Wpis powstał dzięki współpracy z:

Zdjęcie z zestawu Batmana ujawnia możliwą oś czasu sprzed pandemii

Drobny szczegół znaleziony na planie The Batman sugeruje, że nadchodzący film o superbohaterach rozgrywa się w roku 2019.

Drobny szczegół na planie The Batman sugeruje, że nadchodzący film o superbohaterach rozgrywa się w 2019 roku.

Materiał filmowy i zdjęcia z planu The Batman w Chicago sugeruje współczesną scenerię dla filmu o superbohaterach, chociaż niektórzy fani DC obawiają się, że randkowanie z tą historią w ten sposób jest błędem. Podczas gdy Robert Pattinson pracuje obecnie w Londynie nad filmem, zdjęcia z zewnątrz są kręcone w Illinois, a Windy City zastępuje Gotham City. Brandon Davis z ComicBook.com zamieścił na planie zdjęcie wraz z materiałem wideo przedstawiającym taksówkę Gotham City, a spojrzenie na naklejkę na pojeździe sugeruje, że akcja filmu rozgrywa się w 2019 roku.

Umiejscowienie filmu w niedawnej przeszłości może być sposobem, w jaki Matt Reeves próbuje ugruntować Batmana w rzeczywistości, być może znacznie bardziej niż trylogia filmowa Christophera Nolana o Mrocznym Rycerzu. Widzieliśmy to częściowo w zwiastunie zwiastuna i na zdjęciach z planu, ponieważ nowy kostium Batmana, a nawet Batmobil, są dość realistycznymi obrazami tego, jak postać może wyglądać w dzisiejszych czasach. Możliwe, że Reeves przedstawia historię o tym, jak ktoś taki jak Batman mógłby istnieć przy dzisiejszej nowoczesnej technologii.

Jedną z obaw niektórych fanów jest to, że filmy o Batmanie są ogólnie przedstawiane jako ponadczasowe. Dziwaczne postacie i niezwykle zaawansowana technologia Bruce’a Wayne’a utrzymują fikcyjny świat Batmana dość daleko od naszego, a umieszczenie Mrocznego Rycerza w prawdziwym świecie 2019 może mieć odwrotny skutek. Klasyczny serial Adama Westa o Batmanie może krzyczeć z lat 60., ale teatralne filmy o Batmanie zazwyczaj nie są specyficzne dla żadnego konkretnego okresu z prawdziwego życia.

Oczywiście w tym momencie to tylko spekulacje, ponieważ nie wiadomo, czy naklejka taksówki zostanie nawet pokazana w końcowej wersji filmu. To mógł być po prostu scenograf, który losowo rzucił rok na naklejkę, aby kabina wydawała się bardziej realistyczna dla oka. Zawsze jest możliwe, że żaden rok nie zostanie wymieniony w filmie. Zwiastun zwiastuna pokazuje nam tylko mały rzut oka na to, co ma nadejść, więc być może wkrótce zobaczymy inne wskazówki dotyczące scenerii filmu, w miarę kontynuacji produkcji projektu.

Wraz z Pattinson w roli głównej W Batmanie występują także Paul Dano jako Riddler, Zoe Kravitz jako Catwoman, Colin Farrell jako Oswald Cobblepot, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Jeffrey Wright jako komisarz James Gordon. Matt Reeves reżyseruje, korzystając ze scenariusza, którego współautorem są Reeves i Peter Craig. Pełne szczegóły fabuły nie zostały ujawnione, ale film będzie podążał za młodszym Batmanem na początku jego kariery w walce z przestępczością. Akcja zostanie osadzona w samodzielnym uniwersum, bez połączenia z żadnymi innymi wcześniej wydanymi filmami DC Comics i Warner Bros.

Batman ma wejść do kin 4 marca 2022 roku. Do tego czasu 2019 nastąpi za trzy lata, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy film jest ostatecznie datowany z ustawieniem na ten rok. Zdjęcie taksówki z zestawu pochodzi od Brandona Davisa na Twitterze.

Tytuł oryginalny: The Batman Set Photo Reveals Possible Pre-Pandemic Timeline
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: