Wpis powstał dzięki współpracy z:

Chadwick Boseman’s Final Film Ma Rainey’s Black Bottom zyskuje zwiastun

The Blues to jedna z najwcześniejszych i najtrwalszych tradycji muzycznych w kulturze czarnoskórych Amerykanów. Zakorzeniony w afrykańskich tradycjach muzycznych, duchowości i afroamerykańskich piosenkach roboczych, blues wyrósł z amerykańskiego Południa w latach sześćdziesiątych XIX wieku i na początku XX wieku rozpoczął kulturową rewolucję, torując drogę dla jazzu i

Viola Davis i Chadwick Boseman w swoim ostatnim występie prowadzą Black Bottom z Netflixa Ma Raineya. Wydaje się, że film spełnia wysokie standardy Bosemana dotyczące jego projektów.

Blues to jedna z najwcześniejszych i najtrwalszych tradycji muzycznych w kulturze czarnoskórych Amerykanów. Zakorzeniony w afrykańskich tradycjach muzycznych, duchowości i afroamerykańskich piosenkach roboczych, blues wyrósł z amerykańskiego Południa w 1860 roku i na początku XX wieku rozpoczął kulturową rewolucję, torując drogę dla jazzu i nowoczesnej muzyki popularnej. Ma Rainey’s Black Bottom, film, w którym występują Viola Davis i Chadwick Boseman w jego ostatnim przedstawieniu, próbuje to rozpakować ogniem.

Pierwszy zwiastun przedstawia odwieczną amerykańską bitwę między artystą i kapitalistą, a czarnymi talentami i białym sępem kultury przedsiębiorczości. W przypadku Czarnego Dna Ma Rainey jest to walka między prawdziwą „Matką Bluesa” Ma Rainey, graną przez bombastycznego Davisa, a jej menadżerem. W filmie występuje również Boseman w roli Levee, ambitnego nowego trębacza, który ma na oku dziewczynę Ma i marzy o muzycznej sławie, która zmieni postrzeganie branży.

Film jest oparty na sztuce Augusta Wilsona z 1982 roku Czarne dno Ma Raineya i został napisany na ekran przez Rubina Santiago-Hudsona, a reżyseruje go George C. Wolfe. Jest również produkowany w szczególności przez Denzela Washingtona, który zagrał w fenomenalnej adaptacji Wilsona Fences w 2016 roku.

Film jest oczywisty dla widzów, ponieważ jest ostatnim występem Bosemana. Gwiazda Czarna Pantera zmarła na początku tego roku w sierpniu, po czteroletniej walce z rakiem okrężnicy. Jeszcze bardziej bolesne dla niektórych fanów jest to, że aż do śmierci Boseman był w stanie utrzymać swoją chorobę w tajemnicy przed prasą, występując w filmach takich jak fenomen popkultury, jakim była Czarna Pantera, a także w dwóch ostatnich filmach o Avengersach, Spike Lee’s Da 5 Bloods, a teraz Black Bottom Ma Rainey w tym czasie.

Film jest również zgodny z zaangażowaniem Bosemana przez całą jego krótką karierę, by wykonywać role, które wydają się uwypuklać często marginalizowane i zaniedbane głosy, od postaci historycznych, takich jak Jackie Robinson i Thurgood Marshall, po fikcyjne, takie jak Wakanda King. Jego postać w Czarnym dnie Ma Rainey również wydaje się być fikcyjną kompozycją. Jest to jednak zgodne z przemówieniem inauguracyjnym Bosemana wygłoszonym na jego alma mater na Uniwersytecie Howarda w 2018 roku, aby zrealizować swój cel.

„Wasze protesty są również obiecujące, ponieważ wielu z was opuści Howard i wejdzie do systemów i instytucji, które mają historię dyskryminacji i marginalizacji” – powiedział wówczas Boseman. Następnie stwierdził: „Cel jest istotnym elementem ciebie. To jest powód, dla którego jesteś na tej planecie w tym szczególnym momencie w historii … Kiedy odważyłem się rzucić wyzwanie systemowi, który zepchnąłby nas w stronę ofiar i stereotypów bez wyraźnego tła historycznego, bez nadziei ani talentu, kiedy kwestionowałem tę metodę zdrady, otworzyła się dla mnie inna ścieżka: droga do mojego przeznaczenia ”,

Jeszcze jeden występ z tej niezwykłej, olśniewającej ścieżki będzie dostępny dla wszystkich po premierze filmu Ma Rainey Black Bottom w serwisie Netflix 18 grudnia.

Tytuł oryginalny: Chadwick Boseman’s Final Film Ma Rainey’s Black Bottom Gets Trailer
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: