Wpis powstał dzięki współpracy z:

Jack Nicholson’s Joker Had Michael Keaton ‚Nervous’ & ‚Self-Conscious’ on Batman Set

Michael Keaton odkrył, że Jack Nicholson może być dość onieśmielający na planie Batmana.

Michael Keaton odkrył, że Jack Nicholson może być dość onieśmielający na planie Batmana.

Jack Nicholson zagrał Jokera w filmie Tima Burtona o Batmanie z 1989 roku u boku Michaela Keatona jako Batman / Bruce Wayne . W tym czasie Nicholson był już uznaną gwiazdą, podczas gdy Keaton wciąż próbował znaleźć swoją drogę. W rezultacie praca z Nicholsonem spowodowała, że ​​Keaton cierpiał na atak nerwów, co aktor ujawnił podczas wywiadu z Sethem Meyersem.

Zanim Burton wcielił się w postać, postać Batmana, która gra na żywo był najbardziej znany z kampowego programu telewizyjnego Batman, w którym wystąpili Adam West i Burt Ward. Ogłoszenie Jacka Nicholsona w roli Jokera w filmie przeszło długą drogę w kierunku ustalenia, że ​​Batman Burtona będzie poważnym podejściem do tej postaci. Kiedy Meyers zapytał Keatona, czy Nicholson był świadomy swojej mocy na planie, aktor odpowiedział twierdząco.

Joker jest jedyną postacią we wszystkich komiksach, która jest postrzegana jako prestiżowa rola, nawet najpoważniejsza aktorzy, którzy normalnie nigdy nie pojawiliby się w filmie o superbohaterach, są chętni, aby dostać w swoje ręce. Ze swojej strony Nicholson, Clown Prince, żyje obok Heatha Ledgera i Joaquina Phoenixa jako najlepsze portrety tej postaci w historii.

Pomimo nerwów Michael Keaton był w stanie zdobyć zaufanie i stworzyć przestrzeń dla swojego Batmana w kinie, która nie ma sobie równych do dziś. Batman Keatona jest tak kultowy, że obecnie prowadzi rozmowy, aby powtórzyć swoją rolę jako starszego Bruce’a Wayne’a w nadchodzącym solowym filmie Flash. Podczas gdy aktor grał nieśmiało podczas omawiania nadchodzącego projektu, potwierdził, że trwają obecnie negocjacje z Warner Bros. dotyczące jego wejścia do DCEU.

W międzyczasie Joker powraca do DCEU w inna pojemność. Jared Leto jest obecnie zaangażowany w powtórki zdjęć do Zack Snyder’s Justice League, gdzie aktor powróci do roli głównego wroga Batmana z Suicide Squad z 2016 roku.

Ponadto od dawna krążą plotki, że film Jokera Todda Phillipsa dostanie sequel, jeśli studio może przekonać Joaquina Phoenixa do powrotu w roli głównej, a nadchodząca trylogia Batmana Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem również ma w pewnym momencie przedstawić Jokera. Wystarczyłoby występować w roli Jacka Nicholsona jako Jokera u boku Batmana Keatona we Flashu, a DCEU Batfamily byłby kompletny.

Tytuł oryginalny: Jack Nicholson’s Joker Had Michael Keaton ‚Nervous’ & ‚Self-Conscious’ on Batman Set
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: