Wpis powstał dzięki współpracy z:

Marvel’s Blade Reboot poluje na pisarzy

Ponad rok po pierwszym ogłoszeniu, ponowne uruchomienie Blade'a szuka scenarzystów, którzy wprowadzą postać do MCU.

Ponowne uruchomienie Blade wreszcie robi ważny krok naprzód. Mówi się, że Marvel szuka pisarzy, gdy rozmawiamy, aby zająć się projektem, który został pierwotnie ogłoszony w zeszłym roku podczas San Diego Comic-Con. Podczas gdy początkowe ujawnienie było efektowne, a zdobywca Oscara Mahershala Ali miał zagrać postać w Marvel Cinematic Universe, od tego czasu było trochę cicho. Wygląda na to, że sprawy wreszcie zmierzają w dobrym kierunku.

Nowy raport szczegółowo opisuje złożoność poruszania się po obecnym krajobrazie Hollywood, próbując znaleźć równowagę między różnorodnością a swobodą twórczą. W raporcie ujawniono, że Disney i Marvel Studios poszukują obecnie scenarzystów do Blade. Obecnie nie ma żadnych informacji o tym, kto konkretnie może startować, by zająć się scenariuszem, ale mówi się, że szukają czarnych talentów za kamerą. W ostatnich latach Marvel Studios robił postępy w kierunku różnorodności przed i za kamerą, tworząc filmy takie jak Czarna Pantera. Cate Shortland jest również pierwszą kobietą, która poprowadziła solówkę w filmie MCU z Black Widow.

Blade to okazja do dalszej dywersyfikacji, a jednocześnie okazja do opowiadania historii dla MCU. Nie wspominając o potencjalnie masowej krowie dojnej. Blade był tematem trylogii filmów, która rozpoczęła się w 1998 roku z Wesleyem Snipesem w roli Daywalker. Pomogli ugruntować pozycję Marvela jako marki w Hollywood, której trylogia zarabia ponad 400 milionów dolarów na całym świecie. Poza komercyjnym potencjałem współczesności, stanowi to dla MCU szansę zanurzenia się w świecie horroru, który jest gatunkiem, którego ten wszechświat prawie nie dotykał w przeszłości. Nie wspominając już o tym, że Mahershala Ali zdobył w ostatnich latach dwa Oscary za swoje prace w Moonlight i Green Book. Obecnie nie ma wiadomości, kiedy ma przybyć Blade. Faza 4 MCU jest całkowicie odwzorowana po stronie filmu, składająca się z Black Widow, Eternals, Shang-Chi i Legend of the Ten Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness i Thor: Love and Thunder. Najwcześniej może zadebiutować pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Inne projekty już zapowiedziane w Fazie 5 to Captain Marvel 2, Black Panther 2 i ponowne uruchomienie X-Men i Fantastyczna Czwórka. Dodatkowo, w pracach dla Disney + są pokazy na żywo, takie jak The Falcon and the Winter Soldier, Loki, Hawkeye i WandaVision.

Disney został zmuszony do opóźnienia wielu dat premiery w tym roku w wyniku ciągła niepewność w kasie, która odepchnęła cały plan MCU. Ale to daje im więcej czasu na znalezienie twórców filmów do tego projektu. Obecnie nie ma żadnego dyrektora. Chad Stahelski z John Wick wyraził zainteresowanie, ale nie oficjalnie. Z pewnością będziemy Cię informować o dalszych szczegółach ponownego uruchomienia Blade’a. Ta wiadomość dociera do nas przez The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Marvel’s Blade Reboot Goes Hunting for Writers
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: