Wpis powstał dzięki współpracy z:

Walter Mercado przekazał prawie połowie świata codzienne horoskopy, przyciągając 120 milionów widzów Latinx do swoich telewizorów każdego wieczoru. Każdy z fanów astrologów otrzymał osobistą lekturę, która rezonowała z nimi, mimo że podzieliły się swoim znakiem z milionami innych. Walter nie musiał nawet konsultować się z efemerydami. Mucho Mucho Amor,

Zespół kreatywny Mucho Mucho Amor mówi o magii Waltera Mercado

Walter Mercado przekazał prawie połowie świata codzienne horoskopy, przyciągając 120 milionów widzów Latinx do swoich telewizorów każdego wieczoru. Każdy z fanów astrologów otrzymał osobistą lekturę, która rezonowała z nimi, mimo że podzieliły się swoim znakiem z milionami innych. Walter nie musiał nawet konsultować się z efemerydami. Mucho Mucho Amor,

Walter Mercado przekazał prawie połowie świata codzienne horoskopy, przyciągając 120 milionów widzów Latinx do swoich telewizorów każdego wieczoru. Każdy z fanów astrologa otrzymał osobistą lekturę, która rezonowała z nimi, mimo że podzieliły się przesłaniem swojego znaku z milionami innych. Walter nie musiał nawet konsultować się z efemerydami. Nazwa Mucho Mucho Amor, którą można przesyłać strumieniowo w serwisie Netflix, pochodzi od zamknięcia podpisu Waltera. Współreżyserowany przez Cristinę Costantini (.) Science Fair) i Kareem Tabsch (.) The Last Resort), a wyprodukowany przez Alexa Fumero (.) Myślę, że powinieneś odejść z Timem Robinsonem), to pełne miłości spojrzenie na ukochaną i rewolucyjny wykonawca.

Walter był jedną z pierwszych androgynicznych postaci z Ameryki Łacińskiej i stał się ikoną LGBT, Liberace astrologów. Był także jednym z pierwszych astrologów od czasów Jeane Dixona, który przedstawił starożytną sztukę współczesnej publiczności. Zanim Marianne Williamson stała się jedną z ulubionych rzeczy Oprah Winfrey, Mercado zaoferował duchową ścieżkę inspirowaną mieszanką Santerii, chrześcijaństwa, buddyzmu i rosnącego ruchu New Age.

Urodzony na plantacji cukru w ​​Ponce w Puerto Rico w 1932 roku Walter wiedział, że jest inny, zanim założył swoją pierwszą pelerynę. Uznał swoją zmarłą matkę za swojego duchowego przewodnika, pozwalając mu czytać książki i studiować sztukę. Po tym, jak krążyła opowieść o tym, jak tchnął życie w umierającego ptaka, ludzie z jego miasta nazwali go „Walter cudów”. Mercado rozpoczął karierę rozrywkową jako tancerz na Channel 4 w połączeniu z jednymi z najbardziej znanych tancerzy na powietrze, zanim zostanie obsadzony w telenowelach, takich jak Una Sombra i La Intrusa. Walter został astrologiem telewizyjnym po tym, jak komik i producent Elfin Ortiz poprosił go w ostatniej chwili, aby zastąpił innego aktora, który przegapił czas na kamerę. Walter, którego reputacja wyprzedziła go wśród załogi i ubrał się w ozdobny kostium z epoki, improwizował odczyt zodiaku na 15-minutowy automat i był natychmiastowym hitem. Ortiz przywiózł Mercado do Telemundo, gdzie przeszedł z lokalnych kanałów do Portorykańczyków, do Primer Impacto, najpopularniejszego programu informacyjnego Univision, który złamał go na arenie międzynarodowej. Począwszy od lat 90. El Show de Walter działał na Univision przez 15 lat. Walter miał także codzienny radiowy horoskop zatytułowany The Stars and You, napisał codzienną kolumnę z horoskopem, która ukazała się w People Magazine i El Nuevo Herald oraz opublikował kwartalnik z afrodyzjakimi przepisami, miksturami, inkantacjami, przewidywaniami i radami. Napisał także siedem książek, sprzedał cztery perfumy, album z piosenkami tanecznymi, sieć telefoniczną i stronę do pasowania „Passion Latinos”.

Cristina Costantini, Kareem Tabsch i Alex Fumero rozmawiali z Denem Geek na temat magii, cudów i Mucho Mucho Amor z Waltera Mercado.

Den of Geek: Czy wierzysz w astrologię ?,

Cristina Costantini: Nie. Myślę, że wszyscy jesteśmy zdrowymi sceptykami. Uwielbiam astrologię. Uwielbiam uczyć się o astrologii, czasem przypisuję swoje zachowanie byciu Wagą. Jestem trochę sceptycznie nastawiony do każdej religii. Nie twierdzę, że znam odpowiedź, ale z pewnością fajną rzeczą jest być częścią. To fajna kultura. I tak mam Co-Star na telefonie, który jest aplikacją astrologiczną, z której korzysta wiele tysiąclecia młodzieży, i czasami czytam mój horoskop. Ale myślę, że taka jest kultura łacińska.

Istnieje zdrowa liczba sceptyków, a następnie zdrowa liczba ludzi, którzy słuchają, ponieważ to może być prawda. Myślę, że taka była publiczność Waltera. Myślę, że tak wielu z nas mówiło: „Nie wiemy, czy to prawda, ale brzmi dobrze i dobrze, i mam nadzieję, że jutro będzie lepszy dzień”. Tak wiele robił Walter, powiedz nam, że wczoraj było ciężko, a jutro będzie lepszy dzień. A dla społeczności imigrantów, która naprawdę potrzebuje nadziei, ta wiadomość jest bardzo ważna, bez względu na to, czy wierzysz w astrologię, czy nie.

Kto, jeśli nie wszyscy, dorastał, obserwując Waltera Mercado ?,

Kareem Tabsch: Wszyscy. Wszyscy mieliśmy podobne doświadczenia, co było naprawdę dziwne. W niektórych przypadkach dzieliło ich kilka lat i dorastało w różnych częściach kraju, ale każdego popołudnia, 5:45, u naszych babć. Pozwolono nam biegać i być hałaśliwym. Ale potem robili odrzuty „A teraz z horoskopami, Walter Mercado”. To był moment, w którym zamierzałeś uciszyć się lub dostałeś flip-flop do góry nogami. To było oglądanie spotkania. „Bądź cicho, posłuchaj Waltera Mercado, nie waż się zmusić mnie do przegapienia horoskopu”. Minęły cztery lub pięć minut i tyle trwało. Ale słychać było opadanie szpilki. Co, dorastając z Latynosem, kimś, kto miał moc zamknąć całą rodzinę, musisz coś o nich powiedzieć.

Alex Fumero: Dorastałem, obserwując go w domu mojej babci, jak porzuca szkołę. Zrobiłbym dużo hałasu, a potem pojawił się w telewizji i natychmiast mnie poruszyło. Pamiętam tylko tyle pytań na jego temat. Wyglądał jak czarodziej. Nie byłem pewien, czy to mężczyzna, czy kobieta. Pamiętam wyraźnie, jak pytałem babcię, było to jedno z moich najwcześniejszych wspomnień: „Czy to mężczyzna czy kobieta?” A ona odpowiada: „Nie jestem pewien, ale myślę, że to mężczyzna, bo nazywa się Walter”. I tak dla mnie, jako osoby dorosłej, zastanawiającego się nad tym, jest to zadziwiające. Moja babcia nie była szczególnie homofobiczna ani machista, ale była jak zwykła wiejska osoba, co byłoby dla niej bardzo dziwne. A jednak była mu bardzo przywiązana, co utkwiło we mnie.

Costantini: Wszyscy mieliśmy takie same doświadczenia z naszymi babciami. Pamiętam, jak oglądałem ją z nią, kiedy nas opiekowała. Zwykle pamiętam, kiedy miała gotować obiad, i pamiętam, żeby zwracała uwagę, a mój dziadek zawsze mówił: „Kto to jest w telewizji? Kim jest ten szarlatan? Ale także w pewnym sensie słuchali. Mówili: „Nie wiem. Powiem machista, a potem będę słuchał, bo on może znać tajemnice. I wygląda na to, że zna sekrety. A więc musisz słuchać na wszelki wypadek. ” Tak na pewno wszyscy dorastaliśmy razem z nim.

Tabsch: Był jak polisa ubezpieczeniowa. Nie wiedziałeś, czy zamierzasz go użyć, ale na wszelki wypadek zwróćmy uwagę na to, co miał do powiedzenia.

Czy uważasz, że Walter tchnął życie w ptaka jako dziecko ?,

Tabsch: Nie wiem. Jako dokumentaliści zadawaliśmy sobie to pytanie podczas tworzenia tego filmu, co jest prawdą, a co nie? Niekoniecznie jesteśmy wierzącymi. Mógłbym wierzyć bardziej w Waltera Mercado niż w Benny’ego Hinna, ale to dlatego, że Walter Mercado to mój styl guru, jeśli miałbym go mieć. Ale w końcu były to jego prawdy. Czy to się stało, czy nie, wyjaśnia Walter Mercado. To albo ten cudowny lot fantazji, który tłumaczy świat, który stworzył, albo była to prawda i wszystko, co z tego wynikał. Jeśli to prawda, że ​​Walter to portorykański dr Frankenstein, który przywrócił ptaka do życia, nie zamierzam na to przeznaczać pieniędzy, ale opowiadał tę historię od 88 lat, więc zamierzam idź z tym.

Costantini: Powiedziałbym, a moja katolicka babcia byłaby całkowicie zdumiona, gdyby usłyszała, jak to mówię, ale czy wierzę, że człowiek umarł, a potem powstał i był synem Boga? Nie. Nie sądzę, żeby tak było. Ale nie jestem też pewien, czy Walter przywróci ptaka do życia. I na koniec dnia myślę, że jeśli nie wprowadzacie nienawiści do świata, jeśli nie wprowadzacie podziału na świat, a ludzie czerpią nadzieję i znaczenie z waszego przesłania, niech rozpowszechniają to przesłanie. I chociaż nie jestem głęboko przekonany do katolicyzmu, hinduizmu czy buddyzmu, uważam, że cokolwiek to pomaga ludziom kochać więcej ludzi, jest dobrą rzeczą i powinniśmy je promować. Tak więc, niezależnie od tego, czy Walter przywrócił ptaki do życia, czy szczerze, nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Dokument wskazuje, że ludzie widzieli go jako dziecko, aby zostać uzdrowionym, i chciałbym wiedzieć o niepotwierdzonych dowodach. Czy nadal jest tradycją ustną tylko wśród ludzi? Czy jego mitologia buduje się poza tym, co zrobiła telewizja ?,

Fumero: Powiedziałbym, że możemy rozmawiać tylko z tym, czego byliśmy świadkami. Ale powiem, że gdziekolwiek poszliśmy z Walterem, ludzie chcieli do niego podejść i chcieli go dotknąć, i oczywiście chcieli zrobić mu zdjęcie lub po prostu uścisnąć mu dłoń. I miał zdolność patrzenia na ciebie i zerowania z resztą świata. Więc nawet kiedy go poznaliśmy po raz pierwszy, było to w dużej mierze nasze doświadczenie. Byliśmy tam jedyną osobą. A Walter był bardzo hojny. W rzeczywistości zachowałby się tak, jakby znał tę osobę. Nigdy nie powiedziałby: „Miło mi cię poznać”. Mówił: „Miło cię znowu widzieć”. I zapytasz go: „Czy znasz tę osobę?” I będzie tak: „Nie, nigdy nie spotkałem tej osoby w moim życiu, ale ją kocham”. Myślę, że to jest rodzaj energii, którą on wniósł do rzeczy, i myślę, że wciąż żyje. Zwłaszcza wśród jego głównych wielbicieli, to jest bardzo żywe. Cristina, zrobiłeś film Science Fair. Jak „nerd naukowy” wyjaśnia dary Waltera ?, Costantini: Science Fair był światem, który potwierdził mnie w ciemnych latach liceum, kiedy najbardziej go potrzebowałem. I myślę, że Walter miał podobny wpływ na moje życie. Sprawił, że poczuliśmy się ciepło i rozmyto, i dał nam nadzieję, kiedy naprawdę tego potrzebowaliśmy. Czy wierzę w naukę stojącą za tym, co robi Walter? Prawdopodobnie nie, ale wiem, że trenerzy życia mają ogromny wpływ na ludzi. Psychiatrzy mają ogromny wpływ na ludzi ze względu na nadzieję i wskazówki, które oferują. Myślę, że Walter jest pod tym względem podobny. Był trenerem życia, terapeutą i innymi rzeczami dla społeczności, która tak naprawdę nie miała takiego rodzaju poradnictwa psychicznego, nie miała takich zasobów. Wydaje mi się, że to, co zrobił, było bardzo ważne dla naszej społeczności, chociaż mogę nie wierzyć w naukę stojącą za gwiazdami. Lubię. To piękna historia i mam nadzieję, że to prawda.

Bardziej niż uzdolniony psychicznie, miał więcej charyzmatycznego daru ?,

Costantini: Dokładnie. 100% Nie mówię po hiszpańsku, ale oglądałem El Show de Walter. Nie co tydzień, ale często. Myślisz, że potrafił rzutować znaczenie tego, co mówił poza językiem ?, Fumero: Zdecydowanie. Kiedy Christina zadzwoniła do mnie, aby powiedzieć, że chce nakręcić film o Walterze Mercado, a Kareem i ja już właśnie zaczęliśmy kręcić jeden przypadkowo, powiedziała mi, że siedziała z dżentelmenem, który montował zarówno nasz film, jak i Science Fair: Tom Moroni z Wirginii Zachodniej. Jest białym gejem i kochał Waltera. A on i jego przyjaciele na studiach spotykali się i oglądali Waltera w telewizji i nie mieli pojęcia, co mówi. Do dziś Tom nie mówi po hiszpańsku. Myślę, że to mówi o energii Waltera przechodzącej w inne przestrzenie.

Część dokumentu, w której jego były menedżer mówi: „Nie żałuję”, jest przerażający. Czy rozmawiając z Billem Bakulą zrozumiałeś, w jaki sposób uzasadnił ten kontrakt ?,

Costantini: Tak. Myślę, że Bill, jego zdaniem: Walter podpisał kartkę, na którą powinien był uważniej przyjrzeć się, gdyby nie chciał takiego rozwiązania. Uważa, że ​​była to umowa biznesowa, a rodzina przeszkadzała i wszystko popsuła. Wszystko szło świetnie, jeśli nie dla rodziny. Tak by było dalej. Nie bylibyśmy tutaj, rozmawiając o Walterze, gdyby nie Bill. Bill jest osobą, która uczyniła Waltera supergwiazdą.

To skomplikowane. Myślę, że chciał być tego częścią, ponieważ w pewien sposób chciał upamiętnić dziedzictwo, które również było jego własnością. To on stoi za Walterem, który pchnął go tak daleko. Ale to bardzo skomplikowane i smutne. Bill i Walter zachowują wobec siebie ogromną miłość i szacunek, co, jak sądzę, dezorientuje niektórych ludzi. Walter nie chciał powiedzieć nic negatywnego na temat Billa. Chciałby ci powiedzieć, że Bill był jego aniołem, był genialny i był jego panem. Mówi nawet w filmie. To było tragiczne rozstanie, ale myślę o tym jak o pewnym rozstaniu. To dwoje ludzi, którzy kochali się w pewnym momencie i dalej się kochali, mimo że wszystko poszło bardzo źle.

Filmowo jest idealnie rozcięty jako czarny charakter. On jest Judaszem.

Tabsch: Tak. Myślę, że dla nas ważne jest, aby w tym filmie nie zamieszczać żadnych dodatkowych komentarzy niż to, co się dokładnie wydarzyło, i pozwolić im zarówno dzielić się swoimi prawdami, jak i historiami. Dla Billa był to bardzo wyraźny czarno-biały problem: mieliśmy umowę, nie przestrzegaliście tej umowy i dlatego wszystko się skończyło. Chcieliśmy, aby publiczność odeszła z tym uczuciem. Myślę, że naprawdę trudno jest odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące czegoś bardzo, bardzo skomplikowanego. I z pewnością nie próbowaliśmy nikczemić ani czyścić nikogo.

W tym samym czasie Walter świadomie angażował się w sprawy, które, jak sądzę, żałowały. Mówił o tym z numerami 900. Ale z pewnością fakt, że Bill był kluczową i kluczową postacią w być może najciemniejszym momencie życia Waltera, to jest niezaprzeczalne, czy jest on czarnym charakterem, czy naprawdę bystry biznesmen. Wszyscy chcemy, aby widz podjął tę decyzję. Są ludzie, którzy również powiedzieli, jak genialnie sprawił, że Walter stał się supergwiazdą.

Fumero: Aby dodać z perspektywy filmowej, z perspektywy opowiadania historii, byliśmy bardzo świadomi tropu menedżera, który nadużywa klienta. Wchodząc w to, chcieliśmy ostrożnie przechylać nasz kapelusz na to zbyt wcześnie, ponieważ wtedy skupiono się na widowni, a nie na historii, a nie na słuchaniu Billa. Bill jest jednym z ekspertów Waltera. W pewnym sensie, jeśli od samego początku się pochylisz, ten facet jest złym facetem, publiczność odrzuci wszystko, co mówi.

Myślę, że my także nie tylko dlatego, że jest zwrot, i tak, ten zwrot jest dramatyczny, ale także dlatego, że z urządzenia do opowiadania historii sensowniej jest pozwolić tej osobie poprowadzić cię dalej. Jest jedną z niewielu osób, które mogą naprawdę z dokumentalnej perspektywy. A potem tak, musimy wyciągnąć dywan. W ten sam sposób wyciągnięto dywan spod Waltera. Sądzę więc, że chcieliśmy, aby sztuka odzwierciedlała życie w taki sposób.

W dokumencie Walter mówi, że nigdy nie przejdzie na emeryturę. Gdyby wyzdrowiał, jak myślisz, gdzie by się podjął? Costantini: Zawsze miał milion projektów. Pracował nad książką, którą miał nadzieję skończyć. Pracował na pokładzie tarota, co może pomożemy rodzinie zakończyć. Rozmawialiśmy o tym, jak kręcił z aktorem film fabularny. Pamiętam, że zapytaliśmy go, kogo chciałby w niego zagrać, i zasugerowałem Gaelowi Garcii Bernalowi, a on odpowiedział: „Och nie, za stary”. A potem powiedzieliśmy: „W kogo byś grał?” I powiedział: „Kim jest ten chłopiec z Call Me By Your Name?” A my mówimy: „Timothée Chalamet?” I pomyślał: „Tak. To byłaby dla niego dobra okazja. ” Uwielbiam to. Sprawa wieku jest zabawna, ale uwielbiam tę linię, że byłaby to dobra okazja dla Timothée Chalamet, superstar. Bardzo urocze.

Wiele osób nic nie wie o tańcu i aktorstwie Waltera. Czy możesz mi powiedzieć, jak zmieniła się ta kariera i jaki był związany z tym występ ?, Tabsch: Myślę, że z pewnością wpłynęło to na to, co zobaczyliśmy. Mówił o tym trochę w filmie, o szkoleniu aktorskim. A Walter był aktorem. Widzisz trochę telenoweli. Przeżuł scenerię, gdy był na ekranie. Więc miał dla tego wszystko lepsze niż życie. To nigdy nie była la puerta. To było „La puerta! I dużo gryzienia pięści. A taniec, szczególnie flamenco i balet, myślę, że to naprawdę oczywiste, kiedy go oglądasz. Nie sądzę, żebyśmy znali jego zasięg, kiedy go poznaliśmy.

Kiedy zdasz sobie sprawę, że robił to od 15 do 20 lat, zanim został astrologiem Walterem, wszystko to ma sens. Prawie nigdy nie możesz spojrzeć na astrologię w ten sam sposób, ponieważ widzisz ruch zamiast jego dłoni i twarzy, widzisz jego dykcję i jego dostarczenie bardzo, bardzo wyraźnie. A fakt, że było to trochę przypadkowe, jest po prostu wspaniały. Robił spektakl, sztukę teatralną i był w studio, aby promować coś innego, a gospodarz miał gościa, który odwołał i powiedział: „Walter, zawsze rozmawiasz o astrologii, kiedy spędzamy wolny czas. Porozmawiaj teraz o astrologii. ” A potem zrobił to z mankietu. Pomyśl o tym, to ma sens, że był w stanie wykorzystać cały ten trening w interesie, który miał, i że to pomogło mu napędzać.

Nie możesz rozmawiać o Walterze bez mówienia o pelerynach i biżuterii. W jaki sposób taniec i aktorstwo wpłynęły na tę część jego prezentacji ?,

Costantini: Tak, jego biżuteria była niesamowita, podobnie jak jego peleryny. Żartowaliśmy, że powodem, dla którego stworzyliśmy dokument, było to, że mogliśmy przymierzyć jego peleryny. Próbowaliśmy jego peleryn przy każdej możliwej okazji. Najpierw zrobiliśmy to potajemnie. Przekradaliśmy się, on przymierzał jakieś peleryny na sesję zdjęciową, a potem zakładaliśmy je po tym, jak je założył i robił zdjęcia. Potem zdaliśmy sobie sprawę, że on również czerpie wiele radości, widząc innych ludzi w swoich pelerynach. Potem za każdym razem, gdy chodziliśmy do jego domu, przymierzaliśmy je i robiliśmy zdjęcia. Musieliśmy je nawet nosić na premierze Sundance.

Jak Lin-Manuel Miranda wszedł do projektu ?, Fumero: Wiedzieliśmy, że Lin-Manuel był wielkim fanem Waltera, ponieważ pisał o nim wiele razy. I wiedzieliśmy, że Walter jest fanem Lin-Manuela, ponieważ powiedział to sam. Zdarzyło mi się mieć wspólnego przyjaciela, który jest w grupie z Lin o nazwie Freestyle Love Supreme. Zapytałem go więc: „Słuchaj, Lin jedzie do Puerto Rico po Hamilton. Walter powiedział, że chciałby spotkać Lin. Jest za stary, aby pójść na sam program, ale chciałby go w jakiś sposób poznać. ” Powiedziałem: „Po prostu wyślij mu wiadomość z tekstem:„ Walter Mercado chce się z tobą spotkać ”. A Lin pomyślał:„ Odrzuciłem każdą okazję prasową związaną z Hamiltonem w Puerto Rico, z wyjątkiem spotkania z Walterem Mercado. ”,

Czy kiedy po raz pierwszy przystąpiłeś do projektu, wiedziałeś, że go znajdziesz? Czy to by się stało, gdyby go nie znalazł?

Costantini: Nie sądzę, abyśmy stworzyli ten dokument szczerze bez jego udziału. Polegało to na tym, aby mieć dostęp do niego, jego akt i jego archiwów. Nie sądzę, że masz tę historię, nie widząc, przez co on przeszedł. Chciałbym, żeby został upamiętniony w jakikolwiek sposób. Po prostu nie jestem pewien, czy moglibyśmy nakręcić film fabularny, szczerze, bez jego zaangażowania.

Czy widział, co robisz jako jego powrót ?,

Tabsch: To w pewnym sensie skomplikowane, ponieważ jeśli zapytasz Waltera, powiedziałby, że nigdy nie wyszedł.

Fumero: Tak, nie nazywaj tego powrotem. Jest tu od lat. Tabsch: To skomplikowane. Rozmawialiśmy o wpływach filmowych. Natychmiast wraz z Cristiną powiedzieliśmy: „Sunset Boulevard and Gray Gardens”. Były bardzo prawdziwe w formie. Walter był od dekady w swoim domu w Puerto Rico. Robił rzeczy, ale bardzo, bardzo małe. Nigdzie w skali do tego, co zrobił wcześniej. Ale jeśli o niego chodziło, wciąż był gwiazdą. Zwykł to opisywać jako „Robię sobie małą przerwę”. Przerwa trwała ponad 10 lat. Dlatego zapytaliśmy go w filmie: „Czy jesteś na emeryturze?” Jest niewiarygodny na myśl, że kiedykolwiek przejdzie na emeryturę. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek tak to określił.

Tabsch: Przy tworzeniu filmu myśleliśmy, że tak będzie. Myślałem, że będziemy śledzić jego powrót na światło dzienne, ten wielki powrót. A projekty się zmieniają. Ostatecznie okazało się, że jest to jego wielka łabędzia. Ale myślę, że wszyscy czerpiemy dużo pocieszenia z faktu, że mogliśmy być z nim, ponieważ miał ostatnią adorację, aby go odesłać. To wydarzenie w Miami było dla niego naprawdę znaczące i myślę, że widziałeś, jak miało to znaczenie dla każdego, kto go spotkał.

Tytuł oryginalny: Mucho Mucho Amor Creative Team Talks the Magic of Walter Mercado
Źródło: d-o-g

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Serdecznie polecamy nasze zaprzyjaźnione serwisy: