Wpis powstał dzięki współpracy z:

Ghostbusters: Afterlife otrzyma nową datę premiery lata 2021

Długo oczekiwana kontynuacja Ghostbusters miała pierwotnie ukazać się w kinach latem, ale kryzys zdrowia publicznego temu zapobiegł.

Firma Sony przeniosła Ghostbusters: Afterlife z powrotem do 11 czerwca 2021 r. Długo oczekiwana kontynuacja pojawi się w kinach dokładnie 37 lat po oryginalnym Ghostbusters. Studio początkowo wpadło na film od lipca tego roku do marca 2021 roku, ale biorąc pod uwagę, jak nieprzewidywalny jest obecny kryzys zdrowia publicznego, zdecydowało się cofnąć prawie rok od daty pierwszej premiery. Jest to powszechna taktyka dla prawie wszystkich filmów z 2020 roku, które miały zostać wydane, z wyjątkiem Wonder Woman 1984, którą Warner Bros. wciąż ma zgodnie z harmonogramem na Boże Narodzenie.

Ghostbusters: Afterlife przywraca przetrwanie członkowie obsady Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Sigourney Weaver i Annie Potts. Rick Moranis nie był zainteresowany powrotem z gangiem. Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace i Paul Rudd to nowicjusze w serii, od których oczekuje się, że przedstawią ją nowemu pokoleniu i będą nosić pochodnię. Jason Reitman wyreżyserował Ghostbusters: Afterlife wraz z Gilem Kenanem.

Ghostbusters: Afterlife śledzi wydarzenia z pierwszej i drugiej części, odpowiednio Ghostbusters i Ghostbusters 2. Fabuła koncentruje się na rodzinie, która przenosi się do małego miasteczka i odkrywa swoje korzenie w oryginalnych Ghostbusters. Szczegóły historii są nadal ukrywane i najprawdopodobniej tak się stanie, dopóki film nie wyjdzie latem przyszłego roku. Ernie Hudson wierzył w projekt od samego początku ze względu na zaangażowanie Jasona Reitmana. Jest wspaniałym reżyserem, więc kiedy to się zaczęło, a ponieważ Jason był w to zaangażowany, czułem, że to naprawdę się wydarzy, byłem tym bardzo podekscytowany, powiedział Hudson. Ale kiedy to się stało, po raz pierwszy na planie i zobaczenie Sigourney Weaver, Billa [Murraya] i Dana [Aykroyda], szczerze mówiąc, było to niemal duchowe. To znaczy, wiem, że to brzmi dziwnie, ale bardzo mnie to poruszyło. Byłem bardzo wzruszony.

Ernie Hudson również niedawno mówił o fabule, choć nie potrafił wdawać się w szczegóły. Aktor przeczytał scenariusz i od razu pomyślał: „Nie tylko to się dzieje, ale to jest naprawdę dobre i jest naprawdę zgodne z tym, na co liczyli fani”. To naprawdę wiąże się z pierwszymi dwoma filmami. To już obiecująca wiadomość, ale fani Ghostbusters będą musieli poczekać trochę dłużej, aby zobaczyć, o czym Hudson ma na myśli.

Fani Ghostbusters czekali dziesięciolecia na odpowiednią kontynuację Ghostbusters 2, więc kilka miesięcy więcej nie powinno być aż tak wielkim problemem w wielkim planie. Sony odroczyło także Don’t Breathe 2 na 13 sierpnia 2021 roku. Rodo Sayagues jest współautorem scenariusza wraz z reżyserem oryginalnego filmu Fede Álvarezem. Sayagues debiutuje jako reżyser projektu, a Stephen Lang powróci jako The Blind Man. Variety było jednym z pierwszych serwisów, które donosiły o Ghostbusters: Afterlife i Don’t Breathe 2 z nowymi datami premiery.

Tytuł oryginalny: Ghostbusters: Afterlife Gets New Summer 2021 Release Date
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: