Wpis powstał dzięki współpracy z:

Premiera Mandalorian sezonu 2 wreszcie wyjaśnia nowy punkt fabularny nadziei

Disney + transmituje teraz bardzo oczekiwany pierwszy odcinek sezonu 2 Mandalorian, który zawierał wiele pisanek z Gwiezdnych Wojen.

Premiera drugiego sezonu Mandaloriańskiego zawiera główne powiązanie z A New Hope. Disney + transmituje obecnie pierwszy odcinek, a odcinek 2 pojawi się w następny piątek. Pierwszy odcinek sezonu 2 trwa prawie godzinę i znajduje Din Djarin z powrotem na Tatooine z dzieckiem, gdy szukają innego Mandalorianina. Tatooine jest głównym celem w uniwersum Gwiezdnych Wojen, głównie dlatego, że jest ojczyzną Anakina i Luke’a Skywalkerów. Poniżej znajdują się SPOILERY na sezon 2 Mandalorian.

Kiedy C-3PO i R2-D2 po raz pierwszy przybywają na Tatooine w A New Hope, można zobaczyć duży szkielet podobnego do węża stworzenia w tle. Fani Gwiezdnych Wojen dowiedzieli się później, że był to szkielet Smoka Krayt, a jeden z nich jest żywym przedstawieniem w otwierającym sezon 2 The Mandalorian jako czarny charakter odcinka. Było to szokiem dla zagorzałych fanów i zdezorientowało innych, którzy nie byli dobrze zorientowani w historii Krayt Dragon w ramach serii, zarówno w oficjalnym kanonie, jak i Legends.

Gra z 1996 roku, Star Wars: Customizable Card Gra zawiera kilka kart Krayt Dragon, z których jedna nosi tytuł Krayt Dragon Howl, co jest odniesieniem do krzyku Obi-Wana, który odstrasza Tusken Raiders w A New Hope. Jak się okazuje, Mistrz Jedi naśladował dźwięk Krayt Dragon, o czym wspomniano w nowelizacji A New Hope. Teraz fani Gwiezdnych Wojen rozumieją, dlaczego Tusken Raiders tak bardzo bali się tego krzyku Obi-Wana Kenobiego, ponieważ nie chcieli, aby pojawił się Krayt Dragon. To pokazuje, jak daleko Jon Favreau i Dave Filoni zamierzają zadowolić nowych i starych fanów.

The Mandalorian, otwierający sezon 2 w stylu Dzikiego Zachodu, przeszedł długą drogę w humanizowaniu Tusken Raiders. Najeźdźcy mają wspólnego wroga ze społecznością Cobba Vantha w Krayt Dragon i muszą się zjednoczyć, aby go pokonać, mimo że walczyli ze sobą w przeszłości. Po zawarciu umowy i wspólnej pracy nad pokonaniem Krayt Dragon, Tusken Raiders zaczynają rozbierać wnętrze ogromnego smoka.

Pod koniec odcinka Tusken Raiders wyciągają Krayt Dragon perła z wnętrzności gigantycznej bestii i świętują to. We wszechświecie Gwiezdnych Wojen perły są niezwykle cenne i mogą być również używane do mieczy świetlnych. Jednak użycie części perły Krayt Dragon do ustawienia nowego miecza świetlnego jest dość trudne i wymaga dużo czasu i wysiłku. Perła pojawia się w grach wideo Star Wars: Knights of the Old Republic i Star Wars: The Old Republic, wraz z nowym materiałem kanonicznym, w szczególności Heir to the Jedi book, a teraz The Mandalorian. Ten odcinek dowodzi, że Jon Favreau i Dave Filoni czerpią z głębokiej wiedzy o Gwiezdnych Wojnach, aby opowiedzieć swoje nowe historie. Możesz odwiedzić oficjalną stronę Disney +, aby streamować The Mandalorian sezon 2.

Tytuł oryginalny: The Mandalorian Season 2 Premiere Finally Clears Up A New Hope Plot Point
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: