Wpis powstał dzięki współpracy z:

Liczba mnoga Cyklopów potwierdzona w przypadku, gdy utkniesz w multiwersie X-Men

Słownik Merriam-Webster wreszcie ujawnia, jak przeliterować liczbę mnogą od Cyclops.

Słownik Merriam-Webster wreszcie ujawnia, jak przeliterować liczbę mnogą od Cyclops.

Największym pytaniem dotyczącym Scotta Summersa znanego jako Cyclops z Marvel Comics nie jest to, czy może pokonać Kapitana Ameryka w walce lub dlaczego Jean Gray nigdy nie rzucił go na korzyść Wolverine’a. Chodzi o „jak wymawia się liczbę mnogą od Cyklopa?” Okej, może to nie jest największe pytanie, ale jakiś przypadkowy fan mógł się nad tym zastanowić. Dla tych fanów konto Merriam-Webster Dictionary na Twitterze wysłało pomocną wiadomość, wraz z linkiem do strony w ich witrynie wyjaśniającej zasadę liczby mnogiej przywódcy X-Men.

Więc co byś powiedział powiedz, czy chciałbyś nawiązać do grupy mutantów strzelających laserami z wizjerów? Według słownika, nazywasz ich cyklopami. Nie Cyclopses ani Cyclopsii, a na pewno nie Byclops, jak zasugerował jeden z fanów. Strona słownika Merriam-Webster zawiera głębsze wyjaśnienie.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego kiedykolwiek byłoby potrzebne odwoływanie się do wielu cyklopów, pamiętaj, że mówimy o królestwie komiksów tutaj. Jako superbohater byłoby bardzo nietypowe, gdybyś w którymś momencie tygodnia nie walczył ze swoim złym klonem, sobą z przyszłości lub alternatywną wersją ciebie z innego wymiaru. W takich scenariuszach nauka odwoływania się do wielu wersji tej samej osoby może być bardzo pomocna.

Niestety, wzmianka na stronie ze słownikiem jest najbardziej zbliżona do włamania się Cyklopa w ostatnim czasie do pop- świadomość kulturowa. Pomimo tego, że został uznany za przywódcę X-Men i spotykał się z jednymi z najgorętszych mutantów we wszystkich komiksach, Scott Summers nigdy nie zdołał osiągnąć takiej popularności, która przychodzi tak łatwo jego niższemu, bardziej owłosionemu koledze Loganowi aka Wolverine. < / p>

Nie chodzi o to, że Marvel nie próbował wzmocnić profilu Scotta w swoich animacjach i filmach, z których wszystkie od dziesięcioleci prezentują tę postać w widocznym miejscu. Wraz z przygotowaniem X-Menów do debiutu MCU, fani Cyclopsa mają nadzieję, że postać zyska większe znaczenie, teraz, gdy Hugh Jackman w końcu odszedł od swojej kradnącej scenę roli Wolverine’a.

teraz Merriam-Webster może chcieć stworzyć podobną stronę dla liczby mnogiej Batman i Spider-Man, ponieważ podobno obie postacie mają nadchodzące filmy z wieloma aktorami odgrywającymi role Mrocznego Rycerza i płetwiastego robota ściennego w solowy film Flash i Spider-Man 3. Pochodzą bezpośrednio z merriam-webster.com.

Tytuł oryginalny: Plural of Cyclops Confirmed in Case You Get Stuck in an X-Men Multiverse
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: