Wpis powstał dzięki współpracy z:

Rachel True wspomina dyskryminację, której doświadczyła podczas tworzenia rzemiosła

Rachel True nie miała dobrej zabawy przy tworzeniu kultowego klasyka The Craft, ale uważa, że ​​jest to ważny film dla czarnych ludzi.

Rachel True nie miała dobrej zabawy przy tworzeniu kultowego klasyka The Craft, ale uważa, że ​​jest to ważny film dla czarnoskórych.

Fani thrillera dla nastolatków o zjawiskach nadprzyrodzonych z 1996 roku Craft zapamięta Rachel True jako Rochelle Zimmerman, aspirującą czarownicę, która tworzy sabat z Sarah Bailey, Nancy Downs i Bonnie Harper. W wywiadzie dla Yahoo! True ujawniła, że ​​jej droga do zagrania w filmie była pełna tego rodzaju dyskryminującego zachowania, które byłoby dziś uważane za niedopuszczalne.

Obsada filmu była już wypełniona słynnymi aktorkami Fairuza Balk, Neve Campbell i Robin Tunney. Rola Rochelle została pierwotnie napisana dla białej aktorki, a Rachel True musiała polegać na okrężnych sposobach, aby dać przesłuchanie do tej roli. To duży film z punktu widzenia mojej kariery, ale jest to także duży film dla Czarnych, wyjaśnił True. To jeden z pierwszych filmów dla nastolatków, który nie był filmem o czarnej nastolatce ani o białej nastolatce.

Po tym, jak True w końcu wkroczyła do filmu jako Rochelle, poczuła się wyróżniona przez ludzi za kamerą , która przypomniała jej o różnicy statusu między True a jej bardziej znanymi współpracownikami.

Chociaż True nie oskarża innych aktorów o rasistowskie zachowania, wkrótce stało się dla niej jasne, że jej postać nie jest biorąc pod uwagę znaczenie, jakie otrzymali inni członkowie obsady, zarówno pod względem fabuły, jak i tego, w jaki sposób studio promuje film.

Pomimo przeszkód, wizerunek Rochelle przez True stał się trwałą częścią dziedzictwo dla The Craft. Podczas gdy inni członkowie sabatu zmagali się z własnymi problemami, które starali się rozwiązać za pomocą czarnej magii, charakterystyka Rochelle dotyczyła tego, jak jej tożsamość rasowa stała się źródłem niezgody w szkole i uczyniła z niej cel prześladowców. W przypadku True, pomimo jej obaw dotyczących historii Rochelle w tamtym czasie, czas sprawił, że doceniła to, co film miał dobrze na temat podróży jej bohaterki.

Po raz pierwszy tę wiadomość podało Yahoo.

Tytuł oryginalny: Rachel True Recalls the Discrimination She Experienced While Making The Craft
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: