Wpis powstał dzięki współpracy z:

Thor: Ragnarok zawdzięcza swoją duszę Ledowi Zeppelinowi, Big Trouble in Little China i Jack Kirby

Taika Waititi wyjaśnia, w jaki sposób Led Zeppelin i wielkie kłopoty w małych Chinach zainspirowały Thora: Ragnarok.

Filmowiec Taika Waititi pierwszy wypad do MCU z Thorem: Ragnarok był niepodobny do niczego, co fani komiksów widzieli wcześniej. Imponujące schematy kolorów, absurdalne obrazy oraz super-poważne postacie Thora i Hulka opowiadające dowcipy i oddające się komedii fizycznej ustawiły Ragnaroka we własnej klasie filmów o superbohaterach. Podczas ostatniego odcinka szkoły filmowej Pizza Braci Russo, Waititi ujawniła, że ​​piosenka Imigranta Led Zeppelin była rodzajem przewodniego kierunku, w którym chciał przyjąć Thor jako bohatera.

Oprócz Zeppelina, Waititi spoglądał także na wielkiego kłopota Kurta Russella z 1986 roku w Little China, kiedy podejmował decyzję o osobistej podróży Thora do Ragnarok.

Oczywiście pod koniec dnia Thor jest postać komiksu, a Waititi mówił w przeszłości o legendarnym artyście komiksowym i twórcy Jacku Kirby oraz wpływie jego rysunków na projekt światów obcych przedstawionych w Ragnarok. Przy tak eklektycznych wpływach nic dziwnego, że Waititi udało się stworzyć tak fascynujące, duże, a jednocześnie dziwnie intymne wrażenia dla widzów z Thor: Ragnarok. Twórca przygotowuje się ponownie do gry w piaskownicy MCU, a kolejna odsłona serii Thor zatytułowanej Thor: Love and Thunder, którą obiecał Waititi, będzie tak cudownie przesadzona, że ​​sprawi, że Ragnarok będzie wydawał się oswojony przez porównanie.

Thor: Love and Thunder gra Chrisa Hemswortha jako Thora, Tessę Thompson jako Valkyrie i Natalie Portman jako Jane Foster. Oczekuje się, że film pojawi się w kinach 11 lutego 2022 r.

Tytuł oryginalny: Thor: Ragnarok Owes Its Soul to Led Zeppelin, Big Trouble in Little China and Jack Kirby
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: