Wpis powstał dzięki współpracy z:

Recenzja The True Adventures of Wolfboy: Jaeden Martell lśni w wzruszającej historii akceptacji

Nastolatek cierpiący na nadmierne owłosienie, zespół wilkołaka, szuka matki, która go porzuciła w The True Adventures of Wolfboy.

Nastolatek cierpiący na hipertrychozę, zespół wilkołaka, szuka matki, która go porzuciła w The True Adventures of Wolfboy.

The True Adventures of Wolfboy to wzruszające nadchodzące- opowieść o akceptacji w okrutnym i wyzyskującym świecie. Jaeden Martell występuje jako nastolatek z hipertrychozą, chorobą powodującą nadmierny wzrost włosów na całym ciele. Jego psi wygląd jest przedmiotem ciągłych kpin, co pozostawiło go introwertycznego i pełnego nienawiści do samego siebie. Film zabiera go w podróż zrozumienia. Spotyka różne dziwne postacie. Pomagają mu pogodzić się z rzeczami, których nie może zmienić.

The True Adventures of Wolfboy otwiera się podczas uroczystego karnawału. Paul (Jaeden Martell) zostaje zmuszony przez swojego ojca, Denny’ego (Chris Messina), do wzięcia udziału w jego trzynastych urodzinach. Nosi maskę narciarską, aby ukryć wstyd swojej owłosionej twarzy. Denny błaga go, żeby go usunął. Chce, aby jego syn nauczył się pewności siebie. Paul jest okrutnie wyśmiewany przez swoich kolegów ze szkoły. Ścigają go, rzucając nienawistne obelgi. Odmawia podania ojcu ich imion.

Tej nocy Paul otrzymuje pocztą paczkę. Jest to zapakowany prezent od matki, która po urodzeniu porzuciła go i jego ojca. Wysłała mapę do swojej lokalizacji w Pensylwanii. Paul ukrywa to przed swoim ojcem. Reaguje ze złością, kiedy Denny daje mu mundur z zieloną wyszywaną marynarką. Paweł nie chce chodzić do szkoły dla dzieci specjalnych. Zamyka się w swoim pokoju, po czym decyduje się na drastyczny krok. Paul ucieka, aby znaleźć swoją matkę. Jego poszukiwanie odpowiedzi będzie bardziej odkrywcze, niż kiedykolwiek sobie wyobrażał.

The True Adventures of Wolfboy wykorzystuje kreatywny element fantasy do napędzania fabuły. Każda scena poprzedzona jest średniowiecznym obrazem przedstawiającym wilkołaka wchodzącego w interakcję z różnymi magicznymi stworzeniami. Oznaczają wyjątkowe postacie drugoplanowe, które spotyka podczas swojej podróży. Niektórzy są nikczemni, jak diabelski mistrz pierścieni Johna Turturro. Inni stają się drogimi przyjaciółmi, którzy okazują samotnemu chłopcu dobroć i współczucie. Aktorka transpłciowa Sophie Giannamore jest tutaj absolutnie genialna. Gra syrenę, której matka odmawia zaakceptowania jej seksualności. Znaczenie tej grafiki jest wyjaśnione w dobrze wykonanym punkcie kulminacyjnym. Wszystkie aspekty filmu są pięknie połączone w poetycki wątek.

Dorastanie nigdy nie jest łatwe. Kształcenie w wieku nastoletnim jest trudne, nawet w najlepszych okolicznościach. Teraz wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem pokrytym kudłatymi włosami od stóp do głów. Jaeden Martell przedstawia Pawła z głębokim poczuciem tęsknoty. Całe życie drwin stłumiło jego prawdziwe uczucia. Wybucha w gniewie, gdy jego frustracja osiąga swoje granice. Ale jest równie wdzięczny za każdą nową chwilę radości. Martell nie pozwala, by postać stała się spektaklem definiowanym przez wściekłość.

The True Adventures of Wolfboy nigdy nie jest kaznodzieją, protekcjonalnie ani melodramatycznie. Jest to przypowieść o odwiecznej Złotej Regule. Traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany. Nie ma znaczenia, jak wyglądasz. Każdy zasługuje na miłość i szacunek. Film przekazuje to przesłanie w artystyczny, przemyślany sposób. The True Adventures of Wolfboy to produkcja Big Indie Pictures i K Period Media. Będzie dostępny 30 października na żądanie i cyfrowo w Vertical Entertainment.

Tytuł oryginalny: The True Adventures of Wolfboy Review: Jaeden Martell Shines in a Touching Story of Acceptance
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: