Wpis powstał dzięki współpracy z:

Netflix pozywa Enolę Holmes za zamianę Sherlocka w miłego faceta

Posiadłość Arthura Conana Doyle'a pozywa twórców filmu za Enolą Holmes, w której występuje Millie Bobby Brown.

Posiadłość Arthura Conana Doyle’a pozywa twórców filmu za Enolą Holmes, w której występuje Millie Bobby Brown. Posiadłość Sir Arthura Conana Doyle’a, twórcy Sherlocka Holmesa, wniosła pozew przeciwko ludziom stojącym za Enolą Holmes. Nadchodzący film koncentruje się na siostrze Sherlocka, granej przez Millie Bobby Brown, gwiazdę Stranger Things. Został niedawno przejęty przez Netflix, ale teraz popadł w kłopoty prawne. Rozumowanie jest jednak nieco zaskakujące, ponieważ osiedle twierdzi, że twórcy filmu postanowili dać Sherlockowi Holmesowi ludzkie uczucia.

Posiadłość Conana Doyle’a złożyła niedawno pozew w Nowym Meksyku. Wymienia Netflix, Legendary Pictures, autorkę Penguin Random House, Nancy Springer, której powieści zainspirowały Enolę Holmes. Sytuacja jest skomplikowana i ma związek ze stosunkowo niedawną historią. Zdecydowana większość opowiadań o Sherlocku Holmesie trafiła do domeny publicznej już w 2014 roku. Obejmowały one wszystkie opowiadania o słynnym detektywie napisane przed 1923 rokiem. To jest klucz.

 Posiadłość Arthura Conana Doyle'a pozywa twórców filmu za Enolą Holmes, w której występuje Millie Bobby Brown. The posiadłość Arthura Conana Doyle’a pozywa twórców filmu za Enolą Holmes, w której występuje Millie Bobby Brown.

W pozwie próbuje się twierdzić, że Enola Holmes naruszyła prawa autorskie, ponieważ twórcy wykorzystali elementy napisanych książek Conan Doyle po tym okresie. W szczególności te, w których autorka dała bohaterowi między innymi zdolność do odczuwania empatii i szacunku dla kobiet. Fragment filmu ma następujące brzmienie.

Netflix, Legendary Pictures i inni wymienieni w pozwie jeszcze nie odpowiedzieli na ten tekst. Enola Holmes koncentruje się na zbuntowanej nastoletniej siostrze Sherlocka, której matka tajemniczo znika w 16. urodziny. Obsada obejmuje także Henry Cavill jako Sherlock, z Samem Claflinem, Heleną Bonham Carter i Burnem Gormanem. Harry Bradbeer wyreżyserował adaptację.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy osiedle złożyło takie pozwy. Poszli także za Miramaxem dla pana Holmesa w 2015 roku, co zostało rozstrzygnięte w sposób zadowalający obie strony. To, czy ten pozew ostatecznie wpłynie na zwolnienie, okaże się. Film pierwotnie miał zostać wydany w kinach, ale plany te zostały zakłócone trwającym zamknięciem teatru, co spowodowało, że Netflix przejął prawa. Nie podano daty premiery, odkąd usługa przesyłania strumieniowego zawarła umowę. Wiadomości te zostały wcześniej zgłoszone przez The Hollywood Reporter.

Tytuł oryginalny: Netflix Gets Sued Over Enola Holmes for Turning Sherlock Into a Nice Guy
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: