Wpis powstał dzięki współpracy z:

The Walking Dead: World Beyond Episode 4 Wyjaśnienie sceny po napisach

Ta funkcja The Walking Dead: World Beyond zawiera spoilery. Aby zrozumieć, co dzieje się po napisaniu napisów końcowych do czwartego odcinka The Walking Dead: World Beyond, trzeba spojrzeć trochę dalej w historię The Walking Dead. Ostatnia sekwencja ostatniego odcinka Walking Dead Ricka Grimesa „What Comes After” przedstawia udręczoną Jadis

The Walking Dead: World Beyond’s Civic Republic najwyraźniej zmierza do czegoś nikczemnego, ale co dokładnie oznacza ta sekwencja po napisach w odcinku 4 i jak wiąże się z przyszłością The Walking Dead ?, This The Walking Dead : Funkcja World Beyond zawiera spoilery.

Aby zrozumieć, co się dzieje po napisach końcowych czwartego odcinka The Walking Dead: World Beyond, trzeba spojrzeć trochę dalej w historię The Walking Dead.

Ostateczna sekwencja ostatniego odcinka Walking Dead Ricka Grimesa „What Comes After” przedstawia udręczoną Jadis (Pollyanna McIntosh) na krótkofalówce, komunikującą się z tajemniczym helikopterem. „Mam B” – oznajmia. „Nie A, nigdy nie miałem A.” Jej „B” to majaczący Rick Grimes, który po raz ostatni pojawia się w The Walking Dead jako główna postać. A w tamtym czasie było tajemniczym odniesieniem, którego nie wyjaśniono, ale nie wydawało się dobrze wróżyć każdemu, kto został oznaczony tym listem. Po napisach końcowych czwartego odcinka The Walking Dead: World Beyond, „The Wrong End of a Telescope”, równie tajemnicza sekwencja po napisach zdaje się rzucać nieco więcej światła na to, co może oznaczać oznaczenie A lub B miał na myśli o ile dotyczy ewakuacji helikoptera Jadis i Ricka.

Jadis, mając połączenie z ludźmi z helikopterów, spędziła większość sezonu dziewiątego na rozmowach przez radio dalekiego zasięgu. Gabriel przechodzi z punktu B do A w trakcie „The Obliged” po podsłuchaniu spisku Jadisa. Gabriel otrzymuje życie wykraczające poza to, co zna, słodki układ jako część tego, co możemy teraz założyć, że jest Republiką Obywatelską, ale Gabriel odmawia, decydując się zamiast tego powiedzieć Rickowi. To niedopuszczalne i ze smutkiem: „Przez cały ten czas myślałem, że jesteś B”, Jadis przewraca Gabriela w głowę i przywiązuje go do tej samej deski do krępowania, którą użyła na Neganie w „Still Gotta Mean Something” po został uznany za A. Jadis mówi Gabrielowi: „Zostało mi tylko jedno miejsce, do którego mogę się udać, a ty jesteś ceną wstępu”.

Dopóki nie uda jej się przekonać pilota helikoptera, cena wstępu wynosiła A.

Obiekt testu Cue A402, klucz alfanumeryczny to „A”. A402 to brodaty rudy chodzik w białej naukowej przepasce na biodra. Walczy ze swoimi ograniczeniami, gdy jest przywiązany do znajomo wyglądającej deski z osłoną Hannibala Lectera na ustach. Kiedy kobieta-naukowiec mówi o swoim braku reakcji na bodźce psychologiczne oraz martwiczej plazmie i płynie mózgowym, które pobierają od niego do dalszych testów, kamera przesuwa się w górę, aby ujawnić duży ślad po ugryzieniu na środku jego klatki piersiowej, w tym samym miejscu Jadis zamierzała kazać swojemu chodzikowi bez kończyn ugryźć Negana i Gabriela podczas ich pobytu na tablicy.

To oczywiście nie przypadek. Naukowiec przeprowadzający test, brunetka z tatuażem Civic Republic Three Rings na dłoni, beznamiętnie opisuje eksperymenty zaplanowane dla A402, znanego w życiu jako dr Samuel Abbott z Portland w stanie Oregon. Portland, podobnie jak Campus Colony, jest częścią sojuszu Three Rings. Dr Abbott prawdopodobnie był częścią tego samego programu wymiany naukowej, który wyciągnął Leopolda Bennetta z Campus Colony i jego córek Hope and Iris do tajemniczego ośrodka badawczego na północy stanu Nowy Jork, do którego dziewczyny obecnie próbują dotrzeć w World Beyond .

Ten związek został potwierdzony. Ponieważ naukowiec bierze duży kęs z pysznie wyglądającej kanapki i przesuwa następny obiekt testowy na miejsce, A403 nie jest pokazywany. Pokazane jest zdjęcie czterech osób stojących razem: nieznanego naukowca, poważnie wyglądającego doktora Bennetta, nieznanej obecnie kobiety naukowca prowadzącej eksperymenty oraz charakterystycznej twarzy dr Samuela Abbotta, znanego po śmierci jako obiekt testowy A402 .

Jeśli sam ten obraz nie wystarczył, by zdenerwować widza, złowieszczy żądło ładnie podkreśla zagrożenie. Jeśli dr Bennett nie jest jeszcze obiektem badań, mógłby być następny na liście eksperymentów z zombie w linii A4. Wydaje się, że próba ucieczki z CRM dość szybko zmieniłaby obywatela klasy B w przedmiot egzaminacyjny klasy A. Hope i Iris wiedzą, że rzeczy nie są bezpieczne i że musiał uciekać, by ratować życie, ale unikanie piechurów to jedno, a unikanie uzbrojonej milicji to zupełnie co innego. Jeśli Rick Grimes jest B, to klasa ludzi oznaczonych jako B musi być dość groźna. Nie chodzi o to, czy, ale kiedy. Nie jest pokazany, ale zdecydowanie czeka na niego tablica z imieniem Leo.

Tytuł oryginalny: The Walking Dead: World Beyond Episode 4 Post-Credits Scene Explained
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: