Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nowy zwiastun Mank pokazuje rozwikłanie Gary’ego Oldmana w Citizen Kane Expos Davida Finchera & # 233

Oprócz zwiastuna Mank, fani muzyki mogą zdobyć fragmenty muzyki Trenta Reznora i Atticusa Rossa do filmu.

Netflix udostępnił główny zwiastun filmu Mank Davida Finchera. Fincher nie był za kamerą w pełnometrażowym filmie od 2014 roku Gone Girl. Dodatkowo fani muzyki mogą sprawdzić fragment partytury autorstwa członków Nine Inch Nails Trenta Reznora i Atticusa Rossa, dzięki niezbyt tajnej stronie utworzonej przez platformę streamingową. Fragmenty jazzowej ścieżki dźwiękowej można usłyszeć patrząc na kadr zza kulis z procesu tworzenia filmu. To całkiem spory krok w stosunku do cyfrowo brzmiących partytur z przeszłości Reznora i Rossa.

Mank już otrzymuje rozgłos o rozdaniu Oscarów, podobnie jak The Trial of the Chicago 7 Aarona Sorkina i Ron Howard Hillbilly Elegy, z których wszystkie pochodzą z Netflix. Fabuła Mank koncentruje się wokół scenarzysty Hermana J. Mankiewicza i jego walk z reżyserem Orsonem Wellesem o napisanie scenariusza do Obywatel Kane. W filmie występuje Gary Oldman w roli tytułowej, a także Amanda Seyfried, Lily Collins, Arliss Howard, Tom Pelphrey, Sam Troughton, Ferdinand Kingsley, Tuppence Middleton, Tom Burke i Charles Dance.

W Mank, Hollywood z lat trzydziestych zostaje ponownie ocenione oczami zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika Hermana J. Mankiewicza, który ściga się, by ukończyć scenariusz Obywatel Kane’a dla Orsona Wellesa. Zwiastun pokazuje Mankiewicza kręcącego się wokół Williama Randolpha Hearsta (Charles Dance) w Hearst Castle w San Simeon w Kalifornii, wraz z kochanką Hearsta Marion Davies (Amanda Seyfried). W tamtym czasie Mank przekazywał obywatelowi Kane’owi wiele słabo zawoalowanych danych osobowych dotyczących Hearsta. David Fincher dodaje autentyczności tamtej epoce, fotografując w czerni i bieli, co wydaje się być w stylu Obywatela Kane’a.

David Fincher pierwotnie chciał, aby Mank powrócił pod koniec lat 90. Gra, ale nie był w stanie tego zrobić. Ojciec Finchera, Jack Fincher, napisał scenariusz do filmu i był to projekt pasji reżysera. Pracowano nad tym przez wiele lat, zanim był w stanie go uruchomić. Produkcja rozpoczęła się w zeszłym roku i odbywała się głównie w Los Angeles i Victorville, a produkcja zakończyła się w lutym tego roku.

Mank ukaże się w wybranych kinach od listopada, zanim trafi do Netflix 4 grudnia. Aaron Sorkin, który napisał książkę Davida Finchera The Social Network, widział już Manka i mówi, że jest niesamowicie dobry. Mówi, że [zostało] napisane przez tatę [Finchera], który jest znakomitym scenarzystą. Ale David wyreżyserował ten film po prostu wspaniale. Sorkin kontynuuje: To zapiera dech w piersiach nawet jak na standardy Davida Finchera. Gary Oldman daje niesamowity występ, podobnie jak Lily Collins, podobnie jak Amanda Seyfried jako Marion Davies. Było już dużo szumu wokół Manka, ale słowa Sorkina, wraz z pierwszym pełnometrażowym zwiastunem, powinny skłonić jeszcze więcej ludzi do rozmowy. Możesz sprawdzić zwiastun Mank powyżej, dzięki oficjalnemu kanałowi Netflix na YouTube. Jeśli chodzi o podgląd partytury od Trenta Reznora i Atticusa Rossa, wejdź na thewhitewinecameupwiththefish.com.

Tytuł oryginalny: New Mank Trailer Shows Gary Oldman Unraveling in David Fincher’s Citizen Kane Expos&#233
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: