Wpis powstał dzięki współpracy z:

„Imperium kontratakuje” wygrywa Box Office po raz pierwszy od 20 lat!

Po raz pierwszy od ponad dwóch dekad Empire Strikes Back jest na topie kasowego weekendu.

Imperium kontratakuje to film numer jeden w kasie w ten weekend. Minęło 23 lata, odkąd kontynuacja „Nowej nadziei” znalazła się na szczycie listy kas. Po zamknięciu kin na początku roku kina zaczynają ponownie otwierać swoje drzwi w Ameryce Północnej. Jednak większość dużych sieci nawet nie próbowała ponownie otworzyć drzwi, ponieważ w całym kraju pojawiają się gwałtowne przypadki.

Obecnie w Stany Zjednoczone, w tym dyski twarde, więc kasa wygląda teraz zupełnie inaczej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Podczas gdy sumy weekendowe nie zostały jeszcze oficjalnie ustalone, szacuje się, że Empire Strikes Back wziął od 400 000 do 500 000 USD po zebraniu dodatkowych 175 000 USD w sobotę. To było więcej niż wystarczające, aby zająć czołowe miejsce w ten weekend. W chwili pisania tego artykułu ogólnokrajowa suma popularnej kontynuacji wynosi 290,4 mln USD. Empire Strikes Back zostało ponownie wydane w kinach w 1997 r., W którym zaprezentowano zmiany dokonane przez George’a Lucasa w oryginalnej trylogii. Wielu zapalonych fanów Gwiezdnych Wojen było i nadal jest wściekłych z powodu tych zmian i chciałbym, żeby Lucasfilm wydał oryginalne wersje teatralne ulubionych filmów. Biorąc to pod uwagę, edycja filmu z 1997 roku dodała kolejne 67,6 miliona dolarów do swojej krajowej sumy, co jest czymś, co każde studio z przyjemnością zarobiłoby w tym momencie. Disney zajął także drugie i trzecie miejsce w ten weekend, odpowiednio z Czarną Panterą (110 000 $) i Inside Out (106 000 $). W ubiegłym roku w tym czasie Spider-Man: Far From Home wciąż zarabiał miliony dolarów, podczas gdy fani kina z niepokojem czekali na Once Upon a Time w Hollywood Quentina Tarantino na otwarcie kin. Od tego czasu wiele się zmieniło i nie jest jasne, kiedy wszyscy wrócimy teraz do jakiejś normalności, chociaż Disney i Warner Bros. nalegają, aby stało się to w przyszłym miesiącu wraz z wydaniem gry na żywo Mulan film i Tenet Christophera Nolana.

W tej chwili wydaje się coraz bardziej mało prawdopodobne, że Mulan i Tenet zostaną wydani tego lata, a nawet tej jesieni. Warner Bros. przeniósł Wonder Woman 1984 na upadek, choć nie jest jasne, czy tam zostanie. Niezależnie od tego wciąż jest wielu ludzi, którzy są gotowi wrócić do kin, o czym świadczą ludzie wyjeżdżający w ten weekend do Disney World na wielkie otwarcie. Na razie musimy tylko poczekać i zobaczyć, co stanie się w ciągu najbliższych kilku tygodni, kiedy pojawi się więcej teatrów. Wiadomości o Empire Strikes Back zostały po raz pierwszy zgłoszone przez Deadline.

Tytuł oryginalny: The Empire Strikes Back Wins the Weekend Box Office for First Time in 2 Decades
Źródło: movieweb

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: