Wpis powstał dzięki współpracy z:

Recenzja The Old Guard: Charlize Theron dostarcza nieśmiertelnego rytmu

Niezwyciężeni wojownicy walczą o ochronę swojego sekretu w The Old Guard, premierując wyłącznie na Netflix.

Niezwyciężeni wojownicy walczą o ochronę swojego sekretu w The Old Guard, premierując wyłącznie na Netflix. Charlize Theron kontynuuje swoją pasję jako niegrzeczna gwiazda akcji. Imponująca liczba żołnierzy kończy jako nieśmiertelny wojownik w The Old Guard, filmowej adaptacji komiksu Grega Rucki i ilustratora Leandro Fernándeza. To także debiut akcji reżysera Love & Basketball Giny Prince-Bythewood. Jest dowodem na to, że dobry filmowiec może przodować w każdym gatunku. Stara Gwardia ma intrygujące założenie, ale dość oczywisty zwrot akcji. Zakończenie pozostawia sporo pytań bez odpowiedzi. Z niecierpliwością oczekujesz kontynuacji.

Czterej drodzy przyjaciele spotykają się ponownie na tajnym spotkaniu w Maroku. Booker (Matthias Schoenaerts), Joe (Marwan Kenzari) i Nicky (Luca Marinelli) nie widzieli swojego lidera, Andy’ego (Charlize Theron), od roku. Potrzebowała czasu. Czuła, że ​​nie osiągnęli nic dobrego na świecie. Booker sprowadził ją z powrotem na desperacką, wrażliwą na czas misję. Były oficer CIA, Copley (Chiwetel Ejiofer), ma lokalizację kilkunastu dziewcząt porwanych przez ekstremistów. Będą sprzedawane i sprzedawane, jeśli nie zostaną uratowane w ciągu kilku godzin. Stara Gwardia ściga się w Sudanie. To, co znaleźli, jest jeszcze większym problemem. Ich wielki sekret został ujawniony. Nie można ich zabić. Andy to nowoczesny pseudonim Andromache of Scythia. Najstarsza z tej grupy, żyje od tysięcy lat. Andy i jej rodacy mają klucz do życia wiecznego. Bezwzględny dyrektor farmaceutyczny (Harry Melling) chce odkryć ich biologiczne sekrety. Kiedy Stara Straż porusza się przed tym strasznym zagrożeniem, nawiedzają ich marzenia o innym. Młody żołnierz (Kiki Layne) w Afganistanie niechętnie angażuje się w konflikt.

Stara Gwardia ma fascynujące postacie. Nadal żyją, podczas gdy wszyscy wokół nieuchronnie umierają. Andy odrętwiał na straty. Joe i Nicky byli kochankami od tysiącleci. Booker, setki lat później, wciąż odczuwa smutek z powodu swoich dzieci. Zespół znajduje w sobie pocieszenie. Wykorzystują swoje umiejętności do walki o lepszy świat. To jest ich cel. Ale czy rzeczywiście coś osiągnęli? Jest to pytanie egzystencjalne, które gryzie każdą duszę. Obecny kryzys ujawnia od dawna utrzymujące się różnice.

Greg Rucka napisał scenariusz do tego oryginalnego Netflix. Początkowo jest przekonujący, ale wprawiają go w zakłopotanie tajemnicze elementy. Stara Gwardia spędza dwie godziny, próbując dowiedzieć się, co publiczność wydedukowała w ciągu dwudziestu minut. Zręczna akcja i dobra praca postaci przez obsadę urozmaicają mierny dialog. Matthias Schoenaerts, znakomity belgijski aktor, wprowadza grawitację i emocje do niedociągnięć scenariusza. Jego wypowiedzi, zwłaszcza kluczowy monolog, wyglądałyby okropnie w rękach mniejszego aktora.

Stara Gwardia ma motyw kobiecej pozycji. Andy zabił więcej ludzi niż całe armie. Śmiertelność jest jej podstawową naturą. Kiki Layne, która gra Nile Freeman, wnosi nową rzeź do rzezi. Ma zdolności, ale wciąż jest zdenerwowana przemocą i niesamowitymi zdolnościami Starej Gwardii. Bohaterowie dochodzą do porozumienia przez krew, kule i mnóstwo połamanych kości. Reżyserka Gina Prince-Bythewood niweluje różnice między jej tropami. Ulepsza sceny akcji i rozwój postaci. Charlize Theron to pewny zakład dla fanów akcji. Ona jest na fali od Furiosa w Mad Max: Fury Road. The Old Guard to kolejna kula z pustymi punktami w jej aktorskim klipie. To zabawny i zabawny letni popcorn. Pamiętaj, aby pozostać przy ostatniej scenie. The Old Guard to produkcja Skydance Media. Będzie można go przesyłać strumieniowo 10 lipca globalnie na Netflix.

Tytuł oryginalny: The Old Guard Review: Charlize Theron Delivers an Immortal Beatdown
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: