Wpis powstał dzięki współpracy z:

Harrison Ford wspomina swojego ojca Indiany Jonesa, Seana Connery’ego w Wzruszającym hołdzie

Sean Connery zagrał słynnego ojca Indiany Jonesa Harrisona Forda w filmie Indiana Jones and the Last Crusade z 1989 roku.

Sean Connery zagrał słynnego ojca Harrisona Forda Indiana Jonesa w filmie Indiana Jones and the Last Crusade z 1989 roku.

Harrison Ford i George Lucas poświęcili trochę czasu, aby złożyć hołd nieżyjący już wielki Sean Connery. Kultowy aktor i pierwszy James Bond zmarł w weekend w wieku 90 lat. 45-letnia żona Connery’ego, Micheline Roquebrune, ujawniła, że ​​aktor cierpiał na demencję, zauważając, że nie był w stanie wyrazić siebie w miesiące poprzedzające jego śmierć. To nie było dla niego życie, powiedział Roquebrune. Przynajmniej umarł we śnie i było po prostu tak spokojnie.

Harrison Ford i Sean Connery dzielili duży ekran w filmie Indiana Jones and the Last Crusade z 1989 roku. Connery zagrał w filmie Henry’ego Jonesa, ojca Sr. Indiany Jonesa. Parowanie było jedyną rzeczą, o której Steven Spielberg mógł pomyśleć, zdobywając obsadę w sequelu, i skończył na swoim. Ford miał to do powiedzenia na temat pracy z Connery.

George Lucas jest współautorem scenariusza Indiana Jones & the Last Crusade i był zachwycony, mając na pokładzie Sean Connery. Pod koniec lat 80. Connery był już legendą kinematografii, więc Lucas i Spielberg mieli wielkie wyzwanie, aby zagrać go w filmie jako ojca Indiany Jonesa. W rzeczywistości Connery był tylko 12 lat starszy od Forda. Możesz przeczytać, co Lucas miał do powiedzenia na temat pracy z Connery poniżej.

Niewiele jest aktorów, którzy mogliby odegrać rolę ojca postaci takiej jak Indiana Jones, ale Sean Connery udawał, że on i Harrison Ford byli w rzeczywistości spokrewnieni. W 2006 roku George Lucas mówił o tym, że chciałby zaangażować aktora w coś, co w 2008 roku stało się Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Chciałbym, żeby znalazł się w następnym Indiana Jones … może mógłbym go w to wepchnąć, powiedział Lucas.

Sean Connery nie skończył w roli Indiany Jonesa i Królestwa Kryształu Czaszka. Connery ogłosił rezygnację z aktorstwa w 2006 roku, zauważając rozczarowanie idiotami, którzy teraz kręcą filmy w Hollywood. W 2007 roku aktor zaprzeczył plotkom, że pojawi się w czwartej odsłonie Indiany Jonesa, deklarując, że emerytura jest po prostu zbyt cholernie zabawna. Hołd Harrisona Forda i George’a Lucasa dla Seana Connery’ego został po raz pierwszy ogłoszony przez The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Harrison Ford Remembers His Indiana Jones Dad Sean Connery in Touching Tribute
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: