Wpis powstał dzięki współpracy z:

Avengers: Reżyserzy Endgame stoją za oświadczeniem Anthony’ego Mackie o różnorodności

Reżyserzy Avengers wspierają Anthony'ego Mackie nad szeregiem różnorodności MCU.

Po dokonaniu największego przeboju w historii filmu Avengers: Endgame, można by pomyśleć, że duet reżyserski Joe i Anthony Russo byliby zadowoleni z przebiegu w MCU. Ale zawsze jest miejsce na ulepszenia, a ostatnio Joe Russo przyznał w wywiadzie dla MovieMaker, że franczyza superbohaterów mogłaby zrobić z bardziej różnorodnymi postaciami.

Słowa te odnosiły się do gwiazdy MCU, Anthony’ego Mackie i jego ostatnie komentarze, w których wysadził MCU za to, że nie zatrudnił więcej czarnych talentów do swoich filmów. Anthony Russo również zajął się tą sprawą, wyrażając sympatię do Mackie.

Cały problem zaczął się podczas wywiadu z Variety, w którym Mackie mówił o pracy nad nadchodzącym serialem MCU Falcon and the Winter Soldier oraz jak odmienne było środowisko do produkcji serialu od zestawu Czarnej Pantery:

Komentarze Mackie wywołały zaciekłą dyskusję online na temat praktyk Disneya w zakresie różnorodności filmowej, szczególnie jeśli chodzi o MCU. Jako jedna z największych nazwisk w zespole kreatywnym MCU, wsparcie Mackie przez braci Russo może być tylko dobrym znakiem. W najbliższych dniach MCU będzie bardziej zróżnicowane w porównaniu do swoich poprzednich filmów. The Eternals przedstawi pierwszego gejowskiego superbohatera serii, a nadchodząca Czarna Pantera 2, Kapitan Marvel 2 i Shang-Chi dodadzą różnorodności rasowej i płciowej do listy filmów o superbohaterach Marvela. Za kulisami również Black Widow, w reżyserii Cate Shortland, da feministyczną perspektywę długo wyczekiwanemu solowemu filmowi Avengera. Zawsze będą tacy, którzy mówią, że Marvel nie robi wystarczająco dużo, aby promować różnorodność, ale wydaje się, że studio przynajmniej stara się wytyczyć kurs we właściwym kierunku. Najnowsze wiadomości pochodzą od MovieMaker.

Tytuł oryginalny: Avengers: Endgame Directors Stand Behind Anthony Mackie’s Diversity Statement
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: