Wpis powstał dzięki współpracy z:

Oto dlaczego Hamilton nie zdobędzie żadnych Oscarów

Niedawna premiera Hamiltona na Disney +, która spotkała się z powszechnym uznaniem, będzie prezentować ją podczas przyszłych Oscarów.

Niedawne wydanie Hamiltona na Disney +, które spotkało się z powszechnym uznaniem, będzie prezentować go podczas przyszłorocznych nagród Akademii.

Hamilton jest jednym z najbardziej udekorował musicali na Broadwayu w historii, a ostatnio zadebiutował w formie filmowej na Disney +. Niestety pokaz etapowy Lin-Manuela Mirandy na temat ojca założyciela Alexandra Hamiltona nie będzie kwalifikował się do ubiegania się o Oscary podczas przyszłorocznych nagród Akademii. To pomimo zmiany reguły, która rozszerzyła uprawnienia do filmów, które zadebiutowały w streamingu, ale pierwotnie planowała premierę kinową.

Rozumowanie sprowadza się do zmiany reguły, która została wprowadzona w 1997 roku. Według Akademii Filmy i nauki przyrodnicze, Nagrane produkcje sceniczne nie podlegają rozpatrzeniu. Dodatkowo, zasadniczo niefiltrowane zapisy występów nie kwalifikują się do Oscarów. Hamilton, wydany na Disney +, jest nagranym występem na Broadwayu z oryginalną obsadą, która została zmontowana w filmie. Z tego powodu będzie musiał wziąć udział w największej tegorocznej edycji nagród, co prawdopodobnie nie było tym, czego spodziewał się Disney. Prawdę mówiąc, wydawało się, że studio pierwotnie zamierzało rozpocząć sezon nagród.

Disney zdobył prawa do Hamiltona w konkurencyjnej sytuacji przetargowej, ostatecznie wydając 75 milionów dolarów, co czyni go jedną z najbogatszych transakcji przejęcia w historii. Studio początkowo planowało wypuszczenie go w kinach w październiku 2021 r. Po pierwsze, prawdopodobnie był to potwór kasowy, ponieważ pozwoliłby masom zobaczyć hit za rozsądną cenę. Po drugie, znalazło się w samym sercu rywalizacji o nagrody. Jednak po zamknięciu kin w tym roku Disney zdecydował się na transmisję strumieniową. Ale Akademia zmieniła w tym roku zasady, aby umożliwić filmom, które trafiły bezpośrednio do streamingu, konkurować o Oscary. Disney prawdopodobnie miał nadzieję, że nadal będą mogli konkurować. Nagranie sceniczne Give ’em Hell, Harry został nominowany do Oscara w 1976 roku, a James Whitmore zdobył nagrodę dla najlepszego aktora. Jednak zasady zostały zmienione w 1997 roku. Zmiana reguły zdyskwalifikowała zarejestrowane występy sceniczne. Ale adaptacje pokazów scenicznych, takie jak Les Miserables z 2012 roku, są nadal uczciwą grą.

Podczas gdy Oscary nie wchodzą w rachubę, Hamilton nadal będzie mógł konkurować o nagrody w Emmy w wyjątkowej odmianie kategoria specjalna. To ograniczy potencjalne nominacje do występów w produkcji. Podobnie będzie w stanie konkurować w kategorii wybitnego reżysera muzycznego, ale nie w oryginalnych kategoriach muzycznych i tekstów. Dziedziny te są ograniczone do muzyki napisanej w bieżącym roku kwalifikowalności. Disney ma jednak mało powodów do płaczu. Hamilton spowodował ogromny wzrost liczby pobrań aplikacji Disney + i spotkał się z szerokim uznaniem. Thomas Kail wyreżyserował Hamiltona, z nagraniem zarejestrowanym w Richard Rodgers Theatre na Broadwayu w czerwcu 2016 r. Oprócz Lin-Manuela Mirandy w obsadzie występują także Leslie Odom Jr. Daveed Diggs, Renee Elise Goldsberry, Jonathan Groff, Christopher Jackson, Jasmine Cephas Jones , Okieriete Onaodowan, Anthony Ramos i Phillipa Soo. Ta wiadomość została wcześniej podana przez Variety.

Tytuł oryginalny: Here’s Why Hamilton Won’t Be Winning Any Oscars
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: