Wpis powstał dzięki współpracy z:

AMC Theatres Nears Deal, aby uniknąć bankructwa, powodując wzrost akcji

AMC, największa sieć kin w Stanach Zjednoczonych, pracuje nad restrukturyzacją swojego długu, aby uniknąć bankructwa.

AMC, największa sieć kin w Stanach Zjednoczonych, pracuje nad restrukturyzacją swojego długu, aby uniknąć bankructwa. >

Na dłuższą metę sprawy AMC Theatre nadal wyglądają ponuro, ale firma właśnie rzuciła koło ratunkowe i uniknęła bankructwa. Na razie. AMC, największa sieć kin w USA, jest obarczona ogromnym długiem, a trwające zamknięcie, które rozpoczęło się w połowie marca, szczególnie mocno uderzyło w jej działalność. Jednak firma restrukturyzuje teraz swoje zadłużenie, aby uniknąć bankructwa w krótkim okresie.

Według nowego raportu AMC opracowuje obecnie umowę restrukturyzacyjną. Transakcja jest prowadzona przez Silver Lake, które jest właścicielem 600 milionów dolarów z ogromnego zadłużenia AMC, o wartości 5 miliardów dolarów. Pozwoliłoby to obligatariuszom na udzielenie pożyczki w wysokości 200 mln USD i zamianę ich niezabezpieczonych roszczeń z dyskontem. AMC preferuje tę opcję w stosunku do trasy z Apollo Global, a także innych pożyczkodawców. Mówi się, że firma od tygodni próbuje zawrzeć układ z obligatariuszami, starając się zamienić dług z dyskontem.

Dobra wiadomość dla AMC jest taka, że ​​akcje wzrosły, gdy pojawiły się doniesienia o tej transakcji . Akcje spółki wzrosły o około 20 procent. Niezależnie od tego, AMC nadal straciło w tym roku około 40 procent swojej całkowitej wartości.

Odkładając na chwilę na bok skomplikowane funkcjonowanie tej umowy, najważniejsze jest to, że AMC dała odrobinę oddechu, który pozwoli im przetrwać burzę. Ale najważniejsze pytanie brzmi: jak długo mogą to utrzymywać? 5 miliardów dolarów to ogromna kwota zadłużenia, a branża wystawiennicza napotyka wiele niepewności w przyszłości. Obecnie planowane jest otwarcie AMC, a także Regal i Cinemark do końca miesiąca. Jednak, jak widzieliśmy, daty te mogą ulec zmianie.

Nawet po ponownym otwarciu kin istnieje wiele przeszkód, które należy usunąć, i pytania wymagające odpowiedzi. Po pierwsze, okaże się, jak ogół społeczeństwa będzie chętny do powrotu do filmów. Kilka badań sugeruje, że sporo Amerykanów będzie się wahało. Poza tym wprowadzone nowe środki bezpieczeństwa są kosztowne i będą miały również wpływ na biznes. Zdolność audytorium zostanie zmniejszona, będą składane zamówienia online na koncesje i bilety oraz wprowadzane będą dodatkowe środki sanitarne. Jest to kosztowne, a przy zmniejszonej wydajności istnieje niższy pułap potencjalnego zysku na jedno badanie przesiewowe. Główne sieci w dużej mierze czekają na otwarcie, aż pojawią się nowe, duże filmy. W tej chwili Tenet i Mulan są na pokładzie jako pierwsi w sierpniu przez drzwi. W tygodniach poprzedzających te premiery, AMC i inne sieci pokażą stare klasyki i dawne hity po obniżonej stawce, aby rozwinąć biznes. Czy to wystarczy, aby uniknąć bankructwa? Czas pokaże. Będziemy na bieżąco informować Cię o rozwoju sytuacji. Ta wiadomość dociera do nas za pośrednictwem The Wall Street Journal.

Tytuł oryginalny: AMC Theatres Nears Deal to Avoid Bankruptcy, Causing Shares to Surge
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: