Wpis powstał dzięki współpracy z:

31 najlepszych programów telewizyjnych z horrorem w usługach strumieniowych

Horror i telewizja zawsze były trochę niezręczne. Co jest przerażające, a co napadowe, czasami wydaje się wzajemnie wykluczające. Horror wymaga zawieszenia niewiary, a im dłużej będzie ona wymagała twojej uwagi, tym większe jest ryzyko, że napięcie opadnie. Mimo to we współczesnej erze przesyłania strumieniowego jest ich wiele

Horror i telewizja zawsze były trochę niezręczne. To, co jest przerażające, a co napadowe, czasami wydaje się wzajemnie wykluczające. Horror wymaga zawieszenia niewiary, a im dłużej będzie ona wymagała Twojej uwagi, tym większe jest ryzyko, że napięcie opadnie.

Mimo to, we współczesnej erze transmisji strumieniowej istnieje wiele horrorów, które wykonują tę straszną robotę. Zebrane na Netflix, Amazon Prime, Hulu i HBO Max to naprawdę świetne opcje objadania się, aby podnieść tętno. Tutaj zebraliśmy najlepsze z najlepszych. Poniżej znajduje się 31 najlepszych strumieniowych horrorów telewizyjnych.

Dostępne na: Netflix, Hulu,

American Horror Story Ryana Murphy’ego jest pod wieloma względami rewolucyjny. Nie tylko pomogło to zapoczątkować odnowioną erę antologii opowiadania w telewizji, ale był to również prawdopodobnie pierwszy sieciowy horror od czasów The X-Files.

Podobnie jak wszystkie antologie, American Horror Story ma swoje lepsze sezony (sezon 1, a.k.a. Murder House, sezon 2, a.k.a. Asylum, sezon 6, a.k.a. Roanoke) i gorsze (sezon 3, a.k.a. Coven i sezon 8, a.k.a. Apocalypse). Mimo to od dziewięciu lat American Horror Story jest jedną z ulubionych opcji dla fanów telewizyjnego horroru.

Dostępne na: Amazon Prime,

Kiedy Egzorcysta miał swoją premierę w 1973 roku, zmienił wszystko na horror. Cały świat demonologii i egzorcyzmów wkroczył do naszej zbiorowej nieświadomości, aby dręczyć masy. Jednak od tamtego czasu świat telewizji niewiele zrobił z horrorem opartym na egzorcyzmach. Jednak wystąpienia BBC z 2008 roku mogą być wyjątkiem. To fajny mały dramat grozy, który opowiada o demonach we właściwy sposób.

W Apparitions występuje Martin Shaw jako ojciec Jacob Mays. Mays ma za zadanie zbadanie potencjalnych cudów do kanonizacji. Ale kiedy Mays wyrusza, zaczyna wchodzić w kontakt z ciemnymi siłami potrzebującymi egzorcyzmów. Objawienia to doskonały miniserial, który ma szokująco kompletny pogląd na to, jak działa Kościół katolicki.

Dostępne na: Netflix,

Seria Evil Dead Sama Raimiego (na którą składają się Evil Dead, Evil Dead II i Army of Darkness) to jedne z najbardziej szalonych krwawych i zabawnych slasherów, jakie kiedykolwiek nakręcono na celuloidzie. Z pewnością jednak serial telewizyjny nakręcony kilkadziesiąt lat później nie mógłby przynieść takiego samego poziomu emocji, prawda?

Źle! Starz’s Ash vs Evil Dead to kolejna odsłona fantastycznego komediowego horroru. Bruce Campbell powraca jako bohater Martwego Zła, Ash Williams, który pozornie niewiele zrobił ze swoim życiem od czasu walki z siłami zła (i martwych) 30 lat temu. To wszystko się zmienia, gdy martwy znowu chodzą, a Ash i kilku nowych przyjaciół musi ponownie chwycić piłę łańcuchową.

Dostępne na: Netflix,

W telewizyjnym krajobrazie zombie, w dużej mierze zdominowanym przez The Walking Dead z AMC, Syfy Z Nation znalazł fajny z bardziej zabawną, żartobliwą prezentacją apokalipsy zombie. W tym spinoffie, Black Summer, sprawy stają się odrobinę ciemniejsze.

Jamie King wciela się w Rose, matkę oddzieloną od córki podczas apokalipsy zombie. Rose wyrusza na misję, aby ją odzyskać, a tym samym tworzy grupę podobnie myślących osób, które szukają czegoś, co utracili.

Dostępne na: Hulu,

Nieruchomości Stephena Kinga trafiały już wcześniej do telewizji. Były miniserie klasycznych tekstów Kinga, takich jak The Stand i „Salem’s Lot”, a nawet pełne serie takich dzieł jak Rose Red i Under the Dome. Jednak żadna z tych serii nie miała śmiałości zaadaptować wielu aspektów samego uniwersum Stephena Kinga… aż do Castle Rock.

Castle Rock ma wiele postaci, historii i koncepcji z ogromnych dzieł Stephena Kinga i umieszcza je wszystkie w Castle Rock w stanie Maine. W pierwszym sezonie pojawili się więźniowie z więzienia Shawshank, dalsza rodzina Jacka Torrance’a, a może nawet odrobina blasku. Serial otworzył się na więcej możliwości opowiadania historii w sezonie 2, przyjmując format antologii i wprowadzając Annie Wilkes do życia.

Dostępne na: Netflix,

Netflix wzmocnił swoją ofertę anime w ostatnich latach, a jednym z pierwszych adresów IP, które udało im się wydobyć, była klimatyczna seria gier wideo Konami Castlevania. Pierwotnie planowany jako film, Castlevania dobrze wykorzystuje swój serializowany format, aby przejąć horror, z którego zaczęła się gra Castlevania III: Dracula’s Curse z 1989 roku.

A co to za historia. Władca wołoski (i wampir, aws.) Vlad Dracula Tepes (Graham McTavish) wpada w potężną wściekłość po tym, jak jego żona zostaje niesłusznie oskarżona o czary i spalona na stosie. Vlad przywołuje armię poległych, by wypowiedziała wojnę mieszkańcom Wołoszczyzny. Jedynymi ludźmi, którzy stoją na jego drodze, jest obdarta banda bohaterów pod wodzą Trevora Belmonta (Richard Armitage).

Dostępne na: Netflix,

Chambers przeżył tylko jeden sezon w serwisie Netflix, po raz kolejny udowadniając, że horrory nie są dostępne. Ale dziedzictwo jednego sezonu, które pozostawia po sobie, jest przyzwoicie upiorne.

Chambers opowiada historię zawierającą dość znajomy, ale skuteczny trop horroru. Sasha Yazzie (Sivan Alyra Rose) otrzymuje bardzo potrzebny przeszczep serca od dziewczyny o imieniu Becky Lafevre. Wkrótce Sasha zaczyna doświadczać niepokojących wizji i zaczyna rozwiązywać spisek, który doprowadza ją do kontaktu z rodzicami Becky (Umą Thurman i Tony Goldwyn).

Dostępne na: Netflix,

Po tym, jak wszechświat komiksowy Archiego został ponownie uruchomiony w The CW’s Riverdale, było tylko kwestią czasu, zanim kuzynka Archiego, Sabrina the Teenage Witch, miała swoją kolej. Na szczęście Netflix stanął na wysokości zadania dzięki Kiernanowi Shipce z Chilling Adventures of Sabrina w roli głównej, a jeszcze bardziej na szczęście… jest szorstki jak diabli.

The Chilling Adventures of Sabrina przywraca czary z powrotem do ich absolutnie metalowych, satanistycznych korzeni. Sabrina Spellman (Shipka) jest jak każda nastolatka w Baxter High. Martwi się swoimi ocenami, statusem społecznym i zbliżającymi się 16. urodzinami, podczas których musi przejść mroczny rytuał, w którym będzie musiała okazać swoją lojalność Czarnemu Panu Szatanowi. Takie jest życie pół-śmiertelnika / pół-czarownicy.

Dostępne na: Amazon Prime,

Dla zainteresowanych antologią i serializowaną opowieścią o horrorach, Dark / Web oferuje to, co najlepsze z obu światów. Ten oryginał Amazon Prime opowiada jedną straszną historię, podzieloną na osiem, w dużej mierze samodzielnych „rozdziałów”.

Dark / Web podnosi się wraz ze zniknięciem analityka cybernetycznego Molly Solis (Noemi Gonzalez). Gdy jej przyjaciele badają, co się stało z Molly, zaczynają odkrywać naprawdę mroczne sekrety ukryte w tkance Internetu. Dark / Web fachowo wykorzystuje rzeczywiste obawy dotyczące rozprzestrzeniania się wpływu tej wszechwiedzącej technologii komunikacyjnej.

Dostępne na: Hulu,

Egzorcysta to jeden z najwspanialszych horrorów, jakie kiedykolwiek powstały. Seria Fox, która nosi swoją nazwę i założenia, nie jest tak dobra (niewiele rzeczy może być), ale sama w sobie jest świetnym horrorem.

Egzorcysta to trwająca dwa sezony seria antologii, która opowiada o dwóch różnych przypadkach opętania przez demony. W pierwszej części dwóch księży katolickich pomaga kobiecie w posiadaniu rzeczy w jej domu. W drugiej dwóch nowych księży pomaga młodej dziewczynie w walce ze złem.

Dostępne na: HBO Max,

Serial Folklor w HBO z 2019 roku jest oparty na nowatorskiej koncepcji. HBO Asia ma dostęp do najlepszych twórców horrorów na Wschodzie. Dlaczego nie dać im wolnej ręki, aby opowiedzieli przerażające historie, które chcą opowiedzieć w formie antologii?

Folklor zawiera odcinki autorstwa filmowców z Indonezji, Japonii, Singapuru, Tajlandii, Malezji i Korei Południowej. Każda rata jest wyjątkowa dla wrażliwości tego kraju i całkowicie przerażająca.

Dostępne na: Hulu,

Od przełomu tysiącleci w telewizji nie brakowało programów poświęconych badaniom paranormalnym. Ale nawet na zatłoczonym, upiornym rynku kanał Travel Channel Ghost Adventures wyróżnia się.

Ghost Adventures, którego premiera odbyła się po raz pierwszy w 2008 roku, śledzi zjawiska paranormalne Zaka Bagansa, Nicka Groffa, Aarona Goodwina, Billy’ego Tolleya i Jaya Wasleya, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu upiornych zjawisk do zbadania. W ciągu ponad 200 odcinków (nie licząc odcinków specjalnych), Ghost Adventures dowiodło, że jest złotym standardem dla ludzi, którzy chcą tylko zobaczyć, jak niektórzy kolesie potykają się o stare nieruchomości w noktowizorze.

Dostępne na: Netflix,

Haunted to trochę dziwna kaczka wśród horrorów oferowanych przez Netflix. Został wprowadzony na sezon Halloween 2018, zaledwie tydzień przed straszliwym Haunting of Hill House. W związku z tym zgubił się w strasznym tasowaniu. Mimo to jest to zaskakująco skuteczne podejście do klasycznego serialu telewizyjnego w stylu „opowiedz straszną historię”.

W Haunted ludzie opowiadają przerażające historie z prawdziwego życia. Otóż ​​to. To dobrze wydeptany grunt w przypadku długich serii kabli, takich jak Ghost Stories i Scary Stories to Tell in the Dark. To, co wyróżnia Haunted, to szokująco wysokie wartości produkcyjne, czego dowodem jest eteryczny zrzut ekranu powyżej. Poza tym te historie są… naprawdę przerażające.

Dostępne na: Netflix,

Powieść Shirley Jackson The Haunting of Hill House jest uważana za jeden z najważniejszych tekstów w kanonie literatury grozy. W takim razie dobrze jest, że to Hill House zwrócił się do Netflix, gdy nadszedł czas, aby nakręcić swój pierwszy duży, oryginalny horror. Dobrze też, że zwrócili się do reżysera Hush, Mike’a Flanagana, aby to się stało.

Wersja The Haunting of Hill House autorstwa Flanagana różni się znacznie od powieści, z której pochodzi jej nazwa. This Haunting to nowoczesna historia, która opowiada historię rodziny Crain, która próbuje dojść do siebie po traumie, której doświadczyli jako dzieci mieszkające w przerażającym Hill House. Oczywiście Hill House wciąż nie może się doczekać, żeby zadzwonić do nich wszystkich z powrotem do domu. Netflix będzie kontynuował „The Haunting” wraz z The Haunting of Bly Manor i prawdopodobnie jeszcze więcej.

Dostępne na: Netflix,

Konsensus jest taki, że The Haunting of Bly Manor jest znacznie mniej przerażające niż oryginalny serial Mike’a Flanagana The Haunting of Hill House z Netfliksa… i że konsensus jest słuszny. Ale w tej godnej kontynuacji wciąż jest wiele strachu.

Bly Manor pożycza elementy z prac Henry’ego Jamesa, w tym The Turn of the Screw, aby stworzyć kolejną, wpływającą historię o duchach. Victoria Pedretti z Hill House powraca jako Dani, młoda Amerykanka, która przyjmuje pracę jako guwernantka dwójki małych dzieci w tytułowym Bly Manor. Wkrótce Dani i wszyscy zaangażowani przekonają się, że Bly Manor skrywa poważne (dziwnie romantyczne) sekrety.

Dostępne na: Amazon Prime,

The Living and the Dead BBC to estetycznie piękny program. Nie różni się całkowicie od brytyjskiego The Returned. W roli Colina Morana jako Nathana Appleby’ego, psychologa, który dziedziczy piękny, choć przerażający dwór.

Jasne, nieruchomość jest nieco odizolowana, ale to nie dotyczy Nathana i jego żony. Powinno, ponieważ to, co jest następne, jest nieco bardziej Amityville Horror niż The Returned.

Dostępne na: Amazon Prime,

Podcast z horrorem historycznym Aarona Mahnke’a Lore zawsze opierał się na teorii, że prawda jest dziwniejsza (i bardziej przerażająca) niż fikcja. To ta sama filozofia, którą przyjmuje oryginalna adaptacja Amazon Prime.

Oba sezony Lore przedstawiają garść prawdziwych historii, które ilustrują pochodzenie niektórych z najbardziej przerażających legend i wydarzeń w naszym świecie. Narracja połączona z odtworzeniami na żywo przedstawia opowieści o wampiryzmie, rabunku grobów, wilkołakach i nie tylko.

Dostępne na: HBO Max,

Klasyczna literatura horroru jest w dużej mierze zdominowana przez białe głosy i białe postacie. Odważna adaptacja HBO książki Lovecraft Country autorstwa Matta Ruffa ma na celu płynne wprowadzenie niektórych czarnych głosów i postaci do historycznego kanonu horroru.

W tym celu Jonathan Majors i Jurnee Smollett wcielają się w Atticusa „Tic” Freemana i Letitię „Leti” Lewis – dwóch Czarnych mieszkańców Chicago, którzy odkryli magię w Ameryce w latach 50. Fabuła jest zorganizowana jako rodzaj antologii, w której Tic, Leti oraz ich przyjaciele i rodzina zajmują się nadprzyrodzonym tygodnikiem, jednocześnie angażując się w machinacje starożytnej rodziny Braithwhite. Dzięki głębokiemu uznaniu potworów, zarówno prawdziwych, jak i wyimaginowanych, Lovecraft Country jest wartym zachodu programem horroru.

Dostępne na: Hulu,

Odkąd Netflix nabył prawa do Black Mirror w 2015 roku, świat transmisji strumieniowej był prawdziwym wyścigiem zbrojeń w serialach science-fiction i horrorów. Hulu już próbował swoich sił w antologii horroru z wyprodukowanym przez Blumhouse Into the Dark, a Monsterland reprezentuje najnowsze dzieło.

Monsterland jest oparty na zbiorze opowiadań North American Lake Monsters: Stories autorstwa Nathana Ballingruda. Składa się z ośmiu upiornych, niepowiązanych ze sobą opowieści i zawiera talenty aktorskie Kaitlyn Dever, Billa Campa, Kelly Marie Tran i nie tylko. Skrętem jest to, że każdy odcinek koncentruje się na miejskiej legendzie z innego miasta w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę, jak dziwny jest ten kraj, w serialu nie zabraknie historii w najbliższym czasie.

Dostępne na: Amazon Prime,

Niesamowity dramat, który zaraz zobaczycie, jest kwestią ludzkiego dorobku ”, mówi wprowadzenie Johna Newlanda do tej serii poświęconej Strefie Zmierzchu. „Prawdziwi ludzie, którzy przeżyli tę historię, wierzą w to, wiedzą, zrobili krok dalej.

Słynie, Newland zrobił krok poza siebie, robiąc odcinek „The Sacred Mushroom”, w którym spożywał halucynogenne grzyby i filmował swoją reakcję. Nie jest tutaj dostępny, ale istnieje w obu znaczeniach tego wyrażenia.

Dostępne na: Hulu,

Premiera The Twilight Zone w 1959 roku zapoczątkowała krótki, mały renesans antologii horroru w telewizji. Najlepszym z tych pretendentów do tronu Strefy był prawdopodobnie science-fiction The Outer Limits.

Outer Limits na antenie od 1963 do 1965 roku na antenie ABC. W tym okresie wygenerował 49 strasznych epizodów, z których kilka wywarło wpływ na popkulturę. Alan Moore niesławnie pożyczył fabułę odcinka „The Architects of Fear” na zakończenie Watchmen. The Outer Limits odrodziło się w kanale Sci-Fi w latach 90. i obecnie czeka na kolejny kęs jabłka.

Dostępne na: HBO Max,

Stephen King jest jednym z najlepiej dostosowanych autorów wszechczasów. A jednak, nawet po tak długim czasie, King canon jest w stanie stworzyć kilka niespodzianek. Miniserial HBO (lub serial, tak naprawdę nie wyjaśnili tego jasno) The Outsider, oparty na powieści Kinga o tym samym tytule z 2018 roku i opracowany dla telewizji przez Richarda Price’a z The Night Of, jest jedną z takich miłych niespodzianek.

Geniuszem tej historii jest to, jak po raz pierwszy przedstawia się ona jako prawdziwa opowieść kryminalna, a mały trener ligi Terry Maitland (Jason Bateman) zostaje aresztowany za niewyobrażalnie brutalne zabójstwo miejscowego chłopca. Ale kiedy detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn) przygląda się sprawie dalej, odkrywa, że ​​w grę może wchodzić siła nadprzyrodzona. The Outsider zręcznie zagłębia się w tematykę wiary, sceptycyzmu i rodziny, cały czas pytając widzów „jak długo potrwa, zanim się poddasz i uwierzysz w niewiarygodne?”,

Dostępne na: Hulu,

Z Archiwum X to po prostu złoty standard horroru w telewizji. Nadprzyrodzone arcydzieło Chrisa Cartera o spiskowym zabarwieniu nie tylko zainspirowało każdy serial grozy, który pojawił się po nim, ale prawie każdy inny program telewizyjny w ogóle.

X-Files śledzi działania agentów specjalnych FBI, Foxa Muldera (David Duchovny) i Dany Scully (Gillian Anderson), którzy badają niezwykłe przypadki, których tradycyjne organy ścigania nie będą dotykać. Przez 11 sezonów (i kilka filmów) serial fachowo zbalansował ogromną serię opowieści z samowystarczalnymi opowieściami, które nazwano „potworem tygodnia”.

Dostępne na: Netflix,

Scare Tactics to coś, co się dzieje, gdy ktoś patrzy na format pokazu z żartobliwymi kamerami i myśli „A co jeśli to, ale także niebezpieczne i przerażające?” Koncepcja Scare Tactics jest prosta: weź normalnych ludzi, umieść ich w skomplikowanych sytuacjach z horroru i filmuj, co się dzieje. Straszny? Tak. Zabawny? Absolutley!

Shannen Doherty była gospodarzem pierwszego wcielenia serialu, którego premiera odbyła się na Syfy w 2003 roku. Stephen Baldwin zajął jej miejsce w środku drugiego sezonu serialu. Następnie, po trzyletniej przerwie, Scare Tactics powrócił z Tracy Morgan na czele i przetrwał trzy kolejne sezony przezabawnie okrutnych żartów.

Dostępne na: Hulu,

Aby parodiować horror, trzeba go kochać. Twórca Stan Against Evil, Dana Gould, naprawdę kocha horror. Wieloletni komik i pisarz komediowy wykorzystuje swoją wyjątkową wrażliwość na humor i trwające całe życie uznanie dla horroru, aby opowiedzieć historię uroczego miasteczka w New Hampshire, które akurat zostało zbudowane na przeklętym miejscu ogromnego spalenia czarownic.

John C. McGinley wciela się w tytułowego Stan, zhańbionego byłego szeryfa, który po bliskiej rozmowie decyduje się podjąć walkę ze złem. Współpracuje z nową szeryfem Evie Barret (Janet Varney), aby bronić miasta (a czasem świata) przed nadprzyrodzonymi zagrożeniami.

Dostępne na: Netflix,

Wydaje się to teraz takie oczywiste, ale z perspektywy czasu niewiele było szumu na temat tego nostalgicznego horroru z gatunku tweenage na Netflix ze strony stosunkowo nieznanych Duffer Brothers. Nie wiedzieliśmy, że Stev (ph) ens Spielberg i King zainspirowani Stranger Things będą jednym z największych hitów Netflix.

Stranger Things rozgrywa się w fikcyjnym Hawkins w stanie Indiana w połowie lat 80. Hawkins to typowe małe amerykańskie miasto. Dzieci lubią jeździć na rowerach, grać w Dungeons and Dragons i dokuczać sobie nawzajem. Mało kto wie, że tajemniczy budynek rządowy na obrzeżach miasta mógł otworzyć portal do innego świata – portal, który zapoczątkuje chaos walki z potworami przez wiele sezonów.

Dostępne na: Hulu,

Najbardziej nowatorską rzeczą w thrillerze FX o wampirze The Strain jest to, że utożsamia on starożytny strach przed wampiryzmem z bardziej nowoczesnym, globalnym strachem przed pandemią. The Strain, wyprodukowany przez Guillermo del Toro Chucka Hogana i oparty na ich powieściowej serii, rozpoczyna się od lądowania, w którym wszyscy pasażerowie są w tajemniczych okolicznościach martwi.

Gdy dyrektor CDC Ephraim Goodweather (Corey Stoll) wkracza, by to zbadać, odkrywa, że ​​może istnieć coś bardziej złowrogiego… i starożytnego niż zwykły wirus. Szczep trwał przez cztery w większości przyzwoite sezony na FX i nic innego nie pomógł ponownie przyjąć wampira jako potwora, a nie jakiegoś szlachetnego antybohatera.

Dostępne na: Hulu,

Na podstawie książki Dana Simmonsa pod tym samym tytułem z 2007 roku, pierwszy sezon Terroru opowiada fabularyzowaną relację z wyprawy kapitana Sir Johna Franklina na Arktykę w 1845 roku. W prawdziwym życiu skazani ludzie prawdopodobnie zgubili się i ulegli zimno, ale program pyta „co by było, gdyby było coś bardziej złowrogiego niż czające się niskie temperatury?”,

W Terro r obsada jest imponująco pełna facetów „hej, to ten facet”, takich jak Jared Harris, Ciarán Hindis i Tobias Menzes. Zręcznie zmienił się w antologię w drugim sezonie The Terror: Infamy, który opowiada historię o duchach w japońskim obozie pochówku podczas II wojny światowej.

Dostępne na: Hulu,

Nie bez powodu The Twilight Zone to telewizyjny klasyk wszechczasów. Dołącz do Roda Serlinga w każdym odcinku, aby poznać nową opowieść o tajemnicy, przerażeniu i nieszczęściu.

Jednak cokolwiek robisz, NIE upuszczaj okularów

Dostępne na: Netflix,

Każde ponowne uruchomienie kontynuacji klasycznego serialu kryminalnego Unsolved Mysteries z lat 80. i 90. wymaga tylko jednego elementu, aby zostać uznane za autentyczne: tej muzyki. Na szczęście ta nowoczesna iteracja w serwisie Netflix zachowuje wersję nawiedzonego motywu oryginału. Poza tym kluczowym aspektem, Unsolved Mysteries honoruje oryginał, kontynuując formułę wielkiego sukcesu.

Nierozwiązane tajemnice pozostają w dużej mierze prawdziwym przedsięwzięciem przestępczym. Przedstawienie obejmuje niewyjaśnione zniknięcia, morderstwa i zbrodnie. Ale spędza też mnóstwo czasu z tym, co naprawdę niewyjaśnione: zjawiskami paranormalnymi. Ten restart obejmuje UFO i niektóre duchy tsunami. To w połączeniu z nastrojową muzyką sprawia, że ​​jest to odpowiednio upiorny zegarek.

Dostępne na: Amazon Prime,

The Veil z 1958 roku składa się z dramaturgii dziwnych opowieści, z których większość zawiera także gospodarza Borisa Karloffa w obsadzie. Pod koniec opowieści nasz gospodarz wraca, aby przedstawić podsumowanie tej konkretnej historii „świata poza naszym zrozumieniem”.

Nie żeby widzowie z lat 50. o tym wiedzieli, ponieważ Zasłona nie była nadawana. Materiał filmowy z jego odcinków pojawił się w niektórych filmach telewizyjnych z późnych lat sześćdziesiątych, a wydanie na DVD pojawiło się w latach 90., ale jego anulowanie przed emisją uczyniło z niego kultowe odkrycie.

Tytuł oryginalny: 31 Best Horror TV Shows on Streaming Services
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: