Wpis powstał dzięki współpracy z:

Dzieje się film Battlestar Galactica z producentem X-Men Simona Kinbergiem

Długo oczekiwany film Battlestar Galactica będzie miał na pokładzie również Dylana Clarka, który będzie produkować razem z Kinbergiem.

Simon Kinberg zgłosił się do produkcji i napisania długo oczekiwanego filmu Battlestar Galactica. Dylan Clark będzie produkować razem z reżyserem Dark Phoenix. Kinberg jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej pracy z serią X-Men w ciągu ostatniej dekady. Był także zaangażowany w współtworzenie filmu Boba Fett z Jamesem Mangoldem, zanim Disney i Lucasfilm zdecydowali się wyciągnąć wtyczkę po mniej niż ekstatycznej odpowiedzi na Solo: A Star Wars Story. Pracował również jako konsultant kreatywny przy Przebudzeniu mocy w 2015 roku.

Rozmowy o filmie Battlestar Galactica zaczęły się po raz pierwszy w 2009 roku, kiedy twórca serialu Glen A. Larson rozpoczął negocjacje z Universal Pictures. W tym czasie reżyser X-Men Brian Singer był związany z reżyserem. Od tego czasu przybywa i odchodzi armia pisarzy, a Singer po kilku latach opuścił projekt. Simon Kinberg miał to do powiedzenia na temat zapisania się do długo oczekiwanego projektu.

Universal nie ogłosił jeszcze reżysera filmu Battlestar Galactica. Francis Lawrence był ostatnio przywiązany do steru filmu, ale uważa się, że studio będzie w tym momencie pracować z nowym reżyserem. Seria science fiction została stworzona przez Glena A. Larsona, która rozpoczęła się od oryginalnego serialu telewizyjnego w 1978 roku, po szaleństwie Gwiezdnych Wojen. Później nastąpiła krótka seria kontynuacji, seria adaptacji książek, oryginalne powieści, komiksy, gra planszowa i {/ tag / video-games / | video games +.

A re wyimaginowana wersja Battlestar Galactica miała swoją premierę jako dwuczęściowy, trzygodzinny miniserial w 2003 roku, który został opracowany przez Ronalda D. Moore’a i Davida Eicka. Miniserial doprowadził do cotygodniowego serialu telewizyjnego, który zakończył się w 2009 roku. Prequel serialu Caprica został wyemitowany w 2010 roku. Jednak fani serii science fiction od dziesięcioleci czekali na ponowne uruchomienie na dużym ekranie. Po latach oczekiwania wydaje się, że Universal robi duży krok naprzód po serii fałszywych startów w ciągu ostatnich kilku lat.

Postacie z serii Battlestar Galactica to między innymi dowódca Adama, jego syn Apollo, Starbuck , Baltar, Boomer, Athena i Cassiopeia. Oryginalna seria trwała tylko przez jeden sezon, ale wywarła wpływ na wielu fanów science fiction, co kontynuowało w 1980 roku Galactica 80. Ciekawie będzie zobaczyć, skąd Simon Kinberg bierze materiał źródłowy, chociaż trzeba sobie wyobrazić, że będzie czerpać więcej z oryginalnej wizji Glena A. Larsona dla serialu z późnych lat 70-tych i 80-tych XX wieku. The Hollywood Reporter jako pierwszy ogłosił, że Simon Kinberg zgłosił się do napisania i wyprodukowania nadchodzącego filmu Universal Battlestar Galactica.

Tytuł oryginalny: Battlestar Galactica Movie Is Happening with X-Men Producer Simon Kinberg
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: