Wpis powstał dzięki współpracy z:

Jest tak wiele rzeczy, na które możemy czekać w naszej przyszłości opartej na spekulacjach. Oto kilka horrorów, którymi jesteśmy najbardziej podekscytowani i / lub obecnie konsumujemy…

Dołącz do klubu książki Den of Geek!

Typ: Sequel Novel Wydawca: Gallery / Saga Data wydania: 06.10.2020,

Den of Geek mówi: Czy kiedykolwiek chciałeś, aby Lion, The Witch i the Wardrobe miały trochę więcej horroru? Możesz spróbować T. Kingfisher The Hollow Places, który podąża za niedawną rozwódką, która bez grosza przy duszy i przygnębiona wprowadza się do wuja tylko po to, by znaleźć portal do niezliczonych, często wywołujących koszmary rzeczywistości w jego ścianie. The Hollow Places to gra oparta na postaciach, która łączy romcom z prawdziwym horrorem, tworząc opowieść równie nieoczekiwaną, co przerażającą.

Podsumowanie wydawcy: Młoda kobieta odkrywa dziwny portal w domu swojego wuja, prowadzący do szaleństwa i przerażenia w tej wciągającej nowej powieści autorki „innowacyjnej, nieoczekiwanej i absolutnie mrożącej krew w żyłach” (Mira Grant, nagrodzona Nebula Award autor) Twisted Ones.

Typ: Novella Wydawca: Tor.com Data wydania: 13.10.2020

Den of Geek mówi: A co by było, gdyby oprócz twoich ludzkich rasistów z różnych ogrodów (znanych jako „Klany”), Ku Klux Klan obejmował również dosłowne potwory, demoniczne drapieżniki (znane jako „Ku Kluxes”). Takie są przesłanki dla Ring Shout, nadprzyrodzonego horroru, który podąża za trzema Czarnymi kobietami – strzelcem wyborowym, żołnierzem i mistrzynią miecza z umiejętnością rozmawiania z duchami – podczas polowania na Ku Kluxes. Ich zadanie staje się jeszcze ważniejsze, gdy odkrywają, że Klany i Ku Kluxes zbierają się do ataku na dużą skalę. Jeśli opłakujesz koniec pierwszego sezonu Lovecraft Country, to jest historia dla Ciebie.

Podsumowanie wydawcy: zdobywca nagrody Nebula, Locus i Alex P. Djèlí Clark powraca z Ring Shout, historyczną nowelą mrocznego fantasy, która nadaje nadprzyrodzony charakter rządom terroru Ku Klux Klanu.

Typ: powieść Wydawca: HarperCollins Data wydania: 20.10.2020,

Den of Geek mówi: Ta komedia-horror zaczyna się w 1902 roku, kiedy dwoje przyjaciół z The Brookhants School for Girls zakłada prywatny klub The Plain Bad Heroine Society, który wkrótce doprowadzi do ich śmierci. Ponad sto lat później bestsellerowa książka o queerowej, feministycznej historii szkoły zostaje zaadaptowana do filmu, ale kiedy trzy aktorki przybywają do Brookhants, aby rozpocząć zdjęcia, znów uderza horror.

Podsumowanie wydawcy: wielokrotnie nagradzana autorka „The Miseducation of Cameron Post” debiutuje dla dorosłych tą niezwykle pomysłową i oryginalną komedią horroru skupioną wokół przeklętej szkoły z internatem dla dziewcząt w Nowej Anglii – szalenie kapryśna celebracja sztuki opowiadania historii , sapphic love i buntowniczy kobiecy duch.

Typ: Novella Wydawca: Tor.com Data wydania: 01.09.2020

Den of Geek mówi: Druga książka Stephena Grahama Jonesa w tym roku po The Only Good Indians, ten zrywny horror, w którym grupa nastolatków robi figla w kinie z udziałem przebranego manekina, który okazuje się tragiczny. Teraz nasz bohater Sawyer musi wszystko naprawić. Zabawna, obozowa i krwawa, to krótka lektura, historia o dojrzewaniu z klimatem filmu klasy B, który jest pełen niespodzianek.

Podsumowanie wydawcy: wielokrotnie nagradzany autor Stephen Graham Jones powraca z Night of the Mannequins, współczesnym horrorem, w którym nastoletni żart idzie nie tak i rozpada się piekło: czy jest przyczyna nadprzyrodzona, psychopata na wolności, czy oba?

Typ: powieść Wydawca: HarperCollins Data wydania: 17.09.2020

Den of Geek mówi: Możesz skusić się samym tytułem (lub rzeczywiście okładką, która jest przyjemnie bezczelna), ale ta powieść YA autorstwa autora i wariata od horroru Adama Cesare brzmi tak, jakby powinna być również zabawną zabawą, ponieważ maskotka klauna wariuje i zaczyna strzelać do dzieciaków z zaniedbanego miasta. To pierwsza wyprawa Cesare do YA, chociaż ma bogate doświadczenie gatunkowe.

Podsumowanie wydawcy: w przerażającym debiucie Adama Cesare w młodym wieku Quinn Maybrook zostaje wciągnięta w bitwę między starymi i nowymi, tradycją i postępem – co może kosztować ją życie.

Quinn Maybrook i jej ojciec przeprowadzili się do malutkich, nudnych Kettle Springs, aby znaleźć nowy początek. Ale nie wiedzą, że odkąd zamknięto fabrykę syropu kukurydzianego w Baypen, Kettle Springs pękło na pół.

Z jednej strony są dorośli, którzy desperacko chcą, aby Kettle Springs znów była świetna, az drugiej dzieci, które chcą się bawić, robić filmy z dowcipami i jak najszybciej wydostać się z Kettle Springs.

Kettle Springs jest uwikłanym w bitwę między starym i nowym, tradycją a postępem. To walka, która wygląda na to, że zniszczy miasto. Dopóki Frendo, maskotka Baypen, przerażający klaun w kapeluszu z wieprzowiny, staje się morderczy i decyduje, że jedynym sposobem na odrodzenie Kettle Springs jest ubój zgniłych plonów dzieci, które tam teraz mieszkają.

Typ: powieść Wydawca: Galeria / Saga Data publikacji prasowej: 29.09.2020 r.

Den of Geek mówi: Zła korporacja przeprowadzająca nikczemne eksperymenty na niczego nie podejrzewających nastolatków w małym miasteczku, brutalna epidemia, która brzmi jak zombie, i grupa dzielnych outsiderów próbujących przetrwać, a nawet uratować dzień, to powinna być sci -fi horror zmieniający stronę dla miłośników tego konkretnego podgatunku. Pomimo lekko brzmiącej fabuły, Johnson jest znany ze swojej „dziwacznej” pracy, więc spodziewalibyśmy się, że będzie to miało ukryty talent.

Podsumowanie wydawcy: Stranger Things spotyka World War Z w tym porywającym serce thrillerze spiskowym, w którym samotna młoda kobieta łączy siły z grupą innych wyrzutków, aby przetrwać noc w mieście ogarniętym błędem eksperymentu naukowego.

Turner Falls to mała miejscowość turystyczna położona na wzgórzach zachodniego Oregonu, do którego uciekasz na wakacje. Kiedy niewyjaśniona epidemia gwałtownie się rozwija, to idylliczne miasto staje się epicentrum epidemii przemocy, gdy nastoletnie dzieci kilku kierowników z lokalnej firmy biotechnologicznej zachorują i agresywnie mordują. Nagle miasto jest na krawędzi, a Lucy i jej przyjaciele muszą zrobić wszystko, aby walczyć przez całą noc.

Typ: Novel Wydawca: Titan Books / Ace Berkeley Data wydania: 08.09.2020,

Den of Geek mówi: Bardzo mroczna opowieść o dojrzewaniu autorstwa Christiny Henry, której powieści Alice i Lost Boys na nowo wyobrażały sobie klasyczne opowieści. Drzewo duchów to samodzielna historia, w której nastoletnia dziewczyna staje się jej własnym bohaterem w obliczu strasznych okoliczności. Chociaż jest o młodych dorosłych, to nie jest powieść dla młodzieży, co więcej, mówi Henry, to „hołd dla wszystkich horrorów o dorastaniu, które czytałem, kiedy byłem młodszy – z wyjątkiem tych wszystkich książek, w których bohaterami byli chłopcy. Tęskniłem za więcej opowieści o dziewczynach. ”,

Podsumowanie wydawcy: zupełnie nowa, mrożąca krew w żyłach powieść bestsellerowej powieści Alice and Lost Boy

Laura jest zaskoczona, gdy w jej rodzinnym mieście zostają rozerwane ciała dwóch dziewcząt, ale spodziewa się też, że policja nie znajdzie zabójcy. W końcu rok przed znalezieniem ciała jej ojca z brakującym sercem i od tego czasu wszyscy ruszyli dalej. Nawet jej najlepsza przyjaciółka, Miranda, bardziej zainteresowała się chłopcami niż spędzaniem czasu pod starym drzewem duchów, tak jak to było w dzieciństwie. Kiedy więc Laura ma wizję potwora ciągnącego szczątki dziewcząt przez las, wie, że nie może po prostu nic zrobić. Nie tak jak reszta jej miasta.

Ale kiedy zbliża się do odpowiedzi, zdaje sobie sprawę, że fundamenty jej pozornie normalnego miasta mogą być zgniłe w centrum. I że jeśli nikt inny nie opowie się za zaginionym, zrobi to.

Typ: Novel Wydawca: Titan Books Data wydania: 22.09.2020

Den of Geek mówi: Długi i dokładny hołd dla oryginału Brama Stokera, napisany w stylu prozy Stokera i wyobrażający sobie kontynuację historii, którą fani Draculi powinni przeczytać. Kontynuuje bezpośrednio z oryginalnej powieści i wyobraża życie Harkerów kilka lat po ich męce z rąk hrabiego.

Podsumowanie wydawcy: Zło nigdy tak naprawdę nie umiera… a niektóre legendy żyją wiecznie. W Dracula’s Child odradza się mroczne serce klasyka Brama Stokera. Przechwytując głos, ton, styl i postaci z oryginału, ale z nowoczesną wrażliwością, ta powieść jest idealna dla fanów Draculi i współczesnego horroru.

Minęło kilka lat, odkąd Jonathan i Mina Harker przeżyli mękę w Transylwanii i pokonując hrabiego Draculę, wrócili do Anglii, aby spróbować żyć normalnie.

Ale cienie długo pozostają w tym świecie krwawej waśni i przesądów – a im starszy staje się ich syn Quincey, tym głębsze są cienie, które wydłużają się w sercu małżeństwa Harkerów. Jonathan wrócił do picia, Mina znajduje się w izolacji w granicach własnej rodziny, Quincey sam stara się żyć dla rodziny o tak dużej renomie.

A kiedy spotkanie starych przyjaciół prowadzi do nieoczekiwanej tragedii, bardzo szczególne rany w sercu małżeństwa Harkerów zostaną ujawnione…

W małżeństwie i poza nim panuje ciemność – bo na kontynencie rodzi się nowe zło. Przyrodnik sprowadza nowy gatunek nietoperza z powrotem do Londynu, dwóch angielskich dżentelmenów, podczas swoich oddzielnych podróży po kontynencie, odnajduje do siebie dziwną donkiszotyczną miłość i wpada w nieszczęście o wiele gorsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał. coś zapomnianego dawno temu w końcu zaczyna się poruszać…

Typ: powieść Wydawca: Del Rey Data wydania: 08.04.2020

Den Of Geek mówi: Mistrz horroru Guillermo del Toro ponownie spotyka się z Chuckiem Hoganem, który współpracował z del Toro przy The Strain przy rozpoczęciu nowej serii horrorów. To paranormalna opowieść, która zaczyna się w świecie przestępczości, gdy młody agent FBI doświadcza w pracy zła z innego świata. Del Toro jest mistrzem budowania świata, a Hogan jest szanowanym głosem literackim, więc to powinno być corkerem.

Podsumowanie wydawcy: przerażająca zbrodnia, której nie sposób wyjaśnić, debiutant FBI na niezbadanym, nieziemskim terytorium i niezwykły bohater na wieki.

Niedoświadczona agentka FBI, Odessa Hardwicke, legnie w gruzach, gdy zostaje zmuszona do zwrócenia broni przeciwko swojemu partnerowi, który odwraca się nagle, niewytłumaczalnie gwałtownie, podczas zatrzymywania szalejącego mordercy.

Strzelanina, usprawiedliwiona samoobroną, wstrząsa Odessą do głębi i zostaje umieszczona na urlopie biurkowym do czasu pełnego śledztwa. Ale to, co prześladuje Odessę, to mroczna obecność, którą widziała uciekającą z ciała swojego partnera po jego śmierci.

Hardwicke, zdeterminowana, by odkryć sekrety śmierci swojego partnera, trafia na trop tajemniczej postaci o imieniu John Silence: człowieka o ogromnych możliwościach, który twierdzi, że żyje od wieków i który jest albo szalonym wariatem, albo najlepsza i jedyna obrona ludzkości przed niewypowiedzianym złem.

Typ: Novel Wydawca: Titan Books Data wydania: 25.08.2020

Den of Geek mówi: Quantick jest byłym dziennikarzem i scenarzystą takich seriali jak Veep, The Thick of It i The Day Today. Jego najnowsza powieść to horror o wysokim koncepcie i intrygującym założeniu – kobieta budzi się w tajemniczym pociągu pełnym zmarłych, nie mając pojęcia, gdzie jest i jak się tam dostała. Jego książki zostały porównane do Davida Wonga i M.R. Careya, co jest dla nas wystarczającą zachętą do podjęcia tego.

Podsumowanie wydawcy: kobieta budzi się, przerażona i sama – nie mając pojęcia, gdzie jest. Jest w pokoju, ale trzęsie się i podskakuje, jakby żyła. Potykając się przez drzwi, zdaje sobie sprawę, że jest w wagonie kolejowym. Wagon pełen umarłych. To jest nocny pociąg. Dziwaczna przejażdżka przerażającą lokomotywą zmierzająca gdzieś w niekończącą się noc. Jak ta kobieta się tu dostała? Kim ona jest? A kim są umarli? Kiedy stara się dotrzeć do przedniej części pociągu, przez dziwne i przerażające stworzenia o dziwniejszych historiach, każdy krok przybliża ją do odkrycia ohydnej tajemnicy pociągu. Następny przystanek: nieznany.

W Nocnym pociągu David Quantick zabiera swoich czytelników na pełną zwrotów akcji przejażdżkę swoim własnym horrorem, zarówno przerażającym, jak i mrocznie zabawnym. Z echem Chucka Palahniuka, Davida Wonga i M.R. Careya, wyjątkowy i bardzo zabawny głos Quanticka śpiewa podczas przewracającej strony przygody w piekle, które tylko on mógł sobie wyobrazić. Jeśli jeszcze nie odkryłeś tej wschodzącej gwiazdy gatunku, pora wkroczyć na pokład i roztopić umysł.

Typ: Powieść graficzna Wydawca: Humanoids Inc. Data wydania: 20.08.2020,

Den of Geek mówi: To świetnie wyglądająca, nowa powieść graficzna napisana przez dystrybutora filmów i dokumentalistkę, która stała się kierowcą psich zaprzęgów, Helen Mullane. To brytyjski horror ludowy w klasycznej tradycji z nowoczesnym akcentem, przedstawiający młodą bohaterkę i wspaniałą sztukę. Odpowiedni zmieniacz stron dzięki nowemu, ekscytującemu głosowi, zilustrowanemu przez przedstawicieli branży.

Podsumowanie wydawcy: na północy Anglii wydarzyło się coś dziwnego. Współczesny druid popełnia serię upiornych morderstw, próbując uwolnić niesamowitą moc starożytnych bogów Wielkiej Brytanii. Ale piekło naprawdę się rozpada, gdy jego ostatnia potencjalna ofiara, Nicnevin „Nissy” Oswald, okazuje się kimś więcej, niż się wydaje. Brytyjska opowieść łącząca czarną magię i horror, której ojciec chrzestny był Jockiem, jednym z nowych mistrzów komiksowego napięcia.

Typ: powieść Wydawca: Książki Tor Data wydania: 08.04.2020,

Den of Geek mówi: To jest książka, którą król zombie George A Romero zostawił niedokończoną, kiedy zmarł w 2017 roku. Teraz została ukończona przez Krausa, który współpracował przy książkach The Shape Of Water z Guillermo del Toro – to wielowątkowa historia pochodzenia przedstawiająca początek zmarłych chodzących po Ziemi od człowieka, który stworzył współczesny gatunek zombie, jest to dość istotna lektura.

Podsumowanie wydawcy: zaczyna się od jednej treści. Para lekarzy sądowych staje przed martwym mężczyzną, który nie pozostanie martwy.

Szybko się rozprzestrzenia. Na jednym z przyczep kempingowych na Środkowym Zachodzie nastoletnia Afroamerykanka i muzułmański imigrant walczą z nowo powstałymi przyjaciółmi i rodziną.

Na amerykańskim lotniskowcu żyjący marynarze ukrywają się przed martwymi, podczas gdy fanatyk głosi ewangelię nowej religii śmierci.

W telewizji kablowej ocalały prezenter wciąż nadaje, nie wiedząc, czy ktoś go ogląda, podczas gdy jego nieumarli koledzy próbują go pożreć.

W Waszyngtonie autystyczny pracownik federalny sporządza mapę epidemii, zachowując dane na przyszłość, która może nigdy nie nadejść.

Wszędzie ludzie są celem zarówno żywych, jak i umarłych.

Wydaje nam się, że wiemy, jak kończy się ta historia. My. Są. Źle.

Typ: powieść Wydawca: William Morrow / Titan Books Data wydania: 7 lipca

Den of Geek mówi: Najnowsze od mistrza smutnego horroru Paula Tremblaya jest jednym z jego najlepszych dotychczas. Jest to jednak niepokojąco prorocze. Po wybuchu szybko działającej wścieklizny w szpitalach brakuje środków ochrony osobistej, a obywatele są zamknięci. Ale kiedy najlepsza przyjaciółka doktora Ramoli, Natalie, będąca w zaawansowanej ciąży, zostaje ugryziona, oboje muszą wyruszyć w niebezpieczną podróż, by uratować jej nienarodzone dziecko. Jest wspaniale napisany, bardzo poruszający i trochę niepokojący podczas pandemii.

Podsumowanie wydawcy: porywająca powieść pełna napięcia i przerażenia autorstwa nagrodzonego Brama Stokera autora Kabiny na końcu świata i Głowy pełnej duchów.

Kiedy to się dzieje, dzieje się to szybko

Nowa Anglia jest zamknięta, a ścisła godzina policyjna to jedyny sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się pożarów wirusa podobnego do wścieklizny. Szpitale nie radzą sobie z zarażonymi, ponieważ niezwykle szybki okres inkubacji patogenu przytłacza cały stan. Cywilizacja rozpada się, gdy ludzie żyją w strachu przed wszystkimi wokół. Pozostanie w środku to jedyny sposób, aby zachować bezpieczeństwo.

Ale pediatra Ramola Sherman nie może pozostać bezpieczna, kiedy dzwoni jej przyjaciółka Natalie, jej mąż nie żyje, jest w ósmym miesiącu ciąży i została ugryziona. Jest zmuszona do desperackiego wyścigu, by zabrać Natalie i jej nienarodzone dziecko do szpitala, aby spróbować uratować ich życie.

Ich niegdyś znany dom stał się brutalnym i dziwnym miejscem, skręconym w ledwie rozpoznawalny krajobraz. To, co powinno być prostą, radosną podróżą, staje się brutalną próbą.

Typ: powieść Wydawca: Gallery / Titan Books Data wydania: 21 lipca

Den of Geek mówi: Stephen Graham Jones jest reklamowany jako kolejna wielka rzecz w kręgach horroru i chociaż opublikował ponad 20 książek, prawdopodobnie będzie to jego wielki przełomowy hit. The Only Good Indians śledzi grupę Indian Blackfeet, którzy płacą cenę za incydent podczas polowania na łosia dziesięć lat temu. Komentarz społeczny, nadnaturalna zemsta i intymne studium postaci mieszają się w tym literackim horrorze z czymś do powiedzenia, co wywołuje prawdziwy dreszcz.

Podsumowanie wydawcy: The Ritual Adama Nevilla spotyka się z Big Little Lies Liane Moriarty w klimatycznym gotyckim literackim horrorze.

Ricky, Gabe, Lewis i Cassidy to ludzie związani ze swoim dziedzictwem, związani przez społeczeństwo i uwięzieni w niekończących się obszarach krajobrazu. Teraz, dziesięć lat po fatalnym polowaniu na łosie, które pozostaje między nimi ściśle strzeżoną tajemnicą, ci mężczyźni i ich dzieci muszą stawić czoła dzikiemu duchowi, który po nich nadchodzi. Duch, który nosi twarze tych, których kocha, torując drogę do ich domów, ich rodzin i ich najświętszych chwil wiary.

The Only Good Indians, przedstawia zemstę natury na utraconym pokoleniu, które być może nigdy nie miało szans. Związani ze swoim dziedzictwem, ci rodzice, mężowie, synowie i Hindusi, ci mężczyźni muszą walczyć ze swoimi demonami na obrzeżach społeczeństwa, w którym nie ma dla nich miejsca.

Typ: powieść Wydawca: Del Rey / Orion Data wydania: 21 lipca

Den of Geek mówi: To kontynuacja Bird Box, genialnego horroru-thrillera, który zrodził niezbyt wspaniały film Netflix, który jednak odniósł niezwykły sukces. Oryginał wyobraża sobie świat zamieszkany przez potwory – jeśli na nie spojrzysz, natychmiast stracisz rozum i wyrządzisz krzywdę sobie lub innym. Kontynuacja przedstawia Malorie i dwoje dzieci lata później – dzieci są teraz nastolatkami, które nigdy nie znały innego świata niż ten za przepaską, podczas gdy Malorie wciąż pamięta świat zanim oszalał. Studium postaci, a także napięta, paranoiczna opowieść z horroru, to jeden z najbardziej oczekiwanych horrorów roku.

Podsumowanie wydawcy: długo oczekiwana kontynuacja Bird Box

W ciągu siedemnastu lat od pojawienia się „stworzeń” wiele osób złamało tę zasadę. Wielu patrzyło. Wielu straciło rozum, życie, bliskich.

W tym czasie Malorie wychowała dwoje swoich dzieci – Olympię i Toma – w biegu lub w ukryciu. Teraz już prawie nastolatkowie, przetrwanie nie wystarczy. Chcą wolności.

Kiedy spisowiec zatrzymuje się w ich schronisku, nie jest mile widziany. Ale zostawia listę nazwisk – ocalałych budujących przyszłość poza ciemnością – i na tej liście są dwa nazwiska, które Malorie zna.

Dwa imiona, dla których złamie każdą zasadę i zabierze swoje dzieci przez pustynię w nadziei, że znowu stanie się rodziną.

Typ: powieść Wydawca: Century Data wydania: 16.06.2020

Den of Geek mówi: Jeśli ktoś zamierza napisać książkę o Bigfoots (Bigfeet?), nie tylko naprawdę bardzo przerażającej, ale także całkowicie wiarygodnej, to Max Brooks. Autor powszechnie uznanego World War Z tka znaleziony dziennik, fragmenty wywiadów i dziwny przykład z życia, aby opowiedzieć historię odległej eko-społeczności Greenloop, która jest odizolowana po erupcji wulkanu i staje w obliczu nowego śmiertelnego zagrożenia. przez zmiany w ekosystemie. To przestroga, a czasem satyryczna bajka o niebezpieczeństwach wynikających z niedoceniania natury.

Podsumowanie wydawcy: gdy popiół i chaos powstały podczas erupcji Mount Rainier wirowały i ostatecznie opadły, historia masakry w Greenloop przeszła niezauważona, niezbadana. .. do teraz.

Ale dzienniki mieszkanki Kate Holland, wydobyte z krwawego wraku miasta, przedstawiają opowieść zbyt wstrząsającą – i zbyt wstrząsającą w skutkach – by ją zapomnieć.

Na tych stronach Max Brooks po raz pierwszy ujawnia niezwykłą relację Kate, wiernie odtwarzając jej słowa wraz z własnymi szeroko zakrojonymi śledztwami w sprawie masakry i stojących za nią bestii, niegdyś uważanych za legendarne, ale teraz znane jako przerażająco prawdziwe. < / p>

Kate to opowieść o nieoczekiwanej sile i odporności, o buncie ludzkości w obliczu spojrzenia strasznego drapieżnika i nieuchronnie o dzikości i śmierci.

Ale to także znacznie więcej.

Ponieważ jeśli to, co widziała Kate Holland w tamtych czasach, jest prawdziwe, to musimy zaakceptować niemożliwe. Musimy zaakceptować, że istota znana jako Wielka Stopa chodzi pośród nas – i że jest to bestia o straszliwej sile i zaciekłości.

Po części opowieść o przetrwaniu, po części krwawa opowieść z horroru, po części naukowa podróż do granic między prawdą a fikcją, to jest historia Wielkiej Stopy, jaką tylko Max Brooks mógł ją opisać – i jakiej jeszcze nie czytałeś.

Typ: powieść (miękka) Wydawca: Pan, wydanie z głównego rynku Data wydania: 25.06.2020,

Den of Geek mówi: To kontynuacja The House on Cold Hill z 2015 roku, thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych autorstwa wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego pisarza kryminalnego Petera Jamesa. To nowoczesne podejście do klasycznej historii o duchach osadzonej na wsi Sussex – w sequelu nawiedzona gruzińska rezydencja pierwszej książki została zniszczona, a na jej miejscu powstają nowe domy, w których nowe rodziny stają w obliczu wrogich sił z przeszłości.

Podsumowanie wydawcy: Peter James, autor bestsellerów numer jeden, pochodzi z książki The Secret of Cold Hill. Mrożąca krew w żyłach kontynuacja The House on Cold Hill. Teraz przebojowa gra sceniczna.

Cold Hill House został zrównany z ziemią w wyniku pożaru, a na jego miejscu powstały ultranowoczesne domy. Wraz z płomieniami przeminęły brutalne wspomnienia z historii domu i rozpoczęła się nowa era.

Chociaż duża część Cold Hill Park to nadal plac budowy, pierwsze dwie rodziny wprowadzają się do swoich nowych domów. Dla Jasona i Emily Danes jest to ich dom na zawsze, a dla Maurice’a i Claudette Penze-Weedellów to idealne miejsce na emeryturę. Pomimo nieustannego huku betoniarek i koparek, Cold Hill Park wydaje się być idealnym miejscem do życia. Ale wygląd jest zwodniczy i to tylko kwestia dni, zanim obie pary zaczną czuć, że nie są same w swoich nowych domach.

Jest jedna rzecz, która nigdy nie pojawia się w broszurach agentów nieruchomości: nikt nigdy nie przeżył ponad czterdziestki w Cold Hill House i nikt tak naprawdę nie opuścił…,

Typ: Novel Wydawca: Quirk Books Data wydania: 07.04.2020

Den Of Geek mówi: Najnowsza powieść Grady Hendrixa rozgrywa się w tym samym świecie, co jego mistrzowski horror My Best Friend’s Exorcism, tym razem koncentrując się na żonach i matkach Charleston w Południowej Karolinie. Zajęta opieką nad rodzinami i zachowaniem pozorów pewna grupa kobiet musi stanąć do walki, gdy do miasta przyjeżdża charyzmatyczny nieznajomy. Nowoczesna powieść o wampirach pełna serca (i krwi) to kolejny hit jednego z najbardziej ekscytujących pisarzy horrorów.

Podsumowanie wydawcy: Steel Magnolie spotyka Draculę. Nawiedzona, mrożąca krew w żyłach i ostatecznie podnosząca na duchu historia, której akcja toczy się w latach 90. XX wieku, opowiada o kobiecym klubie książki o prawdziwych zbrodniach, który bierze na siebie odpowiedzialność za ochronę swojej społeczności, gdy wykryją pośród siebie potwora. Zręcznie stawiając Draculę przeciwko pozornie prymitywnej i odpowiedniej grupie matek, Hendrix przedstawia swoją najbardziej złożoną, mrożącą krew w żyłach i ekscytującą powieść.

Dzięki wyjątkowemu, komediowemu timingowi Grady’ego i uwielbieniu gatunku horroru, The Southern Book Club’s Guide to Slaying Vampires jest czystym hołdem dla jego wychowania, najsłynniejszą książką o horrorze ze wszystkich i czymś, z czym wszyscy możemy się utożsamić – radością z czytanie.

Typ: Novel Wydawca: Titan Books Data wydania: 07.04.2020

Den of Geek mówi: Od autora The Silence (który jest w zasadzie A Quiet Place, opublikowanym kilka lat przed ukazaniem się A Quiet Place) jest kolejny eko-horror, w którym zanieczyszczenia i zmiany klimatyczne zmuszają ludzkość do tworzenia zamkniętych stref które są niedostępne dla ludzi. Eden podąża za grupą poszukiwaczy przygód, którzy łamią zasady i wkraczają do jednej ze stref, w których natura opanowała i zaczęła się buntować. Powinien spodobać się fanom Bird Box i Annihilation.

Podsumowanie wydawcy: w czasach, gdy wschodzące oceany Ziemi zawierają ogromne wyspy śmieci, lasy deszczowe Amazonii są prawie zniszczone, a niezliczone gatunki są na skraju wyginięcia, aby walczyć z tą zmianą, utworzono Dziewicze Strefy. Te trzynaście rozległych obszarów ziemi, niedostępnych dla ludzkości i zwróconych naturze, miało stać się płucami świata.

Dylan przewodzi tajnemu zespołowi poszukiwaczy przygód do Edenu, najstarszej ze Stref. Zauroczeni wyzwaniami i niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą prymitywne krainy, ekstremalni konkurenci starają się je przekroczyć przy minimalnym wyposażeniu, zależnie tylko od ich surowych umiejętności i odwagi. Nie wszyscy przeżywają.

W zespole Dylana jest także jego córka Jenn, która niesie ze sobą sekret – Kat, jego żona, która opuściła ich oboje lata temu, wkroczyła do Edenu przed nimi. Jenn jest zdeterminowana, by znaleźć swoją matkę, ale ani ona, ani reszta ich zgranego zespołu nie są przygotowani na to, co ich czeka. Natura wróciła do Edenu w elementarny, pierwotny sposób. A tutaj natura nie jest już przyjacielem ludzkości.

Eden to triumfalny powrót do gatunku przez jeden z najbardziej ekscytujących współczesnych głosów horroru, ponieważ Tim Lebbon oferuje przewracający strony i napędzany adrenaliną wyścig przez zabójczy świat Edenu, przejmująco zrównoważony obserwacjami na temat relacji ludzkości z naturą i siebie nawzajem. Eden, który pojawia się na czasie i trzymający w napięciu, zaszczepi się w wyobraźni czytelnika i będzie kwitł jeszcze długo po ostatniej stronie.

Typ: powieść Wydawca: Flame Tree Data publikacji prasowej: 23.04.2020,

Den Of Geek mówi: Najnowszy z brytyjskiej legendy horroru to mistyczna opowieść o okultyzmie, która sugeruje potworność. Campbell jest uważany przez wielu za jednego z najważniejszych twórców horrorów swojego pokolenia. Pod wpływem H P Lovecrafta i M. R. Jamesa oraz wpływając na wielu autorów horrorów, którzy przyszli po nim, opublikował ponad 30 powieści. Jego najnowszy brzmi jak uczta.

Podsumowanie wydawcy: ciotka Patricka Torringtona, Thelma, była artystką odnoszącą sukcesy, której późne prace zwróciły się ku okultyzmowi. Będąc z nią jako nastolatka, znalazł dowody na to, że odwiedzała magiczne miejsca. Jako dorosły odkrywa jej dziennik z jej eksploracji, a jego nastoletni syn Roy też jest zafascynowany.

Jego doświadczenia z witrynami odstraszają Patricka, ale Roy kontynuuje poszukiwania razem ze swoją nową dziewczyną. Czy Patrick może przekonać syna, że ​​jego coraz bardziej przerażające podejrzenia są prawdziwe, czy też to, co pomogły je obudzić, przejmie nowy wpływ na świat?

Typ: powieść Wydawca: Orbit Data wydania: 14.04.2020,

Den of Geek mówi: To pierwsza książka z nowej trylogii autorstwa M.R. Careya, który napisał znakomitą powieść o zombie The Girl With All The Gifts. To eko-horror / sci-fi, który brzmi jak Eden Tima Lebbona w odwrotnej kolejności – w książce Careya to wszystko poza małą wioską jest zagrożeniem – a obie książki są skierowane do fanów trylogii Jeffa Vandermeera „Southern Reach”. Nic dziwnego, że twórcy horrorów zwracają uwagę na środowisko w tych przerażających czasach iw ostrożnych rękach Carey (w Girl With All The Gifts pojawił się element natury), powinien to być nowy świat, który warto odwiedzić.

Podsumowanie wydawcy: WSZYSTKO, CO NIENAWIDZI NAS. . .

Za murami małej wioski Mythen Rood rozciąga się nie do poznania krajobraz. Miejsce, w którym zarośnięte lasy są pełne drzew choker i śmiercionośnych nasion, które zabiją Cię na miejscu. A jeśli cię nie dopadną, Shunned zrobią to. Koli całe życie mieszkał w Mythen Rood. Uważa, że ​​pierwszą zasadą przetrwania jest to, aby nie zapuszczać się zbyt daleko poza mury.

Myli się

Book of Koli rozpoczyna zapierającą dech w piersiach nową trylogię osadzoną w dziwnym,

i śmiercionośny świat, który stworzyliśmy.

Typ: powieść Wydawca: Data wydania:

Den Of Geek mówi: Opowieść o duchach osadzona na tle zatonięcia Titanica jest mocną przesłanką od pisarza, który ma dobrą formę łącząc horror z historią po The Hunger, który koncentruje się wokół The Donner Party, grupa pionierów w połowie XIX wieku, z których niektórzy uciekli się do kanibalizmu, gdy ich grupa utknęła w morzu. Alma Katsu jest autorem, który „sprawia, że ​​nadprzyrodzone wydaje się możliwe” według Publishers Weekly i wplatanie prawdziwych ludzi w tę przerażająco brzmiącą opowieść o pielęgniarce, która przeżyła Titanica, tylko po to, by spotkać innego pasażera, który nie mógł tego zrobić jest bardzo atrakcyjne.

Podsumowanie wydawcy: tylko w ten sposób można wyjaśnić serię nieszczęść, które nękają pasażerów statku od chwili wypłynięcia na statek: tajemnicze zniknięcia, nagłe zgony. Teraz zawieszeni w niesamowitej, niepokojącej strefie zmierzchu podczas czterech dni słynnej dziewiczej podróży liniowca, wielu pasażerów – w tym milionerzy Madeleine Astor i Benjamin Guggenheim, pokojówka Annie Hebbley i Mark Fletcher – jest przekonanych, że dzieje się coś złowrogiego . .. A potem, jak wie świat, dochodzi do katastrofy.

Wiele lat później świat jest w stanie wojny. A ocalała z tej fatalnej nocy, Annie, pracuje jako pielęgniarka podczas szóstego rejsu siostrzanego statku Titanica, Britannic, obecnie przebudowanego na statek szpitalny. Nękana przez demony z jej skazanej na zagładę pierwszej i prawie śmiertelnej podróży przez Atlantyk, Annie spotyka nieprzytomnego żołnierza, którego rozpoznaje podczas obchodu. To młody mężczyzna Mark. I jest przekonana, że ​​on nie przeżył – nie mógł – przeżyć zatonięcia Titanica…,

Typ: powieść Wydawca: Data wydania:

D en Of Geek mówi: Trzecia powieść z serii Welcome To Night Vale, która powstała z szalenie popularnego podcastu o tej samej nazwie, obiecuje bardziej niesamowite, dziwne, tęskne, ale cudowne rozważania zagłębiające się w enigmatyczną postać The Faceless Old Woman i odkrywanie historii Night Vale. Został napisany przez Fink and Cranor, twórców podcastu, i już zdobył szerokie uznanie. Fani Twin Peaks powinni zdecydowanie sprawdzić Night Vale.

Podsumowanie wydawcy: od autorów bestsellerów New York Timesa Welcome to Night Vale i It Devours! i twórcy podcastu nr 1, to nowa powieść osadzona w świecie Night Vale i nie tylko.

W mieście Night Vale jest stara kobieta bez twarzy, która potajemnie mieszka w każdym domu, ale nikt nie wie, jak się tam dostała ani skąd pochodzi. .. do teraz. Opowiedziana w serii niesamowitych retrospekcji, ujawnia się historia Kobiety, która prowadzi, nawiedza i sabotuje niefortunnego mieszkańca Night Vale imieniem Craig. W końcu jej relacje z Craigiem i jej historią w XIX-wiecznej Europie połączą się w najbardziej nieoczekiwany i przerażający sposób.

Część The Haunting of Hill House, częściowo The Count of Monte Christo i 100% o bezimiennej starszej kobiecie, która potajemnie mieszka w twoim domu.

Typ: Wydawca Anthology: Data wydania:

Den Of Geek mówi: niektórzy z naszych ulubionych pisarzy horrorów zbierają się w tym zbiorze opowieści związanych z koncepcją klątwy. Niektóre z nich to aktualizacje dobrze znanych bajek, inne to zupełnie nowe mitologie i wszystkie łączą się w magiczną, mityczną, mistyczną kolekcję, która powinna spodobać się fanom mrocznych baśni i tradycyjnego ludowego horroru. Autorzy to Neil Gaiman, M. R. Carey, Christina Henry i Tim Lebbon.

Podsumowanie wydawcy: to ukłucie krwi, ugryzienie jabłka, złe oko, obrączka ślubna lub para czerwonych butów. Przekleństwa mają różne kształty i rozmiary i mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko tym z nas, którzy mają niepopularnych przybranych rodziców…

Tutaj znajdziesz unikalne zwroty akcji przekleństw, od klasycznych baśni po zupełnie nowe heksy współczesnego świata – spodziewaj się nowych potworów i mitologii, a także zwrotów akcji w uwielbianych baśniach. Historie, które szokują i historie ostrzeżeń, historie potworów i historie o magii. Dwadzieścia ponadczasowych opowieści ludowych, starych i nowych,

Typ: powieść Wydawca: Data wydania: 04.02.2020

Den of Geek mówi: Dread Nation Justiny Ireland było jednym z najczęściej omawianych debiutów YA 2018 roku i nie bez powodu! Historia łowców czarnych zombie w alternatywnej Ameryce ery rekonstrukcji jest już jedną z najlepszych przesłanek wszechczasów, a Irlandia nie tylko wypełnia obietnicę niesamowitego, socjopolitycznego potencjału katartycznego – z Dread Nation, a teraz z Deathless Divide. (Tak bardzo nam się to podoba, że ​​jest również na naszej liście najlepszych nowych książek dla młodzieży z lutego 2020 r.),

Podsumowanie wydawcy: kontynuacja bestsellerowego epickiego Dread Nation, bestsellerowego New York Timesa, to niezapomniana podróż pełna zemsty i zbawienia przez podzieloną Amerykę.

Po upadku Summerland Jane McKeene miała nadzieję, że jej życie stanie się prostsze: wyjechać z miasta, pozostać przy życiu i udać się na zachód do Kalifornii, aby znaleźć matkę.

Ale nic nie jest łatwe, gdy jesteś dziewczyną wyszkoloną w usypianiu niespokojnych umarłych, a druzgocąca strata na drodze do chronionej wioski Nicodemus sprawia, że ​​Jane kwestionuje wszystko, co jej zdaniem wiedziała o przetrwaniu w Ameryce lat osiemdziesiątych XIX wieku.

Co więcej, ta bezpieczna przystań nie jest tym, czym się wydaje – co Jane odkrywa, gdy w nowym społeczeństwie widzi znajome twarze z Summerland. Złapana między tajemnicami i kłamstwami, nieumarłymi i własnymi wewnętrznymi demonami, Jane szybko trafia na mroczną ścieżkę krwi i przemocy, która grozi jej pochłonięciem.

Ale ona nie będzie w tym sama

Katherine Deveraux nigdy nie spodziewała się sojuszu z Jane McKeene. Ale po piekle, które przeszła, wie, że przyjaciół jest trudnych do zdobycia – i że Jane też jej potrzebuje, niezależnie od tego, czy Jane chce to przyznać, czy nie.

Oglądanie pleców Jane to jednak więcej, niż się spodziewała, a kiedy oboje osiągają punkt krytyczny, Katherine musi zachować nadzieję – nawet gdy zaczyna się obawiać, że nie ma szczęścia dziewczyny takie jak ona.

Kup Deathless Divide by Justina Ireland na Amazon

Typ: powieść Wydawca: Data wydania:

Den of Geek mówi: Jeśli to jest wystarczająco dobre dla Paula Tremblaya, to wystarczy dla nas! Uwielbiamy czytać dobry klimatyczny horror, a „The Boatman’s Daughter” brzmi, jakby miał więcej atmosfery na jednej stronie niż większość książek w całości.

Podsumowanie wydawcy: „Bujny koszmar” (Paul Tremblay) nadprzyrodzonego thrillera o młodej kobiecie stawiającej czoła starożytnym siłom w głębinach zalewu.

Odkąd jej ojciec został zabity, gdy była dzieckiem, Miranda Crabtree trzymała głowę spuszczoną i skierowaną w górę, niosąc kontrabandę dla szalonego kaznodziei i jego podupadającej grupy wyznawców, aby związać koniec z końcem i chronić starą czarownicę i ukryte dziecko przed krzywdą.

Ale ciemne siły działają na bagnach, zarówno ludzkie, jak i nadprzyrodzone, spiskując, by zakłócić rytm osobliwego i niepewnego życia Mirandy. A kiedy kaznodzieja stawia niewyobrażalne żądanie, stawia Mirandę na desperackiej, niebezpiecznej ścieżce, zmuszając ją do rozważenia tego, co jest gotowa poświęcić, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim.

Andy Davidson opowiada fascynującą opowieść o miłości i obowiązkach, stracie i odkryciach dzięki niesamowitemu tworzeniu mitów Neila Gaimana i rozdzierającym rytmom Joe Hilla. Córka żeglarza to wspaniała, przerażająca powieść, podróż w ciemne zakątki ludzkiej natury, wyciągająca na światło dzienne nasze najgorsze lęki i pokusy.

Przeczytaj książkę The Boatman’s Daughter autorstwa Andy’ego Davidsona w serwisie Amazon.

Typ: powieść Wydawca: Data wydania:

Den of Geek mówi: Kto nie lubi dobrych, przerażających historii motelowych? Autor, który przywiózł nam The Broken Girls, przedstawia kolejną kobiecą wyprawę w tajemnicę horroru. Jeśli kopałeś w Nancy Drew lub kochałeś Sharp Objects, jest więcej tego, skąd się wzięło.

Podsumowanie wydawcy: Coś nie jest w porządku w przydrożnym Sun Down Motel od bardzo dawna, a Carly Kirk niedługo dowie się, dlaczego w tej mrożącej krew w żyłach nowej powieści z USA Today, bestsellerowej i nagradzanej autorki książki T on Broken Girls.

Okolice stanu Nowy Jork, 1982. Viv Delaney chce przeprowadzić się do Nowego Jorku i aby pomóc jej zapłacić, podejmuje pracę jako nocna recepcjonistka w motelu Sun Down w Fell w stanie Nowy Jork. Ale coś jest nie tak w motelu, coś nawiedzającego i przerażającego.

Okolice stanu Nowy Jork, 2017 r. Carly Kirk nigdy nie była w stanie porzucić historii swojej ciotki Viv, która w tajemniczy sposób zniknęła z Sun Down, zanim się urodziła. Decyduje się przenieść do Fell i odwiedzić motel, gdzie szybko dowiaduje się, że od 1982 roku nic się nie zmieniło. Wkrótce zostaje uwięziona w tych samych tajemnicach, które pochłonęła jej ciotka.

Tytuł oryginalny: Top New Horror Books in October 2020
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: