Wpis powstał dzięki współpracy z:

Disney’s Pinocchio Remake Eyes Stephen Graham & Alan Cumming

Stephen Graham z Boardwalk Empire i gwiazda X2: X-Men United Alan Cumming podobno są poszukiwani do kluczowych ról w remake'u Pinokio na żywo Disneya.

Od kilku lat Disney zajmuje się wprowadzaniem swoich ulubionych klasyków animowanych do życia na żywo, a Pinokio jest następny na liście. Obecnie tylko Tom Hanks jest reklamowany do roli, z ukochanym aktorem, o którym mówi się, że negocjuje, by zagrać życzliwego rzeźbiarza Geppetto, ale teraz tacy jak Stephen Graham z Boardwalk Empire i gwiazda X2: X-Men United Alan Cumming byli wrzucony do mieszanki innych znanych ról.

Donoszono, że Stephen Graham jest uważany za rolę Woźnicy, który jest opisywany jako złowroga, mroczna postać, która jest znana za zwabienie małych chłopców na Pleasure Island, gdzie zamieniają się w osły. Tymczasem Alan Cumming jest najwyraźniej powiązany z rolą Szczerego Johna, dosłownego i metaforycznego lisa. Przebiegły oszust. Zachęca Pinokia do zaprzestania chodzenia do szkoły i sprzedaje go do cyrku.

Według raportu rola Woźnicy będzie aktorską, podczas gdy Honest John, postać, która jest przedstawiana jako cylinder z lisem w filmie animowanym będzie lektorem dla animowanej postaci, a Disney bez wątpienia wykorzysta to samo fotorealistyczne CGI, co w zeszłym roku w The Lion King. Obaj aktorzy doskonale pasowaliby do tych odpowiednich ról i bardzo mile widziane dodatki do remake’u Disneya u boku Hanksa.

Akcja na żywo w Pinokio ma wyreżyserować Robert Zemeckis, który jest najbardziej znany z takich klasyki ze srebrnego ekranu jako Powrót do przyszłości i Forrest Gump. Zemeckis będzie współpracował z Andrew Miano i Chrisem Weitzem, którzy produkują za pośrednictwem swojej firmy Depth of Field, a scenariusz napisali Weitz i Zemeckis.

Oryginalny animowany Pinokio Disneya, wydany w 1940 roku, opowiada historię Geppetto, samotny rzeźbiarz, który kształtuje drewnianą marionetkę imieniem Pinokio. Później lalkę ożywia niebieska wróżka, która informuje go, że może zostać prawdziwym chłopcem, jeśli udowodni, że jest odważny, prawdomówny i niesamolubny. Pinokio wyrusza na przygodę, na którą nie jest przygotowany, doświadczając ciemnej strony świata, cały czas wspomagany przez Jimmy’ego Cricketa, jego przypisane sumienie.

Disney odniósł ogromny sukces dzięki tej strategii remake’owej na żywo . Zarówno Król Lew, jak i Aladdin były ogromnymi hitami finansowymi dla studia w zeszłym roku, a oba filmy przyniosły ponad miliard dolarów w globalnej kasie. Animowany Pinokio Disneya dołącza do takich postaci jak Piotruś Pan i Wendy, Mała Syrenka, Herkules, Robin Hood i niezliczonych innych na liście planowanych remake’ów na żywo.

Nie jest jasne, kiedy Pinokio zostanie filmowania, a film nie ma jeszcze daty premiery. Animowany oryginał pozostaje jednym z najbardziej cenionych filmów Disneya, a także jednym z najlepszych wytwórni i od tego czasu był wielokrotnie adaptowany. W rzeczywistości remake na żywo nie jest jedyną adaptacją na horyzoncie, a zdobywca Oscara Guillermo del Toro pracuje obecnie nad animowaną poklatkową wersją muzyczną Pinokio dla Netflix. Oczekuje się, że Pinokio Del Toro zadebiutuje w serwisie Netflix w 2021 roku. To przychodzi do nas dzięki uprzejmości The Illuminerdi.

Tytuł oryginalny: Disney’s Pinocchio Remake Eyes Stephen Graham & Alan Cumming
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: