Wpis powstał dzięki współpracy z:

Nicole Kidman wyjaśnia, dlaczego zostać producentem odwołuje się do jej instynktów jako artystki

Nicole Kidman opowiada o swojej pracy jako producentka za kamerą.

Nicole Kidman opowiada o swojej pracy za kamerą jako producentki.

Dla niektórych Nicole Kidman reprezentuje wymierającą rasę hollywoodzkich gwiazd, których imię było kiedyś wystarczy, by zagwarantować duże otwarcie filmu. W dzisiejszych czasach uznanie franczyzy zajęło miejsce staromodnej sławy w Hollywood. Kidman dostosowała się również do zmieniających się czasów, wykorzystując swoje bogactwo i wpływy, aby przejąć kontrolę nad trajektorią swojej kariery, zwracając się do producenta przy nadchodzących projektach. W wywiadzie dla Collidera aktorka ujawniła, która część zostania producentem najbardziej jej się podoba.

W przeszłości aktorki w Hollywood musiały zadowolić się znacznie krótszymi karierami zawodowymi niż ich męscy odpowiednicy. brakuje kobiet w wieku powyżej czterdziestu lat. Ostatnio jednak coraz więcej czołowych pań zaczęło pełnić rolę producentów swoich filmów, co pozwoliło im stworzyć historie, w których starsze kobiety zajmują centralne miejsce. Dla Kidmana kolejną zaletą bycia producentem jest poczucie triumfu, gdy widzi, jak ryzykowny projekt łączy się pomimo przeciwności.

Chociaż Kidman nie cieszy się już mocą gwiazd w swojej karierze z lat 90-tych i 2000, aktorka nadal uczestniczy w ciekawych projektach. Zagrała rolę królowej wojowników Jasona Momoa w Aquaman. Obecnie można ją zobaczyć u boku Hugh Granta w limitowanej serii HBO The Undoing.

Aktorka jest również związana z nadchodzącym filmem grozy Roberta Eggersa The Northman, w którym Kidman powraca do świata horror po jej uznanej głównej roli w filmie Inni. Miejmy nadzieję, że sukces Kidman w późniejszych latach jej kariery zainspiruje jej inne aktorki i resztę Hollywood do zapewnienia większej przestrzeni kobietom, które nie mają już dwudziestki, a trzydziestki. Collider był oryginalnym źródłem cytatów Nicole Kidman.

Tytuł oryginalny: Nicole Kidman Explains Why Becoming a Producer Appeals to Her Instincts as an Artist
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: