Wpis powstał dzięki współpracy z:

Kina AMC ostrzegają inwestorów o możliwej upadłości

AMC Theatres sprzedaje akcje, aby spróbować zdobyć szybką obsadę, ale może być za mało, za późno.

AMC Theatres sprzedaje akcje, aby spróbować zdobyć szybką obsadę, ale może być za mało, za późno.

AMC Theatres, największa sieć kin w USA, kontynuuje znaleźć się w poważnych tarapatach. Firma niedawno ujawniła, że ​​spodziewają się, że na początku 2021 r. Zabraknie im pieniędzy, ponieważ frekwencja w teatrach nie wzrosła w ostatnich miesiącach. Teraz firma ostrzegła swoich inwestorów, że bankructwo może być na stole, jeśli nie będą w stanie poradzić sobie z nieprawdopodobną zmianą finansową.

Sieć kin ujawniła to w niedawnym zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zawarli umowę z Citigroup Global Markets i Goldman Sachs na sprzedaż do 15 milionów akcji. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne. Na filmie AMC przedstawiła ponury, ale dość prawdopodobny scenariusz, który może nadejść w niezbyt odległej przyszłości.

Kiedy firma ostrzegła ostatnio, że może im się skończyć gotówka, stwierdzili, że Należałoby zebrać dużo pieniędzy, albo że musiałby nastąpić nieoczekiwany zwrot w frekwencji w teatrze. Niestety, „Tenet” i „The New Mutants” zniechęciły wytwórnie do wydawania innych dużych filmów, a od momentu ponownego otwarcia kin w sierpniu kino zasadniczo było cieniem samego siebie. AMC ponadto powtórzyło w filmie, że bez znacznego przepływu środków pieniężnych nie będą w stanie działać, a akcjonariusze nie będą mieli szczęścia.

Jedną dobrą wiadomością, którą niedawno otrzymała AMC, jest to, że Nowy Jork pozwala niektóre kina poza Nowym Jorkiem zostaną otwarte już w piątek. To w końcu otworzy jeden z największych rynków filmowych na świecie. W tym czasie ceny akcji AMC podskoczyły o ponad 20 procent. Jednak po wiadomościach o niedawnym kręceniu przez SEC spadły o około 11 procent. Akcje AMC straciły około 56 procent swojej wartości w 2020 roku.

Szerszy obraz dotyczy całego przemysłu filmowego. Bardzo wiele dużych filmów, które liczą na dolary kasowe, zostało przesuniętych do 2021 roku. Co się stanie, jeśli największa sieć kin w USA będzie musiała zamknąć swoje podwoje? Co się stanie, jeśli sieci takie jak Regal i Cinemark pójdą w ich ślady? W tej chwili nie ma łatwych odpowiedzi, ale obecna infrastruktura, która od lat definiuje przemysł filmowy, jest zagrożona. Ta wiadomość została wcześniej podana przez Variety.

Tytuł oryginalny: AMC Theatres Warns Investors of Possible Bankruptcy
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: