Wpis powstał dzięki współpracy z:

Tenet Box Office Was Not a ‚Home Run’ Admits AT&T Boss

Szef AT&T John Stankey zastanawia się nad Tenet i jego brakiem sukcesu kasowego w USA

Szef AT&T John Stankey zastanawia się nad Tenet i jego brakiem sukcesu kasowego w USA

Przez wiele miesięcy przed premierą thriller Christophera Nolana Tenet był reklamowany jako zbawca sal kinowych. Jedyny film, który byłby w stanie przyciągnąć widzów z powrotem do kin w rekordowych ilościach. Po ostatecznej premierze filmu w zeszłym miesiącu odbiór był co najmniej … mieszany. John Stankey, szef AT&T, spółki macierzystej Warner Bros. Pictures, która wyprodukowała Tenet, przyznał w rozmowie z inwestorami, że występ filmu pozostawia wiele do życzenia.

W czasach, gdy inne duże filmy były usiłując albo odłożyć ich premiery, albo zdecydować się na wydanie strumieniowe online, Tenet zdecydowanie obrał kurs na wydanie teatralne w 2020 roku. Mówi się, że jednym z głównych czynników stojących za tą decyzją był sam Nolan, zagorzały zwolennik doświadczenia teatralnego, który wyraził nadzieję, że uwolnienie Teneta przyniesie pewną pomoc kinom walczącym o utrzymanie otwartości.

Rezultatem tej strategii było to, że wiele sal kinowych pozostało otwartych wyłącznie w nadziei na przebój kasowy pokazany przez Tenet. Kiedy stało się jasne, że film nie będzie takim wielkim hitem, jakiego potrzeba, kina i studia musiały podjąć trudne decyzje dotyczące przyszłości sal kinowych.

Podczas rozmowy Stankey oznaczył okres świąteczny jako następny punkt kontrolny, jeśli chodzi o określenie, czy Warner wypuści nowe filmy w kinach. Podczas gdy premiera Woman Woman 1984 jest obecnie zaplanowana na 25 grudnia, Stankey przyznał, że Warner rozważa plan A, plan B i plan C dla kinowych premier i prawdopodobnie będzie musiał podjąć decyzję w sprawie niektórych z nich. Jeśli chodzi o stanowisko studia w zakresie kinowych wydań w dającej się przewidzieć przyszłości, Stankey miał to do powiedzenia.

W obliczu niepewności co do kin, Warner skupił się na usługach cyfrowych. Według Stankey, około 130 projektów filmowych i telewizyjnych jest obecnie w produkcji, a studio ma nadzieję, że wkrótce przyspieszy harmonogram, stosując odpowiednie środki ostrożności.

Pozostaje zobaczyć, jak studia i sale kinowe przetrwają skutki, jakie globalny kryzys wywarł na przemyśle rozrywkowym i jak dramatycznie zmieni się krajobraz, gdy ograniczenia medyczne zostaną w końcu zniesione. Krążą pogłoski, że w te Święta Bożego Narodzenia zostanie wydany domowy film wideo Tenet. Ta wiadomość została po raz pierwszy opublikowana w Variety.

Tytuł oryginalny: Tenet Box Office Was Not a ‚Home Run’ Admits AT&T Boss
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: