Wpis powstał dzięki współpracy z:

Aktor Dudley Dursley czuje się błogosławiony, aby fani Harry’ego Pottera nie byli już dłużej rozpoznawani

Harry Melling, który grał Dudleya Dursleya, schudł na tyle po serii o Harrym Potterze, że niewielu fanów go kiedykolwiek rozpoznało.

Harry Melling, który grał Dudleya Dursleya, schudł na tyle po serii o Harrym Potterze, że niewielu fanów go kiedykolwiek rozpoznało.

Rok 2020 był wielkim rokiem dla brytyjskiego aktora Harry’ego Melling, który wystąpił w trzech głównych filmach Netflix, The Old Guard, The Devil All the Time i nadchodzącym dramacie szachowym The Queen’s Gambit. Ale przed wszystkimi tymi rolami Melling był najlepiej znany publiczności jako wielki, bandyta kuzyn Harry’ego Pottera, Dudleya Dursleya. W wywiadzie dla People Melling wyjaśnił, jak dramatyczna utrata wagi pomogła zrzucić jego wizerunek jako Dudleya w umysłach widzów, co okazało się dobrodziejstwem dla jego kariery.

Harry Melling występował jako Dudley w każdym Harrym Potterze film z wyjątkiem The Goblet of Fire i The Half-Blood Prince. Przedstawiany jako wyjątkowo otyły, z zamiłowaniem do bogatych potraw, aktor w pewnym momencie prawie został zastąpiony w roli Dudleya z powodu jego dramatycznej utraty wagi. W wywiadzie z 2017 roku Melling ujawnił, że pozwolono mu pozostać Dudleyem, ale ubrany był w gruby garnitur, aby kontynuować iluzję ogromnego rozmiaru postaci.

W całej serii widzowie widział Dudleya Mellinga, który z okrutnego i znęcającego się nastolatka stał się okrutnym i znęcającym się nad nastolatkiem. Następnie w Zakonie Feniksa Dudley został zaatakowany przez dementorów, którzy według autora J.K. Rowling, zmusiła go w końcu do zmierzenia się z faktem, że był wyjątkowo zepsutym i strasznym człowiekiem. Ten incydent oznaczał zmianę w zachowaniu Dudleya i on i Harry zakończyli serię w dość serdecznych warunkach. Dla Mellinga granie złoczyńców takich jak Dudley i jego postaci w The Old Guard i The Devil All the Time może być zabawne, nawet jeśli w prawdziwym życiu nie są do niego podobne.

Ta wiadomość pochodzi od People.

Tytuł oryginalny: Dudley Dursley Actor Feels Blessed to No Longer Be Recognized by Harry Potter Fans
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: