors) bez wątpienia umiera, gdy Christina Braithwhite rozcina swoje tętnice dla jego słodkiej, słodkiej magicznej krwi. Nasi bohaterowie wciąż są w stanie wyrwać zwycięstwo z paszczy porażki dzięki szybkiemu myśleniu Letiego (Jurnee Smollett) i nowo odkrytej magicznej wiedzy. Christina traci nieśmiertelność, a wkrótce potem swoje życie w szponach nowej, robotycznej pięści Dianas.

Nie tylko Christina przegrywa, ale zaklęcie, które przywołuje Leti, uniemożliwia białym ludziom na całym świecie dostęp do magii. Wydaje się to być całkiem ostatecznym i całkowitym zwycięstwem Letiego i przyjaciół, i stanowi zgrabny ukłon w tematach Lovecraft Country dotyczących odzyskiwania magii od starych białych rasistów, takich jak… cóż, Lovecraft.

Mając to wszystko na uwadze, trudno sobie wyobrazić, jaką trasę mógłby obrać 2 sezon Lovecraft Country. Tic nie żyje, Ruby nie żyje, a ich przyjaciele, którzy przeżyli, podjęli drastyczne działania, aby upewnić się, że żaden inny rasistowski kretyn nie podejmie wyzwania ponownie. Diana ze swoim bionicznym ramieniem i kumplem Shoggoth przedstawia kilka interesujących możliwości opowiadania historii, ale spełnienie preferowanego przez Lovecraft Country formatu opowiadania historii w antologii na sezon 2 wymagałoby czegoś więcej.

Jest też kwestia, że ​​książka, na której opiera się Lovecraft Country, nie zawiera żadnego dodatkowego materiału do serialu, który mógłbym wykorzystać w przyszłych sezonach. W rzeczywistości książka Lovecraft Country zawiera tylko osiem oryginalnych opowiadań. Oznacza to, że serial musiał bardzo szczegółowo objaśniać oryginalny rozdział „Lovecraft Country”, aby stworzyć coś odpowiedniego dla telewizyjnego finału. Możliwe, że serial czuje się komfortowo, prowadząc go samemu przez kolejną serię 10 odcinków, ale znowu: po prostu trudno jest dostrzec logiczną ścieżkę.

Zwykle kuszące byłoby odłożenie na bok wszystkich tych obaw związanych z opowiadaniem historii i przyjrzenie się tylko sukcesowi programu i stwierdzenie, że sieć znajdzie taki czy inny sposób, aby zrobić drugi sezon. Ale HBO to nie byle jaka inna sieć. W ostatnich latach płatna telewizja kablowa wyglądała na coraz bardziej wygodną, ​​pozwalając sobie na wystarczająco dobrą samotność. Najbliższym kuzynem twórczym Lovecraft Country jest niewątpliwie zeszłoroczny serial HBO Watchmen, przy czym oba produkty traktują o rasizmie w Ameryce jako główny temat w takim zakresie, w jakim oba przedstawiają masakrę w Tulsie z 1921 roku. sezon 2 serialu, ponieważ nie ma na to jeszcze gotowego pomysłu. Istnieje wyraźny powód, by sądzić, że spełnią to samo życzenie Misha Green, showrunnerowi Lovecraft Country.

Ostatecznie udane programy telewizyjne są rzadkie i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby HBO chciał więcej, gdyby Green i firma grali o więcej. Ale biorąc pod uwagę finał sezonu 1, wydaje się równie prawdopodobne, że Lovecraft Country chce być cudem na jeden sezon.

Tytuł oryginalny: Lovecraft Country: Will There Be a Season 2?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: