Wpis powstał dzięki współpracy z:

Jared Leto Joker powraca: jak inna będzie Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera?

Kiedy dzisiaj rozeszła się wiadomość, że Jared Leto wróci do DCEU jako Joker w nowo rozszerzonej wersji Justice League Zacka Snydera, natychmiast pojawiło się pytanie: czy Leto miał być w ogóle w oryginalnym filmie? O ile nam wiadomo, odpowiedź brzmiała „nie”

Kiedy wczoraj dotarła wiadomość, że Jared Leto wróci do DCEU jako Joker w nowo rozszerzonej wersji Justice League Zacka Snydera, natychmiast pojawiło się pytanie: czy Leto miał być w oryginalnym filmie w pierwsze miejsce?

Odpowiedź, zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, brzmiała „nie”, co prowadzi do jeszcze większej zagadki (nie mieszającej naszych złoczyńców): jak inna będzie nowa wersja, obecnie nazywana Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, film teatralny z 2017 roku?

Bis Leto jako Clown Prince of Crime został ujawniony przez Hollywood Reporter, co wskazało, że zdobywca Oscara dołączył do dodatkowych zdjęć, które są obecnie w toku do projektu Snydera, który ma pojawić się w 2021 roku w HBO Max .

Jedyny występ Leto w historii Jokera w Suicide Squad w 2016 roku, gdzie jego wytatuowana i grillowana wersja niesławnego super-złoczyńcy była a) wbita w i tak niespójną fabułę oraz b) niezbyt dobrze przyjęta przez długi czas DC fanów.

Jeśli przegapiłeś dramat z ostatnich kilku lat, Liga Sprawiedliwości w 2017 roku jest pełna kontrowersji od początku tego roku, kiedy Snyder zrezygnował z produkcji z powodu rodzinnej tragedii.

Pisarz / reżyser Avengers, Joss Whedon, został zatrudniony przez Warner Bros. do „dokończenia” filmu, ale ostatecznie dokonał obszernych przeróbek i powtórek, które znacząco zmieniły film Snydera, dodając więcej humoru, zmieniając ton i skracając jego długość do 120 minut na zlecenie studia.

Od tego czasu w Internecie rozległy się wezwania do wydania „Snyder Cut”, a fani w końcu spełnili swoje marzenie w lutym zeszłego roku, kiedy Warner Bros. oficjalnie ogłosił, że będzie kontynuował projekt. Sfinalizowano to w maju, kiedy Snyder ujawnił, że jego Liga Sprawiedliwości, która ma być emitowana jako czteroczęściowy, czterogodzinny serial, będzie miał premierę w nowo uruchomionej usłudze strumieniowej HBO.

Wiele oryginalnych materiałów filmowych Snydera zostało podobno pozostawionych na podłodze w pokoju montażowym, kiedy Whedon przejął teatralną Ligę Sprawiedliwości i ponownie nakręcił prawie połowę filmu, co okazało się stosunkowo liniową opowieścią o zjednoczeniu Ligi Sprawiedliwości w ożywić Supermana (Henry Cavill) i odeprzeć inwazję obcego władcy Steppenwolfa.

Ale nawet po tym, jak Snyder przywrócił swoje nagrania i usunął wszystko, co nakręcił Whedon, czterogodzinne cięcie oznaczało od samego początku, że potrzebna była jakaś dodatkowa produkcja, a Warner Bros. podobno zgarnął za nią 30 milionów dolarów.

Wersja Snydera po raz pierwszy wprowadzi mega-złoczyńcę Darkseida (Ray Porter) do uniwersum DC akcji na żywo (wraz z jego mistrzem oprawcy, DeSaadem) i podobno będzie zawierał wszystkie rodzaje postaci i wątków fabularnych, które pozostały z filmu, który widzieliśmy w 2017 roku, w tym ujawnienie, że generał Swanwick (Harry Lennix) jest potajemnie Marsjaninem. Wersja Snydera będzie również głębiej zagłębiać się w wcześniejsze historie Cyborga (Ray Fisher) i Flasha (Ezra Miller), będzie zawierać więcej informacji o Korpusie Zielonych Latarni i tak dalej.

Ale mimo że wiele z tych elementów jest pozostałością po oryginalnej wersji filmu Snydera, nawet w 2017 roku nie było żadnych oznak, że Joker też się pojawi. Oznacza to, że Snyder nie tylko rozwija pomysły, które miał na temat filmu lata temu, ale w znaczący sposób dodaje do tego, co już było, jeśli nie tworzy czegoś, co mogłoby stanowić prawie nowy film.

Oto kolejna wskazówka, że ​​to, co robi Snyder, jest nawet bardziej ambitne, niż pierwotnie planowano: producenci Jon Berg i Geoff Johns – którzy nadzorowali oryginalną Ligę Sprawiedliwości, a ostatnio ściągnęli ogień od Raya Fishera za rolę w rzekomo toksycznym panowaniu Whedona za kamerą – nie zostanie uznany za producentów wersji Snyder, zgodnie z tym samym artykułem Hollywood Reporter.

Źródła poinformowały branżę, że z szacunku dla wizji Snydera i ponieważ żaden z mężczyzn nie jest nadal w studiu i nie jest związany z nową wersją, ich nazwiska znikną z projektu. Mówi się, że ruch ten nie ma nic wspólnego z ostatnimi komentarzami Fishera.

Jeśli tak jest – a wrzawa z Fisherem wydaje się na razie ucichnąć – to usunięcie nazwisk producentów, włączenie dobrze znanej postaci, która nie miała nic wspólnego z oryginalnym filmem, w połączeniu z pralniową listą zmian i dodatków, które Snyder już wprowadza, zdecydowanie sugerują, że to, co zobaczymy w przyszłym roku w HBO Max, będzie czymś, czego wcześniej nie widzieliśmy w żadnej formie.

Ile z teatralnej Ligi Sprawiedliwości zostanie? Ile nowego materiału filmowego ostatecznie nakręci Snyder? A która wersja będzie oficjalnie częścią ciągłości pozostającej w kinowym uniwersum DC? Za dużo pytań do odpowiedzi. Justice League Zacka Snydera już spolaryzowało fanów i krytyków, fani zwolenników Snydera wierzą, że wizja ich idola musi być widoczna, a tłumy przeciwne Snyderowi twierdzą, że nie było tam zbyt wielu wizji.

Jedno jest jednak pewne: Jared Leto’s Joker, również początkowo i mocno odrzucony przez fanów, wygląda na to, że będzie się śmiał ostatni.

Tytuł oryginalny: Jared Leto Joker Returns: Just How Different Will Zack Snyder’s Justice League Be?
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: