Wpis powstał dzięki współpracy z:

HBO Hellraiser TV Show przedstawia oryginalnego twórcę Clive’a Barkera

Kilka pierwszych odcinków serialu HBO Hellraiser wyreżyseruje halloweenowy helmer David Gordon Green.

Kilka pierwszych odcinków serialu HBO Hellraiser zostanie wyreżyserowanych przez pomocnika Halloweenowego Davida Gordona Greena.

Clive Barker dołączył do programu telewizyjnego HBO Hellraiser jako producent wykonawczy. Nowa seria została ogłoszona w kwietniu tego roku, a reżyser Halloween David Gordon Green został dołączony do bezpośredniego pilota i kilku innych odcinków. Serię napisali Mark Verheiden (Heroes) i Michael Dougherty (Godzilla: King of the Monsters). W momencie ogłoszenia Barkera nie było na pokładzie, chociaż serial jest oparty na jego noweli The Hellbound Heart.

Clive Barker mówi, że jest zachwycony mitologią Hellraisera, która widzi nowe życie. Czas, żeby historie wróciły do ​​swoich korzeni. Z chęcią przedstawię nowej publiczności najpotężniejsze i najstarsze elementy horroru: najciemniejsze zło, które atakuje nasze ludzkie życie i to, jak musimy znaleźć w sobie siłę, by się mu oprzeć. Seria HBO nie jest remake’iem i ma na celu być wywyższoną kontynuacją i rozszerzeniem ugruntowanej mitologii Hellraiser.

Producent wykonawczy Dan Farah najwyraźniej odegrał kluczową rolę we wprowadzeniu Clive’a Barkera i jego praw do serii Hellraiser przez Marca Toberoffa. Farah powiedział, że Hellraiser zaczął od wyobraźni Clive’a i nie mogliśmy być bardziej podekscytowani, że ma go na pokładzie. Oprócz dziesięciu filmów, seria obejmuje także antologię książek, komiksy i odzież z globalnych gadżetów. Jest wiele dróg, którymi może się zająć serial, ale nie zostało dokładnie ujawnione, na czym serial będzie się koncentrował po premierze. Jeśli chodzi o datę premiery, na razie nie ogłoszono. Obecnie nie ma daty rozpoczęcia produkcji, choć łatwo można by było zobaczyć, jak rozpocznie się ona na początku przyszłego roku.

Chociaż niewiele jest jasnych informacji na temat serialu Hellraiser Davida Gordona Greena dla HBO, Pinhead, bezlitosny przywódca cenobitów , ma prowadzić program. Cenobity to niegdyś ludzie, którzy zamienili się w demony, które żyją w wymiarze pozawymiarowym i są aktywowane za pomocą pudełka zwanego Lament Configuration. Cenobici pochodzą z piekła, aby zbierać ludzkie dusze i utrzymywać równowagę między dobrem a złem, co ma stanowić dużą część serii, a także wszystko, co ma w tym momencie związek z serią Hellraiser.

Mark Verheiden będzie występował jako showrunner w nadchodzącym serialu HBO. Producentami wykonawczymi są David Gordon Green, Michael Dougherty, Mark Verheiden, Dan Farah, Roy Lee z Vertigo Entertainment, Lawrence Kuppin, David Salzman, Eric Gardner, Andrew Farah, Adam Salzman, Danny McBride, Jody Hill i Brandon James. Miejmy nadzieję, że HBO poda dalsze szczegóły w nadchodzących tygodniach lub przynajmniej przed końcem roku. Oprócz serii Hellraiser, w drodze jest reboot reżysera Davida Brucknera, który obiecuje, że nie będzie się powstrzymywać, gdy zajmie się materiałem źródłowym Clive’a Barkera. Deadline był pierwszym, który donosił o powrocie Clive’a Barkera do serii Hellraiser w serialu HBO.

Tytuł oryginalny: HBO’s Hellraiser TV Show Brings in Original Creator Clive Barker
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: