Wpis powstał dzięki współpracy z:

Początki pierwszego rzędu ujawnione w nowej książce Star Wars

Książka Gwiezdnych wojen autorstwa Pablo Hidalgo, Cole Hortona i Dana Zehra wyjaśnia wiele informacji o pochodzeniu Najwyższego Porządku.

Książka Gwiezdnych wojen autorstwa Pabla Hidalgo, Cole’a Hortona i Dana Zehra wyjaśnia wiele informacji na temat początków Najwyższego Porządku.

Początki Najwyższego Porządku zostały ujawnione w książce Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen wiedzieli trochę o Pierwszym Porządku dzięki kontynuacji trylogii, która rozpoczęła się od Przebudzenia Mocy z 2015 roku. Jednak wszystkie filmy pozostawiły wiele informacji, co skłoniło niektórych zagorzałych fanów do zajrzenia do komiksów, powieści i gier wideo w celu uzyskania bardziej oficjalnych informacji o kanonie. Jeśli chodzi o Najwyższego Porządku, a nawet Snoke, fani tak naprawdę nie mieli do tej pory żadnych konkretnych odpowiedzi.

Książka Gwiezdnych wojen jest napisana przez Pablo Hidalgo, Cole Horton i Dan Zehr. Jest sekcja poświęcona Najwyższemu Porządkowi, która porusza to, co większość fanów Gwiezdnych Wojen już wiedziała. Wiemy, że potęga militarna Najwyższego Porządku została zbudowana w Nieznanych Regionach przez uciekających imperialnych przywódców w dziesięciolecia po bitwie pod Jakku, zgodnie z książką. Jednak ujawnia również, że Pierwszy Porządek miał swój początek także w Nowej Republice.

Jak się okazuje, agenci Pierwszego Porządku pomogli w forsowaniu silniejszej scentralizowanej roli rządu Nowej Republiki. Doprowadziło to do politycznego impasu, zmuszając systemy, które obawiają się utraty kontroli nad swoją autonomią, do oderwania się od Nowej Republiki – w koalicji zwanej Pierwszym Porządkiem. Gdyby pozostali członkowie Imperium nie uciekli do Nieznanych Regionów, Najwyższy Zakon nigdy nie byłby w stanie się zmobilizować. W Przebudzeniu mocy, jak mówi Kylo Ren, stabilność, która istniała pod rządami Imperium, została zredukowana do anarchii przez Rebelię, została z kolei odziedziczona przez tak zwaną Republikę i zostanie przez nas przywrócona. Przyszli historycy będą patrzeć na to jako na czas, w którym silna ręka przywróciła praworządność z powrotem do cywilizacji.

Książka Gwiezdnych Wojen ujawnia również, że Snoke był statkiem, którym władał cesarz Palpatine, co również było w The Rise of Skywalker. Jednak książka wskazuje, że Snoke miał wolną wolę, mimo że jego ostateczne cele były nadal kontrolowane przez Palpatine’a. Fani Gwiezdnych Wojen byli nieco zawiedzeni przez Snoke’a po tym, jak został zbudowany w Przebudzeniu Mocy, chociaż w końcu miło jest mieć jasność, dlaczego został stworzony w pierwszej kolejności, pozwalając Palpatine’owi ominąć tradycyjnego ucznia ciemnej strony zabijającego swojego mistrza by wznieść się.

Fani Gwiezdnych Wojen mogą zobaczyć, jak wyglądało życie po upadku Imperium w Powrocie Jedi w Mandalorian. Akcja widowiska rozgrywa się pięć lat po ostatniej części oryginalnej trylogii, kiedy to ocalali członkowie Imperium planowali powrót z Republiką w Nieznanych Regionach. Moff Gideon jest pozostałością po Imperium w przebojowej serii i uważa się, że jego rola znacznie się rozszerzy w drugim sezonie. Możesz udać się do Pengun Random House, aby uzyskać więcej informacji na temat książki Star Wars.

Tytuł oryginalny: First Order Origins Revealed in New Star Wars Book
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: