Wpis powstał dzięki współpracy z:

Recenzja Stargirl Episode 8: Shiv Part Two

This Stargirl review contains spoilers Stargirl continues to prove it’s the best thing happening in superhero television right now, by following up its best episode of the season with an installment that’s every bit its equal. “Shiv Part Two” also manages to avoid many of the predictable tropes and narrative traps that too often plague

Ta recenzja Stargirl zawiera spoilery,

Stargirl nadal udowadnia, że ​​jest to najlepsza rzecz w telewizji superbohaterów, śledząc swój najlepszy odcinek sezonu z odsłoną w równym stopniu. „Shiv Part Two” pozwala także uniknąć wielu przewidywalnych tropów i pułapek narracyjnych, które zbyt często nękają ten gatunek, otwierając nową i intrygującą ścieżkę do końca pierwszego sezonu.

W tak wielu innych programach tego typu tajemnica tożsamości Courtney byłaby wyciągana od tygodni, ponieważ wszyscy zastanawialiśmy się, co Cindy może wiedzieć, a czego nie. Lub, alternatywnie, zostalibyśmy poproszeni o zawieszenie naszego niedowierzania i udawanie, że pomimo bardzo oczywistej fryzury Courtney i faktu, że walczyła z nią z bliska, Cindy jakoś nie zdawała sobie sprawy, kim ona jest. Zamiast tego Stargirl podąża w zupełnie przeciwnym kierunku i niemal natychmiast stawia dziewczyny twarzą w twarz.

„Shiv Part Two” jest zdecydowanie nieugięty pod względem tempa i rewelacji. Cindy zna tajną tożsamość Courtney! Moce Henryka wreszcie się objawiają! Beth jest właściwie zdolnym liderem zespołu! Henry teraz też wie, że Courtney to Stargirl! Jest to godzina, w której prawie każda postać otrzymuje coś ważnego do zrobienia, a przez cały czas rozwija się wiele kluczowych momentów emocjonalnych. To jest naprawdę wspaniałe i jestem podekscytowany tym, co to wszystko może znaczyć przez resztę sezonu. (A w sezonie 2, kiedy wiemy, że program został odnowiony!),

Dzięki jej spotkaniu z Cindy w zeszłym tygodniu, Courtney spędza większość odcinka na uboczu w domu, a zwrot ten sprawia, że ​​Pat i reszta JSA nie biorą udziału w misji. (Zajmiemy się tym za chwilę.) Jednak najlepszym momentem w tej chwili jest niewątpliwie napięta sekwencja, w której sama Cindy przybywa do domu Courtney, aby zjeść czekoladki, współczuć za wypadek samochodowy i przeprosić za przesadną reakcję na jej pragnienie iść na taniec z Cameronem. W bardziej tego rodzaju wątku narracyjnym,

Jednak niektóre z jej komentarzy, zwłaszcza jej przesłanie „W tej chwili naprawdę potrzebuję przyjaciela” wystarczy, aby widzowie mieli nadzieję, że nie zna prawdy i że te dwie dziewczyny mogą w jakiś sposób stać się przyjaciele, nawet gdy są zajęci walką ze sobą jak wrogami Oczywiście marzeniem tym jest epickie wyjście Cindy, w którym nie tylko potwierdza, że ​​wie, że Courtney jest Stargirl, ale obiecuje zabić wszystkich swoich przyjaciół. W tym serialu jest tak świetna, ta scena jest jednocześnie przerażająca i dziwnie fascynująca, ponieważ wszyscy (w tym Courtney) poczekaj, aż Cindy zaatakuje lub ujawni to, co wie.

Aktorka Meg DeLacy naprawdę najlepiej radzi sobie z tą rolą, pochylając się nad dziwną podwójną przestrzenią, którą zajmuje Cindy, jako nastolatka, która wie za dużo, aby cieszyć się światem, w którym żyje, ale która jest wciąż zbyt młoda, aby jej ojciec mógł wziąć poważnie jako właściwy czarny charakter. Krótki widok, jaki przywołujemy jej do głowy dzięki rozkwitającej mocy Henry’ego, ponownie pokazuje nam dziewczynę, która jest jednocześnie okrutna i brutalna, i która desperacko chce, aby ktoś walczył obok niej. Nawet jeśli to Henry, o którym wiemy, że tak naprawdę nie bardzo lubi.

Stargirl nadal sugeruje, że Cindy ma jeszcze coś, czego jeszcze nie wiemy, ponownie pokazując nam jej pozornie nieskończone zdolności lecznicze i nawiązując do tragicznej śmierci jej matki. (Za którą Cindy wydaje się być co najmniej w pewnym stopniu odpowiedzialna.),

Odkrycie Henry’ego, że tak naprawdę oboje rodzice mieli obowiązek pilnowania go przez oboje rodziców, prawdopodobnie pomoże nam zagłębić się w jej historię i może w końcu sprawić, że młodsza Fala Mózgu stanie się interesującą postacią samą w sobie. Do tej pory nie miał wiele do roboty w tym serialu, poza tym, że jest ogólnie obrzydliwym człowiekiem, który dzieli się swoimi aktami z przyjaciółmi z przyjaciółmi, więc właściwie nie ma dokąd pójść.

Gdzie indziej Luke Wilson nadal udowadnia, że ​​jest niewidzialnym MVP tego serialu, kradnąc nasze serca z każdą sceną. Czy był to najlepszy moment w tym tygodniu, gdy nalegał, aby jego żona zasługiwała na poznanie prawdy o jego i tajnym stylu życia superbohatera Courtney? Trochę, gdzie rozbił swojego ukochanego Buicka, aby dać swojej pasierbicy alibi za jej obrażenia? Czy scena, w której musiał udawać tatę Beth i znosić molestowanie seksualne przez Bobbie Burman podczas misji JSA?

Chociaż te chwile były wspaniałe – proszę bogowie Stargirl dajcie nam razem więcej scen Wilsona i młodej aktorki Anjeliki Washington, są szczerze zabawni – prawdziwym zwycięzcą musi być solo Pata z serca do serca z Kosmicznym Kosturem. Bonus wskazuje Wilsonowi, że działa tak dobrze naprzeciwko nieożywionego obiektu, ale prośba Pata do świadomego kija, by od czasu do czasu odsunęła Courtney od niebezpieczeństwa, a nie ku niemu, była szczera i poruszająca. Ich związek jest naprawdę najlepszy, a ta godzina naprawdę wzmacnia ich status zarówno członków drużyny, jak i rodziny.

Na szczęście Pat wydaje się być w tym tygodniu akceptowany jako członek JSA, nawet gdy rozbija plan Beth infiltracji domu Burmana. Miło jest widzieć, jak reszta zespołu współpracuje bez obecności Courtney, aby zmusić ich do tego, i nawet jeśli bezsensowny gniew Ricka nadal odczuwa mnie trochę, ta godzina wciąż dawała Beth prawdziwą szansę, by zabłysnąć sama. (I zawsze będziemy stać relatywną królową, która się odwraca i wychodzi z minuty, gdy pojawia się niezidentyfikowany, warczący potwór, który, jak podejrzewam, to po prostu Solomon Grundy w klatce. Bądź bardziej podobny do niej, reszta JSA.),

Szczerze mówiąc, jedynym rozczarowaniem w „Shiv Part Two” jest to, że ani Courtney, ani Cindy nie wspominają o przybyciu Justina Janitora i jego wielkiego średniowiecznego miecza w dowolnym momencie. Czy oni nie pamiętają? Czy oboje byli w jakiś sposób nieprzytomni? Jeśli tak, to kto według Cindy ją znokautował?

Tytuł oryginalny: Stargirl Episode 8 Review: Shiv Part Two
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: